3 grzechy główne początkujących przedsiębiorców

Edyta
Kontaktowanie:

3 grzechy główne początkujących przedsiębiorców

Postautor: Edyta » 21 kwie 2012 18:57

Oto trzy najczęściej popełniane błędy przez początkujących w biznesie:

błąd 1 - działania ad hoc, czyli brak planu działania.
błąd 2 - przeinwestowanie, czyli wydanie zbyt szybko pieniędzy. Kasa się skończyła, trzeba zamknąć firmę. :)
błąd 3 - brak wiedzy na temat marketingu. Błędu tego można łatwo uniknąć. Wystarczy przeczytać książkę.

Źródło informacji:
parp.gov.pl

ProjektStudio

Re: 3 grzechy główne początkujących przedsiębiorców

Postautor: ProjektStudio » 24 kwie 2012 17:05

Myślę że 4 grzechem może być ustępliwość, jeśli coś nie wychodzi to wielu ludzie rezygnuje, boi się podjąć wyzwanie i szukać sposobów rozwiązania problemów.

biznes-go

Postautor: biznes-go » 26 kwie 2012 22:58

Oto trzy najczęściej popełniane błędy przez początkujących w biznesie:

błąd 1 - działania ad hoc, czyli brak planu działania.
błąd 2 - przeinwestowanie, czyli wydanie zbyt szybko pieniędzy. Kasa się skończyła, trzeba zamknąć firmę.
błąd 3 - brak wiedzy na temat marketingu. Błędu tego można łatwo uniknąć. Wystarczy przeczytać książkę.

uniknąć błędów może pomóc profesjonalny doradca, który na co dzień zajmuje się skrupulatnym śledzeniem rynku, tendencji itd. warto skonsultować z nim swoje założenia, taktykę oraz plan działania; doświadczenie w tej branży jest na wagę złota

BusinessWoman

Postautor: BusinessWoman » 11 maja 2012 10:22

A ja myślę że częstym grzechem jest niedostosowanie firmy do potrzeb klienta. Starujemy ze świetna wizją a nagle okazuje się że rynek tego nie potrzebuje. Podsumowując badania, badania i jeszcze raz badania

ProjektStudio

Postautor: ProjektStudio » 12 maja 2012 13:06

BusinessWoman pisze:A ja myślę że częstym grzechem jest niedostosowanie firmy do potrzeb klienta. Starujemy ze świetna wizją a nagle okazuje się że rynek tego nie potrzebuje. Podsumowując badania, badania i jeszcze raz badania

Badanie rynku to podstawa każdej branży, myślę że jeszcze większym grzechem jest to że duża część przedsiębiorców ( tych którzy działają już jakiś czas) nic nie zmienia, nie rozwija się ponieważ uważa że tak jest dobrze. Dziś przy szybko zmieniającym się rynku należy wprowadzać zmiany i udoskonalać nasze firmy.

ola28

Postautor: ola28 » 16 maja 2012 20:53

Myślę, że oprócz tych wymienionych, częstym błędem przy prowadzeniu biznesu jest również brak właściwej organizacji pracy zespołu, jak też niewłaściwe zarządzanie kontaktami z klientami, przez co o wielu ważnych sprawach się zapomina.
Ogarnięcie wszystkich obowiązków i spamiętanie wszystkiego bywa zbyt dużym, a właściwie zbyt obciążającym obowiązkiem, więc zaczyna dochodzić do sytuacji, gdy się firma spóźnia z wysłaniem oferty do klienta, zapomina się o oddzwonieniu do klienta i tym podobne.
Takie zaniedbania mogą niestety doprowadzić do poważnych problemów w firmie, utraty klientów, aż wreszcie do problemów finansowych, które mogą prowadzić do złego zakończenia. Prowadząc firmę warto zainwestować w oprogramowanie do zarządzania, które wprawdzie niczego nie załatwi samo w sobie, ale jest ogromną pomocą w prowadzeniu interesu.

Rentalo.pl

Postautor: Rentalo.pl » 17 maja 2012 10:06

Zgadzam się z koleżanką powyżej, organizacja czasu pracy jest bardzo ważna. Często traci się dużo czasu i energii na jakieś głupoty przez brak odpowiednich planów działania.

JerzyK

Postautor: JerzyK » 25 maja 2012 17:12

Z drugiej strony nie wszystko można zaplanować, ale na pewno warto mieć jakiś ogólny plan z wyszczególnieniem, które działania się ważniejsze, a które ewentualnie można sobie odpuścić

Rentalo.pl

Postautor: Rentalo.pl » 28 maja 2012 08:26

JerzyK pisze:Z drugiej strony nie wszystko można zaplanować, ale na pewno warto mieć jakiś ogólny plan z wyszczególnieniem, które działania się ważniejsze, a które ewentualnie można sobie odpuścić

Chodzi tutaj bardziej o organizację czasową żeby nie myśleć nie wiadomo ile co trzeba robić tylko to zrobić :P

Klaudia_No

Postautor: Klaudia_No » 08 lis 2012 20:11

wydaję mi się, że źle przeprowadzenie poprawnych badań marketingowych to jedne z największych grzechów przedsiębiorców.