Jakie błedy?

Piotr Krzyworączka

Jakie błedy?

Postautor: Piotr Krzyworączka » 19 wrz 2009 00:34

Tak na dobry początek skrobnę parę zdań, bo jeszcze pusty ten dział.
Według mnie największym błędem biznesowym jest ... nie robienie biznesu. Wiele osób , z którymi sie spotykam twierdzi , że im sie nie uda.
Szkoda w ogóle zaczynać, bo teraz taka konkurencja w każdej branży, że przebicie sie graniczy z cudem.
I to jest podstawowy mankament 90% ludności. Brak wiary.

Ja co prawda sam nie założyłem firmy, ale zrobił to mój brat, a później ja do Niego dołączyłem.

alina25

Re: Jakie błedy?

Postautor: alina25 » 23 wrz 2009 10:57

Zgadzam się z Tobą. Po za tym najgorszy jest ten pierwszy krok. Jak ma sie dobry pomysł na biznes to powinno się działać zamiast wmawiać sobie że się nie uda.do odważnych świat należy i ja się z tym w 100% zgadzam.

Torped

Postautor: Torped » 04 lis 2009 18:52

Mnie się zdaję, że najpoważniejszy błąd to jest lekceważenie przez początkujący biznesmenów wartości tzw. kontaktów biznesowych, czyli nie dbanie o relacje ze wspólnikami, współpracownikami, pracownikami czy niezdobycie zaufania u klientów.

aime

Postautor: aime » 01 lut 2010 12:44

Niestety nie każdy ma "łeb na karku" i nie każdy nadaje się na szefa. W takim wypadku może i lepiej, że ludzie nie otwierają swoich biznesów, bo mogą bardzo szybko po prostu upaść. Ale jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł to warto ryzykować. Konkurencja jest duża, to fakt, ale i konsumentów na rynku jest sporo, którzy lubią mieć duży wybór przy korzystaniu z usług.
Moim zdaniem bardzo dużym błędem przy prowadzeniu istniejącego już biznesu jest nie dbanie o swoich pracowników. Każdy szef powinien wprowadzić w firmie odpowiedni system motywacyjny aby pracownik przychodził do pracy z chęcią i był wydajny. Do takich motywacji z całą pewnością zalicza się odpowiedni system płacowy, jak i bardziej 'rozrywkowe' sprawy jakimi są m.in. imprezy firmowe. Dobrze zintegrowani i wypoczęci pracownicy, to pracownicy wydajniejsi :) Vortal eventmapa.pl pokazuje dużo fajnych pomysłów na takie imprezy, z których mogą korzystać osoby, które nie mają swoich pomysłów na eventy firmowe.

Project_manager

Postautor: Project_manager » 19 lut 2010 11:03

Błędów biznesowych można popełnić wiele. I wiem z doświadczenia, że niektóre, z pozoru błahe mogą mieć strategiczne znaczenie dla firmy. Jeden z przykładów - mieliśmy kiedyś spotkanie biznesowe z ważnym klientem i zgrzyt wywołała zła kawa, która została podana na stół. Teraz, przed organizacją tego typu spotkań każdy się naprawdę starannie przygotowuje - jak kawa, to tylko najlepsza, jak woda mineralna, to tylko taka z "górnej półki" jak Cisowianka Perlage. Niestety w biznesie trzeba zwracać uwagę na wszytskie, również mało istotne szczegóły.

Agnieszka Marta

Postautor: Agnieszka Marta » 22 mar 2010 12:15

Błędów jest wiele, podstawowym jest niechęć do wiedzy :D Tak to już jest, że przyszły i obecny przedsiębiorca stale musi poszerzać swoją wiedzę. Zastanowić się porządnie nad profilem swojej firmy, nad grupa docelową, kreowaniem marki, kwestiami podatkowymi, kontaktami biznesowymi...

monbul

Postautor: monbul » 05 kwie 2010 14:00

Stagnacja zabija:) Mało kto zdaje sobie z tego sprawę.

Negocjator

Postautor: Negocjator » 18 kwie 2010 14:06

Moim zdaniem jednym z najważniejszych błędów jest zaciągnięcie zbyt dużych zobowiązań, które doprowadzają firmy do utraty płynności finansowej.

lucynakula

Postautor: lucynakula » 03 wrz 2010 08:31

Dużym błędem w biznesie jest ciągła zmiana decyzji. Prowadzi to do przedłużania różnego rodzaju projektów, itd. Myślę, że ten, kto chce rozpocząć swój biznes musi mieć już dobre opracowaną wizję i starać się nie zmieniać założeń w trakcie "szturmu" na rynek

naukazarabiania_pl

Postautor: naukazarabiania_pl » 08 gru 2010 21:02

Od ryzykownego inwestowania jeszcze gorsze jest nieinwestowanie. Uniknąć błędów biznesowych możemy dzięki kursom szkoleniowym o biznesie, czytając literaturę biznesową i stosując się do wartościowych porad biznesowych :!: :!: :!: