Błędy sklepów internetowych

mduraj
Kontaktowanie:

Re: Błędy sklepów internetowych

Postautor: mduraj » 27 lip 2011 14:04

To prawda. Artykuł doskonale obnaża błędy e-biznesmenów. Trochę wynika to stąd, że ludzie myślą, że internet jest lekiem na całe zło - wystarczy mieć sklep w internecie i już można liczyć kasę siedząc z laptopem na Bahamas. Niestety to taki sam biznes jak każdy inny - tak samo trzeba dbać o klienta.

DonVito
Kontaktowanie:

Postautor: DonVito » 29 lip 2011 16:39

Jasna sprawa. Troska o klienta jest chyba tylko na początku działalności i to z perfidnego musu bo wiadomo - trzeba chuchać i dmuchać żeby interes wypalił. Im firma/sklep jest większa i przynosi większe zyski tym mniejszą uwagę przywiązuje się do klienta i zaczyna się go traktować przedmiotowo, na zasadzie "kupiłeś - płać i spadaj"

kingakl

Postautor: kingakl » 04 sie 2011 17:59

Niestety, o ile w przypadku sklepu stacjonarnego,zrażenie do siebie klienta przebiega dosyć łatwo (zwłaszcza w mniejszych miejscowościach), o tyle w przypadku internetowej działalności ,zawsze znajdą się naiwni, którzy nie sprawdzą potencjalnych negatywnych opinii o sklepie. Zresztą z opiniami na forach też nie można się kierować bo pozytywne to często, mniej lub bardziej, umiejętny marketing szeptany, a negatywne to działanie konkurencji (czyli tzw. czarny PR). I bądź tu mądry... A wy, jak sprawdzacie rzetelność firmy w internecie?

karol_333

Postautor: karol_333 » 06 wrz 2011 14:50

Niestety z nieuprzejmą obsługą spotykamy się wszędzie, w sklepach internetowych jak i normalnych "osiedlowych". Nie odbieranie telefonów, brak odpowiedzi na maile, zaniedbywanie klientów, właściciele wyrządzają sobie tym ogromną szkodę.
Kasiek pisze:To prawda. Niestety niektórzy (a z tego co widzę jest ich całkiem sporo) zachowują się, jakby robili łaskę, że w ogóle sprzedają przez internet. Na szczęście nie wszyscy i tych doceniam :)

masz w rację, sam tego doświadczyłem. Osoba z którą rozmawiałem nie potrafiła mi nic konkretnego powiedzieć, jakbym jako potencjalny klient, po prostu musiał zamówić przedmiot bez wcześniejszego upewnienia się o wszystkim. Ehh szara rzeczywistość.

tbrosz

Postautor: tbrosz » 24 wrz 2011 18:07

To fakt podczas zakupów przez internet trzeba uważać, zwłaszcza jak potrzeba cos na,,już" raz miałem taka przygodę. Ptrzebowałem szybko wizytówek, wklepałem wiec do kompa jakąs drukarnę, zamówiłem i przyszło takie g.....że sie nie dało . Dopiero potem zacząłem pytac ludzi, sprawdzac na forach opinie i np. teraz jestem bardzo zadowolony z drukarni amb.net.pl. mam wszystko na czas, piekne, takie jakie chcę. wiec chyba najlepszym sposobem sprawdzenia firmy jest poszperanie w necie i popytanie znaomych.

lazur28

Postautor: lazur28 » 06 lis 2011 21:51

a jeszcze gorzej wychodzi, jak na gruponie znajdzie się sporo chętnych i potem sklepik nie jest w stanie obsłużyć tych ludzi w szybkim czasie. Klapa wychodzi, bo nie byli z lenistwa w stanie stwierdzić swoich możliwości.

Lucy

Postautor: Lucy » 17 sie 2012 15:12

moim zdaniem największym błędem jest niekompetentna i nieuprzejma obsługa klientów. Niestety.

Okey86

Postautor: Okey86 » 11 lis 2012 23:25

Dużym błędem jest również rzucanie się od razu na głęboką wodę. Ja zacząłem od małego biznesu - za pośrednictwem programu partnerskiego cupsell założyłem, bez żadnych formalności sklep z koszulkami. Administracja portalu załatwia za mnie produkcję i wysyłkę dzięki czemu jestem zwolniony z wielu obowiązków.

mariomax

Postautor: mariomax » 12 lis 2012 19:05

Nie popełni błędów ten co nic nie robi.

markopolo

Postautor: markopolo » 21 lut 2013 16:08

Co do obsługi klienta, czasami jest tak, że te większe sklepy mają gorszą obsługę, bo więcej pracy, więcej ludzi to i więcej problemów. Natomiast małe sklepy, gdzie właściciel może nad wszystkim czuwać, często mają lepszą obsługę, przynajmniej ja mam takie doświadczenie. Te duże wychwalane firmy co raz częściej mnie rozczarowują.