3 grzechy główne początkujących przedsiębiorców

Okey86

Re: 3 grzechy główne początkujących przedsiębiorców

Postautor: Okey86 » 09 lis 2012 01:11

Klaudia_No pisze:wydaję mi się, że źle przeprowadzenie poprawnych badań marketingowych to jedne z największych grzechów przedsiębiorców.

To prawda, tak samo jak bardzo dużym problemem jest brak posiadania odpowiedniej firmy oferującej usługi księgowe, która by mogła pomóc kiedy przyjdą problemy z podatkami, umowami itp. A przyjdą na pewno, w naszym kraju... ;(

Grzegorz Wesołowski

Postautor: Grzegorz Wesołowski » 11 gru 2012 09:58

Moim zdaniem dwa błędy są najbardziej brzemienne w skutkach:

1) Skupianie się na sobie i oferowanej przez nas usłudze zamiast na potrzebach klienta.
2) Wbrew pozorom nadmiar pieniędzy na początkowe inwestycje szkodzi bo w późniejszym czasie nie potrafimy być oszczędni. Nie umiemy optymalizować kosztów w firmie

kusmir67

Postautor: kusmir67 » 11 gru 2012 13:45

przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności polecam przeczytać książkę Leszka Czarneckiego "Biznes po prostu", moim zdaniem lektura obowiązkowa również dla obecnych przedsiębiorców,

ps. czasami mam wrażenie, że to najczęściej bliskie nam osoby doprowadzają do upadku naszych biznesów przez podcinanie nam skrzydeł i brak wiary

Ballman

Postautor: Ballman » 09 cze 2013 21:34

Edyta pisze:Oto trzy najczęściej popełniane błędy przez początkujących w biznesie:

błąd 1 - działania ad hoc, czyli brak planu działania.
błąd 2 - przeinwestowanie, czyli wydanie zbyt szybko pieniędzy. Kasa się skończyła, trzeba zamknąć firmę. :)
błąd 3 - brak wiedzy na temat marketingu. Błędu tego można łatwo uniknąć. Wystarczy przeczytać książkę.

Źródło informacji:
parp.gov.pl

Zgadzam się, mój kolega się potężnie przez to wyłożył na plecy.

marie

Postautor: marie » 18 lip 2013 07:42

Ja bym jeszcze do tego wszystkiego co napisaliście dodała, że często przyczyną upadku przedsiębiorstwa jest kiepski pomysł na biznes.

Gozdal

Postautor: Gozdal » 14 sie 2013 15:41

DLa mnie grzechem jest brak podjęcia ryzyka ,które jest zawsze i oczywiście wspomniany brak planu działania.

Zocha

Postautor: Zocha » 19 sie 2013 22:56

Bardzo przydatne rady, teraz wiem, czego unikać

karolina_majda

Postautor: karolina_majda » 22 sie 2013 14:07

Warto zwrócić uwagę nie tylko na błędy popełniane przez początkujących przedsiębiorców, ale też tych doświadczonych. I najlepiej ich unikać:).

boss

Postautor: boss » 24 wrz 2013 10:48

Wszystkie wymienione rady są na pewno pomocne nie tylko dla początkujących, ale też wieloletnich przedsiębiorców. Ja do takich błędów zaliczam nieumiejętne zarządzanie czasem, dlatego w tej chwili interesują mnie profesjonalne szkolenia zarządzanie czasem, zespołem pracowników czy też projektami. Samemu tródno to wszystko opanować, nie wiedząc czym najlepiej się kierować.

boss

Postautor: boss » 30 wrz 2013 10:59

Dzieki nAtka i znajomy, co prawda myślałem że będzie więcej podpowiedzi, ale wystarcza na razie te dwie. Kontaktowałem się z obydwoma firmami na razie anonimowo i muszę przyznać że Leadership jest troche lepsza jeśli chodzi o wygodę szkoleń, wybór no i ceny.