E-księgowość?

Okey86

E-księgowość?

Postautor: Okey86 » 03 sty 2013 10:55

W Polsce coraz bardziej rozwija się sektor e-księgowości, myślicie, że programy typu Varico są w ogóle w stanie zastąpić człowieka? Są skierowane głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, a ja właśnie takie prowadzę i rozglądam się za ułatwieniem w księgowości bo z każdym miesiącem jest tego coraz więcej...

Szkola-Forex

Re: E-księgowość?

Postautor: Szkola-Forex » 06 lut 2013 22:01

Ja proponowałbym nawiązać współprace z firmą rachunkową oferującą swoje usługi właśnie przez internet. Taki rodzaj e-księgowości jest bardzo wygodny i sprawdza się. Wiem to z własnego doświadczenia.

Tygrys Europy

Postautor: Tygrys Europy » 24 kwie 2013 20:29

Oczywiście e-księgowość to bardzo popularna forma księgowości i zyskuje na znaczeniu w Polsce. Dzięki temu możemy oszczędzić sporo pieniędzy, a wszelki kontakt odbywa się poprzez mail/telefon.

Laserwash.pl

Postautor: Laserwash.pl » 02 maja 2013 13:32

Sam korzystam z takich usług i znam inne osoby,które również sobie to chwalą,bo jest po prostu wygodne. Nie ma się czego obawiać,kontakt przez e-mail czy telefon możemy nawiązać cały czas i nikt nas nie oszuka.

Jerry Lacan

Postautor: Jerry Lacan » 08 lip 2013 13:57

Są firmy, które proponują księgowość internetową i stały dostęp do swoich dokumentów księgowych przez wyszukiwarkę. Bardzo fajna sprawa. Tym bardziej dla osób, którym nie obca jest bankowość internetowa.
---------------------------------------------------
"Biznes to przygoda - Myśl innowacyjnie" Polub nas na Facebooku!

marek.kujcek

Postautor: marek.kujcek » 11 lip 2013 15:14

Z pewnością największym plusem e-księgowości jest niższa cena jednak brak biura rachunkowego z prawdziwego zdarzenia może się na nas w późniejszym okresie zemścić

TamaraW

Postautor: TamaraW » 19 lip 2013 02:46

Póki co mam księgową i raczej z niej nie zrezygnuje dla e-ksiegowej :)

Pieczatkowy
Kontaktowanie:

Postautor: Pieczatkowy » 21 lip 2013 14:14

To dla mnie w sumie nowość, ale nie wyobrażam sobie załatwiać tego przez internet. Niech ktoś mi wytłumaczy co z fakturami dla klientów, przecież każda musi być z pieczątką firmową dla Ciebie kopia dla klienta oryginał faktury. Jak to się robi w przypadku internetowej księgowości? Skanuje dokumenty wysyłam, czy jak?

sajana

Postautor: sajana » 22 sie 2013 19:59

Ja po pierwszych doświadczeniach z biurem trochę się nauczyłam, ale musiałam zamknąć firmę, bo zanim się rozwinęła zjadły mnie koszty. Za drugim razem jestem mądrzejsza. Nie potrzebuję biura rachunkowego, bo nie mam skomplikowanych księgowań. Nawet nie chce korzystać z księgowości on line, bo za nią też muszę Jak znam ceny) zapłacić przynajmniej 55 zł miesięcznie. Mam teraz program Samozatrudnienie, który zawiera w sobie wszystko co małej Firmie potrzeba, dla nie nawet za dużo, bo mam firmę usługowa i nie muszę prowadzić magazynu.
Program zawiera:
- prowadzenie Książki Przychodów i Rozchodów lub rozliczanie się na podstawie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. deklaracja PIT-28/A/B.
- rejestrację VAT rozliczenia i deklaracje z tytułu VAT
- wysyłanie deklaracji VAT-7 drogą elektroniczną z programu do Urzędu Skarbowego.
- MiniMagazyn
- ZUS
- kartoteki klientów
- fakturowanie (RR, MP, marża, wewnętrzna, taxi), faktur masowych, dokumentów korygujących, rachunków, WZ, paragonów. W programie można wprowadzić kilka cen sprzedaży każdego towaru/usługi, upusty, narzuty, komentarze.
- sprawy pracownicze
- rejestry poszczególnych elementów wyposażenia i wydruk ewidencji.
- rozliczanie podróży służbowych
- kilometrówka
- rozliczanie podróży służbowych
- kontrola zapłat i rozliczeń
- ewidencja handlu krajowego i zagranicznego
- własny plan kont
- sprzedaż usług

FhBluma

Postautor: FhBluma » 19 wrz 2013 12:51

Teraz niemal wszystko załatwimy przez internet,więc e-księgowość także nie będzie tutaj żadnym problemem. Moim zdaniem to świetna opcja,pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze.