Zarządzanie umowami w firmie za pomocą programu.

PiotrP

Zarządzanie umowami w firmie za pomocą programu.

Postautor: PiotrP » 30 lis 2017 12:12

Witam.
Chciałbym przybliżyć problem, który występuje w firmach.
Jest dość często bagatelizowany przez, co nikt nie zdaje sobie sprawy ile można zaoszczędzić czasu i pieniędzy korzystając z elektronicznych systemów do zarządzania dokumentacją wyposażone w silniki workflow.
W wątku tym nie chcę się licytować, który system jest najlepszy i kto jaki poleca. Nie będę oszukiwał i powiem szczerze, że sprzedaję takie rozwiązanie. Jednak nie będą go w żaden sposób lobbował. Jeśli ktoś będzie zainteresowany poznaniem samego systemu, to kontakt na priv. W tym temacie chcę opisywać problemy i ich rozwiązania. Mam nadzieje, że komuś się przyda taka wiedza.

PiotrP

Re: Zarządzanie umowami w firmie za pomocą programu.

Postautor: PiotrP » 30 lis 2017 12:19

Zaczynamy :)

Pierwszym wątek jaki chciałbym poruszyć, to " PO CO MI TO W FIRMIE", a po to abyś nie musiał się zastanawiać gdzie ja mam tą umowę z firmą X dlaczego Pani Krysia nie powiedziała mi tydzień temu, że kończy się termin kontraktu i że trzeba zadzwonić do klienta? Czemu dział marketingu nie powiadomił dział handlowego o nowej umowie i dlaczego wszyscy chodzą po firmie i szukają papierów :) Jeśli tak masz u siebie w firmie, to znaczy że szwankuje organizacja. I co teraz? Pierwszy krok zastanowić się ile dokumentów mamy obecnie w firmie i co z nimi robimy. Krok drugi ..... zapraszam do dyskusji :)

Piotrekxxx

Postautor: Piotrekxxx » 30 lis 2017 12:46

Teraz są specjalne programy zajmujące takimi sprawami np http://sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm/biura-rachunkowe oraz inne dostępne online. Tutaj jest o tyle dobra sprawa że platforma wykonuje dużo rzeczy za ciebie faktury umowy to już cię nie interesuje. Możesz wykupić różne rodzaje pakietów do zajmowania się Twoją firmą, które dużo nie kosztują. W porównaniu do pensji księgowej to są to grosze

PiotrP

Postautor: PiotrP » 30 lis 2017 13:59

Wiem, że są takie programy. Sam takie systemy sprzedaję, ale nie mam na celu reklamowanie produktu. Nie na tym chyba polega, to forum. Wolałbym podyskutować o rozwiązaniach. Jak przedsiębiorcy radzą sobie w takich sytuacjach.

Veroniuqe

Postautor: Veroniuqe » 24 sty 2018 19:35

Dobry CRM załatwi sprawę :) Co nie znaczy, że odpowiednie programy się nie przydadzą. Do umów i danych księgowych używamy InvoiceDigitizer. Wszystkie dokumenty księgowe i umowy skanujemy i dzięki OCR mamy wszystko dostępne na serwerze. Zdalny dostęp do takich dokumentów jest bardzo pomocny, np. podczas wizyty u danego kontrahenta. A poza tym to bardzo pomocne narzędzie dla księgowości dzięki integracji z systemem FK.