Jakie błedy?

januszpogorzelski0

Re: Jakie błedy?

Postautor: januszpogorzelski0 » 25 sty 2016 12:38

Takich błędów może być bardzo dużo, ale uważam że największym jest brak wiary.

zacharczuk1

Postautor: zacharczuk1 » 28 sty 2016 18:39

Największym błędem jest brak myślenia w dłuższej perspektywie czasu oraz brak własnego kapitału.

edytazyta

Postautor: edytazyta » 30 maja 2016 13:19

Wspólnik. To był mój pierwszy i największy błąd. Mówi się, że ten jeśli na początku jeden ze wspólników ma wiedzę, a drugi pieniądze, to potem ten co ma wiedzę, ma też pieniądze a drugi zostaje z niczym. Tak było w moim przypadku. Nie chcę się wdawać w szczegóły, bo pewne osoby mogłyby skojarzyć, ale odradzam wspólników. Różnica zdań i wzajemne przerzucenie obowiązków nie polecam.

Palermo

Postautor: Palermo » 26 lis 2016 20:16

My przez długi czas nie mieliśmy kogoś kto zajmie się siecią komputerową i bezpieczeństwem z tym związanym. Bardzo nam to ułatwiło i przyśpieszyło pracę. My mamy firmę zewnętrzną Scazi i teraz jesteśmy po prostu bardziej efektywni w tym co robimy.

Kassia

Postautor: Kassia » 31 sty 2017 19:24

Wg mnie do błędów, które są często popełniane przy prowadzeniu własnego biznesu jest zła strona internetowa. Denerwuje mnie na przykład korzystanie ze stron, które mają na celu ukazać coś graficznie, a żeby przewijać kolejne zdjęcia muszę np otwierać je w nowym oknie, albo kolorystyka, która odrzuca, to też poważny problem. Są też tzw. strony o niczym, czyli wielka grafika na początku, kilka informacji i tyle, z których nie można nic wyczytać.

Dalmierz

Postautor: Dalmierz » 30 maja 2017 16:18

Ja gdybym miał dorzucić jakiś błąd biznesowy to powiedziałbym, że nieumiejętne dobieranie nazwy dla firmy, cały czas się z tym spotykam i nie wiem dlaczego ludzie decyzje o nazwie podejmują tak nieostrożnie, tym bardziej że dobrych porad na co zwracać uwagę przy nazywaniu firmy nie brakuje http://jak-nazwac-firme.pl/jak-skutecznie-nazwac-firme/ i można się inspirować
Ostatnio zmieniony 17 cze 2017 22:38 przez Dalmierz, łącznie zmieniany 1 raz.

Marecki

Postautor: Marecki » 31 maja 2017 22:46

jako że mam firmę już prawie 15 rok, wtrącę się do dyskusji i powiem na czym jak dotąd traciłem najwięcej. strasznie się przejechałem na pracownikach, niestety zaufałem no i mnie okradli, tak częściowo - teraz mam monitoring, chociaż nigdy nie byłem zwolennikiem takich rzeczy. Kolejny mój błąd to system do zarządzania firmą - jechałam na darmowych, bo niby chciałem przyoszczędzić, a guzik koszty księgowości były kosmiczne ! Ale jak się potem skusiłam na https://www.bizin.pl/ to sytuacja się poprawiła. Generalnie opłaca się inwestować w nowe technologie, bo to się potem zwraca z nawiązką.

Lucka99

Postautor: Lucka99 » 31 maja 2017 23:08

Też uważam, że opłaca się inwestować w programy typu Bizin, bo to jest inwestycja na przyszłość, na lepszą pracę firmy, Taki system znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę, a chyba o to chodzi przede wszystkim.

andrecourt

Postautor: andrecourt » 12 cze 2017 12:21

na pewno błędem jest brak promocji i szastanie pieniędzmi na te wydatki które nie są konieczne. Warto rozejrzeć się za alternatywą dla tradycyjnych kosztów jak najem, transport, kurier

Wimen

Postautor: Wimen » 21 cze 2017 19:28

a i duży błąd to jest nieszanowanie swojego czasu. niby pracuje sie cały dzień ale jakby tak to dokładnie przekalkulować to az boli ile czasu się marnuje bez sensu. Spodobał mi się ostatnio taki wpis http://melle.com/blog/zwiekszenie-produ ... _source=ms musze zacząć stosować ich tricki