3 grzechy główne początkujących przedsiębiorców

mirko

Re: 3 grzechy główne początkujących przedsiębiorców

Postautor: mirko » 30 wrz 2013 11:19

Macie rację, ja również mogłem przekonać się ile korzyści mogą przynieść takie szkolenia dlatego warto w nich uczestniczyć. Co prawda wybór firmy też jest ważny, bo wiadomo, że każda ma inne metodyki zarządzania projektami. Do tego warto sprawdzić, czy w czasie szkoleń przeprowadzane są gry symulacyjne. Muszę przyznać że takie gry decyzyjne to ciekawe trenowanie jak podejmować decyzje.

Proinnowacyjny

Postautor: Proinnowacyjny » 17 mar 2014 17:52

Jak wam się wydaje czy MŚP powinny na początku korzystać z usług doradczych również czy nie?

W dzisiejszych czasach istnieje przeświadczenie, że mikroprzedsiębiorcy nie stać na usługi doradcze, jak Wam się wydaje czasami nie lepiej zainwestować w wiedzę niż potem borykać się z problemami?

Jest to w ogóle możliwe?

e-darek
Kontaktowanie:

Postautor: e-darek » 22 kwie 2014 13:59

"Pośpiech" też jest błędem młodych przedsiębiorców... chca jak najszybciej zdobyć renome i dobrą marke.. zacząć dobrze zarabiać... co często prowadzi do klęski...

Marylka89

Postautor: Marylka89 » 05 cze 2014 10:24

złe inwestowanie swoich pieniędzy to też wydaje mi się jeden z problemów przy funkcjonowaniu firmy. Zarobione pieniądze muszą same na siebie zarabiać.

dario444
Kontaktowanie:

Postautor: dario444 » 28 lip 2014 15:31

Dojrzałość w biznesie to siostra sukcesu z bratem fartem ,wiec dobrze by było gdyby każdy inwestor rozgryzł rynek, zanim rynek pożre inwestora. Myslę ,że kazdy potrzebuje dobrego doradcę biznesowego ,kogoś kto ten chleb juz oszamał i moze ze spokojme poprowadzic niedoświadczonego biznesmena. Chociaż podobno upadki są miarą sukcesu ;)

adamcynek

Postautor: adamcynek » 07 sie 2014 14:31

podzielę się swoim przypadkiem... zakładaliśmy z żoną sklep spożywczy jako drugi biznes który ona miała prowadzic. Wiele mebli miałem używanych (prawie wszystkie) regały to jeszcze jak Cie mogę bo nawet spoko stan był ale największy błąd popełniłem z ladami chłodniczymi... używane trochę capiły... osoba od której ten sprzęt kupiłem stwierdziła że smrodek jest od tego ze nie było uzywane i że to kwestia umycia a że cena była bardzo dobra (prawie bezcen) to się nie zastanawiałem... po paru tygodniach zorientowałem się że popełniłem ogromny błąd... w sklepie unosił się niemiły zapach... klientów było coraz mniej... zgłosiłem się do jednej firmy z Warszawy polecanej przez znajomego... przemiły Pan stwierdził że zostałem nabity w butelkę przez sprzedawcę używanego sprzętu chłodniczego... okazało się że lada którą kupiłem mimo że 3 letnia była źle używana, nie czyszczona i konserwowana:( już po samym wejściu do sklepu sprzedawca wiedział co jest grane... czekała mnie wymiana sprzętu chłodniczego – czyli kolejne wydatki, a jak wspominałem interes kulał z tygodnia na tydzień coraz bardziej... firma Probox zaproponowała mi wysokiej klasy, nowoczesny sprzet a przede wszystkim dostałem mnóstwo informacji w jaki sposób „dbać” o sprzęt. Jak mi tłumaczył, trzeba regularnie (co miesiąc) czyścić skraplacz. Inaczej zbiera przykre zapachy których usunąc się nie da! :( dlatego chłodnia była taka tania... zwłaszcza lada przeznaczona do przechowywania mięsa!! Tym samym chce wszystkich przestrzec przed: a. używanym sprzetem (zawsze sprawdzac w obecności kogoś kto się zna jeśli już się decydujecie), b. przed złą konserwacją swojego wyposażenia sklepu. Po wymianie osprzętu (wziąłem w leasing więc koszta się rozłożyły na szczęście) klienci zaczęli wracać (oczywiście zrobiłem dobre promo na ponowne zachęcenie klienteli do odwiedzania sklepu). W tym momencie sklep już na siebie zarabia więc jestem dobrej myśli. Oba interesy jakoś sobie radzą:) Powodzenia wszystkim życze :)

szymiuss

Postautor: szymiuss » 14 sty 2015 12:30

dobry tekst, polecam

Awodent
Kontaktowanie:

Postautor: Awodent » 13 maja 2015 12:20

Dzięki za te porady, sam prowadzę mały biznesik, i po przeczytaniu tych zasad będę wiedział co robić :)

ManiaKonika
Kontaktowanie:

Postautor: ManiaKonika » 18 maja 2015 01:11

naprawdę przydatne wskazówki, myślę że każdemu początkującemu się przydadzą.

dodam od siebie że najważniejsze w biznesie to dobra księgowość :)

basiaa

Postautor: basiaa » 22 paź 2015 12:24

wg mnie to zła alokacja zasobów. przedsębiorcy myślą, że jak już mają kredyt/dofinansowanie to nie muszą oszczędzać i szukać tańszych rozwiązań. Ostatnio zaoszczędziłam sporo gotówki na zakupie pakietów biurowych, antywirusów i systemach operacyjnych kupując przez stronę Klucz System, gdzie jeszcze przy realizacji większego zamówienia dostałam sport rabat i tak oto kilka setek w kieszeni