Jak unikać błędów w biznesie?

lionstatement

Jak unikać błędów w biznesie?

Postautor: lionstatement » 25 wrz 2018 12:58

Właśnie, jak w temacie. Pytanie z pozoru proste, ale bardzo często nas przerasta z różnych powodów: brak doświadczenia? brak wiedzy? brak chęci? brak rozwiązań? Sytuacje pozornie bez wyjścia wydają się początkiem końca naszej firmy czy to poprzez brak odpowiednich pracowników (o których ciężko), lokalizacji dla firmy (nie docieramy do klientów), brak odpowiedniej strategii marketingowej bądź promocyjnej, a ... może słów? (czyt. copywritingu). Często przygniata nas także konkurencja, której na rynku jest bardzo dużo, więc ciężko przebić się z nowym pomysłem, nawet mając niszowy produkt. Nie wiemy jak gospodarować pieniędzmi, bierzemy kredyty i finalnie upadamy... i tak się zdarza, ale wszystkich tych błędów można unikać. Czasami warto skorzystać z pomocy "osoby trzeciej", której doświadczenie, wiedza, zespół wyprowadzą nas na właściwe tory. Dlatego polecam Wam serdecznie firmę Lion Statement (www.lionstatement.pl) jest to ogólnopolska firma konsultingowa, która specjalizuje się w każdym aspekcie prowadzenia firmy. Przeprowadzają badania, analizy, oferują i wdrażają rozwiązania. Można się do nich zgłosić z KAŻDYM problemem (co ważne). Współpracują z wiodącymi organizacjami, dzięki czemu ich usługi są na bardzo wysokim poziomie.

kuba332
Kontaktowanie:

Re: Jak unikać błędów w biznesie?

Postautor: kuba332 » 17 paź 2018 09:51

Teraz to chyba za bardzo nie da się unikać błędów w biznesie. Prowadzenie biznesu jest trudne.

Alicja88

Postautor: Alicja88 » 19 paź 2018 18:28

Cześć,

Błędów ciężko uniknąć, np z pracownikami zatrudniając kogoś nigdy nie masz pewności czy wszystko będzie ok.
Myślę, że warto zainwestować w system ERP, który wiele procesów może ułatwić. Pomaga on zarządzać finansami, księgowością, dostawami czy nawet pracownikami. Mając taki system możesz poświęcić więcej czasu na rozmowę z podwładnymi czy inne sprawy związane z firmą :) Ja korzystam z dynamics ax i jestem bardzo z niego zadowolona.
Co do marketingu to można z tym pójść do agencji, natomiast wcześniej również warto zapoznać się z tematem oraz poszukać dobrej firmy. Opinie wystawione w internecie również mają duże znaczenie :)

Kanto88

Postautor: Kanto88 » 06 lis 2018 11:06

Zgadzam się z wami. Niestety, ale w dzisiejszych czasach nie jesteś w stanie uniknąć błędów w biznesie. Oczywiście możesz obniżyć ryzyko jego wystąpienia do minimum, ale i tak nie daje ci to gwarancji, że nie wydarzy się coś niespodziewanego. Jeżeli w swoim zespole posiadasz kilka osób, to tym bardziej nie jesteś w stanie upilnować każdego z osobna. Według mnie w takim przypadku warto zainwestować w dobre ubezpieczenie OC dla firm jak np - https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-firm pozwoli ci to na ochronę firmy, w przypadku gdy ty, twój pracownik, czy po prostu zbieżność losu sprawi, że firma popełni błąd. Myślę, że w dzisiejszych czasach to najlepsze rozwiązanie.

WirtualnyPaweł

Postautor: WirtualnyPaweł » 06 lis 2018 16:08

Chcesz uniknąć błędów ? Praktyczne prowadzenie biznesu - wystarczy napisać https://droga-do.pl/ Wiem że to mój 1 post bodaj , ale trafiłem na ten temat , a ten gość naprawdę pomaga także mogę gwarantować to że ułatwi wam życie w prowadzeniu biznesu .

Endriu

Postautor: Endriu » 09 lis 2018 13:58

Prowadzenie biznesu to droga przez błędy :) Ale można inwestować w dokształcanie się. Dobrze czytać biografie wielkich biznesmenów, bo tam zazwyczaj jest mowa o błędach, które popełniają. Trzeba testować swoje pomysły, ale to tylko zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu.