Nie myślenie o przyszłości

azielazny
Kontaktowanie:

Nie myślenie o przyszłości

Postautor: azielazny » 17 lis 2009 13:39

Zauważyłem ciekawą rzecz.

Są dwie grupy ludzi. Tacy, co mają fach w ręku i z przymusu otwierają firmy oraz tacy, co przez wiele lat szukają pomysłu na biznes. Gdy go znajdą i otworzą coś, to okazuje się, że nie mają wiedzy lub wystarcza ona na prowadzenie lokalnego biznesu.

Mało kto myśli o tym, ze prowadzenie biznesu zmusza nas do ciągłego poszerzania naszej wiedzy i inwestowania. Wielu lokalnych małych biznesmenów nie myśli o przyszłości. Orientują się dopiero, gdy konkurencja ich przegania lub sklep upada. Często w tym momencie jest już za późno, bo nie ma środków na ratowanie biznesu.

Ponieważ od czasów szkoły średniej interesuję się biznesem i płacę słone pieniądze za wiedzę na ten temat, to mogę przekazać parę cennych wskazówek. Między innymi takie problemy były powodem uruchomienia mego bloga na temat kreowania marki i praktycznego podejścia do prowadzenia biznesu.

Piotr Krzyworączka

Re: Nie myślenie o przyszłości

Postautor: Piotr Krzyworączka » 26 lis 2009 12:10

Cześc,
Ciekawego masz bloga. Zajrzałem, coś przeczytałem. Aktualna tematykę na nim poruszasz.

A co do tematu głównego, to masz niestety rację. Piszę niestety, bo to oznacza, że każdy z nas, a przynajmniej ci prowadzący biznesy muszą się nieustannie kształcić. Zmienia się rynek, zmieniają się przepisy, zmienia sie mentalność ludzi / klientów, zmienia się niemal wszystko.

Dlatego, kto mysli, że na jednym pomyśle na biznes ( bez jego modyfikowania) dojedzie daleko, to sie myli.

biznes-go

Postautor: biznes-go » 26 kwie 2012 23:09

warto też radzić się specjalistów;
myślę, że śledzenie aktualności, poszerzanie własnej wiedzy oraz rzetelne doradztwo profesjonalisty w ogromnym stopniu zwiększa szanse na odniesienie sukcesu; rachunek zarządzany to naprawdę dobra opcja, zwłaszcza gdy wciąż jest się na etapie zdobywania nowej wiedzy o biznesie i inwestowaniu

BusinessWoman

Postautor: BusinessWoman » 11 maja 2012 18:53

W dzisiejszych czasach w każdej dziedzinie trzeba się rozwijać, nie tylko w biznesie. A jak się tego nie robi, to się zamyka działalność - i dobrze, zawsze najslabsze jednostki muszą odpaść

Rafał Soiński
Kontaktowanie:

Postautor: Rafał Soiński » 05 wrz 2012 14:49

W biznesie zawsze pojawiają się problemy, a większość początkujących przedsiębiorców myśli, że pozjadała wszystkie rozumy i ich pomysł jest naj... ;)Moim zdaniem największym z problemów, który powala firmy jest problem z płynnością finansową. Zazwyczaj po dobrym okresie w firmie zakładamy, że tak już będzie zawsze i nie przygotowujemy się na gorsze chwile. Również przechodziłem przez tego typu problem i nie byłem na niego przygotowany. Jednak wyciągnąłem wnioski i "gram" dalej ;) Uważam to, za najważniejsza umiejętność - wyciąganie wniosków z popełnianych błędów i próbowanie kolejny raz.

Klaudia_No

Postautor: Klaudia_No » 20 wrz 2012 09:11

Własny biznes to wieczny stres, bo nigdy nie wiesz w jakim kierunku pójdzie rynek w przyszłości, ale każdy robiący coś na własną rękę musi wiedzieć, że to nie tylko zbieranie zysku i szefowanie, ale stała praca i doskonalenie się.

Klaudia_No

Postautor: Klaudia_No » 08 lis 2012 20:07

Ciekawy blog. Jeśli chodzi o temat nie myślenia o przyszłości to niestety prawda. Wydaję mi się, że ludzie powinni patrzeć na problemy, które rzeczywiście dzieją się w tej chwili, ale również powinni patrzeć w przyszłość, zapobiegać ryzyku.

Drommar

Postautor: Drommar » 26 cze 2013 23:01

A ja uważam, że to nie jest taki łatwy kawałek chleba, własny biznes, to przede wszystkim praca 24h na dobę, nigdy nie masz spokoju, wiecznie o czymś myślisz, trzeba mieć mocne nerwy, a do tego dochodzą ciężkie realia naszego rynku.

dario444
Kontaktowanie:

Postautor: dario444 » 28 lip 2014 15:14

Kazdy dobry inwestor ,biznesmen myśłi przede wszystkim perspektywistycznie ,a jeśli nie mysli ,to biznes go tego nauczy prędzej czy później. Zależy w sumie w jaką branżę ,usługę wchodzi i w jak szybkim tempie one ewoluują.

FranczyzaBankuPL

Postautor: FranczyzaBankuPL » 17 lis 2014 11:58

Brak odpowiedniego przygotowania i zaplanowania biznesu. Kiedy rozpoczyna się działalność operacyjną, trzeba mieć już "wszystko" przygotowane. "Wszystko" znaczy ryzyka, które byłeś w stanie przewidzieć i zasoby, które będę Ci potrzebne do realizacji biznes planu.

Od pierwszego dnia należy skupić się na bieżącym prowadzeniu firmy, pozyskiwaniu klienta, marketingu, motywacji pracowników itp. itd. Nie ma czasu na uczenie się rynku, poznawaniu narzędzi, bo stałe koszty prowadzenia firmy będę Cię zjadać! To tylko jedna z opcji, aby uniknąć kosztownych błędów.

Początkujący przedsiębiorcy mają syndrom "różowych okularów", uważają, że jakoś to będzie. W biznesie liczy się tylko jakość, a nie jakoś. Później jakoś się psuje, bo coś było nieoszacowane. Nie ma miejsca na takie słowa jak jakoś, coś zrobimy... Liczą się tylko konkrety.

Specjalizuje się w biznesie franczyzowym, dokładnie franczyzie bankowej i nawet najlepsze know-how i sprawdzony sposób na biznes nie zastąpi ciężkiej pracy, zaangażowania i kreatywności, bo zawsze powtarzam, że ludzie tworzą biznes.

pozdrawiam,
Maciek