Źle prowadzony marketing

gepardseo
Kontaktowanie:

Re: Źle prowadzony marketing

Postautor: gepardseo » 26 wrz 2017 20:47

Źle prowadzony marketing prędzej czy później położy każdy biznes na łopatki. Ja natomiast mam spore doświadczenie z startup'ami ( głównie sklepy internetowe ). Przedsiębiorcy często myślą, że wystarczy postawić sklep i później już samo się zarabia. Mają piękne sklepy po kilka tysięcy złotych i dziwią się, że nie ma sprzedaży i zero telefonów :shock:

Przykro mi to stwierdzić, ale większość małych i średnich firm, które dopiero startują w internecie nie ma w ogóle żadnej strategii. Chcą tylko postawić sklep/stronę i tyle, albo działają w tak chaotyczny, niezorganizowany sposób, że to nie może zadziałać... Niestety takie mamy w Polsce realia jeśli chodzi o marketing internetowy. Nie dość, że pracujemy za 3x mniejsze stawki, to jeszcze musimy być e-specjalistami OD WSZYSTKIEGO :lol:
Lokalne pozycjonowanie w wyszukiwarce Google
site: http://seorelations.pl | mail: agency@seorelations.pl
Bez gwiazdek i ukrytych kosztów. Realnie i skutecznie.

Chweda18

Postautor: Chweda18 » 12 paź 2017 17:39

Ja mam zasadniczo takie samo zdanie jak mój poprzednik. Nic dodać, nic ująć z jego wypowiedzi :)
Lepiej zbierać siły na własne problemy. Zawsze się jakieś trafiają i nie da się od nich uciec, można jedynie odwlec zmierzenie się z nimi

Scarface
Kontaktowanie:

Postautor: Scarface » 13 paź 2017 13:40

Kto powiedział, że trzeba być e-specjalistą od wszystkiego? Istnieje wiele firm, które mogą pomóc w prowadzeniu sklepu. Trochę płytkie myślenie, tak samo jak z tymi zarobkami. ;)
EUROTEX - taśmy transportujące i pasy napędowe.

robe

Postautor: robe » 16 paź 2017 14:21

Źle prowadzony marketing wynika często z braku lub niedopracowanej kampanii marketingowej. Czyli ktoś założył na początku mniejsze nakłady na jakąś formę reklamy albo wymyślił zupełnie nietrafiony kierunek kampanii, slogan, który nie kojarzy się z marką albo wskazał złe miejsca na rozmieszczenie reklam, nie ma przemyślanego planu na zaistnienie w internecie - długo można by wymieniać. Najbardziej przeraża mnie jednak to, że to wciąż są popularne błędy, pomimo dostępu do internetu i bazy wiedzy na temat e-marketingu. Jest mnóstwo blogów i artykułów w sieci opisujących błędy, których należy unikać, by osiągnąć sukces, jednak dużej części osób nie chce się czytać. A potem zdziwienie, że coś poszło nie tak i trzeba szukać przyczyny.

MarcinRaper28x

Postautor: MarcinRaper28x » 17 paź 2017 15:21

Aby nie prowadzić źle marketingu, dobrze jest napisać na ten temat pracę magisterską

Idealista27Gold

Postautor: Idealista27Gold » 19 paź 2017 10:06

Piszę obecnie pracę licencjacką z informatyki i widzę, że obecnie na rynku jest multum firemek SEO, które dynamicznie się rozwijają. Ogólnie teraz cały marketing będzie szedł do internetu. Taka jest prawda. Młodzi już nie oglądają telewizji - a jeśli już to wybierają jakieś netflixy czy HBO.