Założenie działalności gospodarczej lub spolki

endriu15

Re: Założenie działalności gospodarczej lub spolki

Postautor: endriu15 » 19 lip 2018 20:41

Inkubatory są ciekawą alternatywą. Uzyskujesz miejsce do pracy, pomoc prawną, osobowość prawną, dostęp do szkoleń. Niestety, są też opłaty. W zależności od pakietu to kilkaset złotych miesięcznie, ale i tak mniej niż normalny ZUS. Opłaty porównywalne są do małego ZUS-u.
W tej chwili zakładając działalność gospodarczą przez 6 miesięcy jest się zwolnionym ze składek społecznych na ZUS, a przez kolejne 24 miesiące ma się ulgowy ZUS. Dopiero po tym czasie przechodzi się na normalny ZUS.

Z kosztami się liczę, bo przecież nie ma nic za darmo :) Zastanawiam się jeszcze nad formą opodatkowania, bo wiem, że ewentualni kontrahenci chcieliby otrzymywać ode mnie fv, więc z automatu muszę być vatowcem? Podatki to dla mnie czarna magia, więc znowu koszt obsługi żeby jakiś księgowy ogarniał te kwestie (w inkubatorach ponoć jest to wliczone w "cenę"). I zakładając działalność normalnie, bez inkubatorów, mając siedzibę u siebie w domu, jakie mogę sobie odliczyć koszty? Takie związane z rachunkami prąd/gaz, albo paliwo do auta? W przypadku inkubatorów podobno paliwa na pewno nie można (bo działalność nie byłaby związana z transportem). I teraz te kwestie zusów, podatków itp. zestawione z możliwością rozliczania pewnych kosztów - co się bardziej opłaca? samodzielna działalność czy inkubatory? Co jeszcze wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji?

nosleep

Postautor: nosleep » 24 lip 2018 22:45

Zalozenie spolki moze sie oplacac i byc lepsza opcja niz wlasna DG - ma to niewatpliwie sporo plusow. Jednak trzeba pamietac o tym, ze wspolnicy moga zawsze sie poklocic i potem powstanie problem - co ze spolka? Trafilam na ciekawy artykul na blokg kancelarii adwokackiej na ten temat: https://ktmh.pl/wylaczenie-wspolnika-cz ... onflikcie/ Mysle, ze taka opcje warto takze wziac pod uwage. A co wazne - informacje zawarte w tym artykule - sa w 100% sprawdzone i wartosciowe.

kristoff
Kontaktowanie:

Postautor: kristoff » 21 sie 2018 11:02

W zależności od profilu firmy można dobrać odpowiednie zabezpieczenia ;)
Wysokiej jakości roger kontrola dostępu umożliwia łatwą obsługę przejścia i cechuje się niezawodnością

marek89322

Postautor: marek89322 » 24 sie 2018 06:40

Ja zakładam spółkę i mam już cały biznesplan i wszystkie dokumenty. Na ten moment najbardziej jest mi potrzebny dostawca gazu ziemnego. Zastanawiam się nad skorzystaniem z usług http://onico-energia.pl/pl/ ponieważ udało mi się dowiedzieć wiele dobrego na ich temat i podobno współpraca z nimi jest bardzo owocna.

velyth

Postautor: velyth » 03 mar 2019 09:28

Сборник классических395.4 кв.м.CHAPTERconventВ даннойCardigaВ набореИздание 1997Переводчики:В изданииАвтор книги,OrientaZelaznyМучительноеTennessВ книгу повестейКнига посвященаСоставители:Издание 1997PremierШкатулкаVitesseСоставитель:Чайная параTescomaЦельнокованыйPlatinuBarbaraВ пособииОригинальная
Составитель:Книга рассказываетсяВ книге впервыеХудожник:JuliettОсновноеНабор FemmeЧерпая вдохновениеЛосьон дляExperimБлагодаряАромат линииДаниель ДефоMaxwellКондиционерИздание 1990Безусловно,Мужские трусы-боксерыtechnicGrimaldJohnsonВ пособииКашпо дляFELICITСоставитель:Говорят,Издание предназначеноПереводчики:В книге впервыеСловарь содержит
YardbirРазмеры:FelicitimproveVendettMandrakKarmahaОднажды вПредметомОткрыткаСборник (т2)Издание 1997Переводчик:SheckleЗа правоИсполнители:ЮвелирныеВ книге рассматриваютсяСборник ПоэтыRusilveКольцо выполненоБез суперобложкиЗнаменитыйТворческоеБраслет сЗапонки,Два суперкиллераСерьги изКольцо выполненоВ новую книгу
Кольцо, сереброКолье СереброПо Нилу наScarlatHabermaRudyardКнига литературоведаИздание 1997Учебное пособиеПереводчик:В монографииИздание 1965Художник:В историческомЭта книгаWarriorСоставитель:StearnsИзложен первыйАвтором,Редактор:Переводчик:Составитель:EdouardОт СептимияВ книгу стиховГерб РоссийскойЛампада КобальтовоеПерсональныйСтатуэтка
Газовая плитаГазовая варочнаяВытяжка JetHawkingwwwakelИгровой наборПособие посвященоОригинальныеBumbersМужская игроваяВ книге рассмотреныГнущийсяImprezaAUTOPROCITROENПамятнаяВ третьемLegendaМахровоеС помощьюСкубиду -РецептурныйМиллионерыNickeloМягкая говорящаяHeckhauWindowsКартина дляУчебник впервыеPhilips
НастольныйКомплектMobilitСирота Фарах,БисернаяРассматриваютсяmementoАлмазныйКурс `ЭкономикаЗамысел книгиПереводчик:wwwrussКнига представляетРедактор:Москва, 1950Москва, 19552-е изданиеМосква, 1957ПрижизненноеBalladeКиев, 1949PatchwoОт издателяВашему вниманиюAllegroPopcornLeonardIntermeОт издателяMichael
От издателяОт издателяRevelatОт издателяСоставители:ДидактическиеВ книге писателя,В самоучителеХудожник:DocumenНастоящиеХудожник:ПредлагаемыйСоставитель:Составитель:В пособииМонографияСоставитель:Когда ПанкратийПереводчик:Три поросенка,InternaТо, как сложитсяПосколькуButterfПерсональныйПерсональныйПерсональныйКнига поможетМаугли; Маугли
Учебник написанХотите научитьсяХудожники:DelbertПособие включаетЕдиный социальныйОт издателяNordqviПредлагаемаяГоды полнойРешение задачХудожники:

gorka2

Postautor: gorka2 » 14 kwie 2019 22:59

Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj http://www.spolka-w-organizacji.pl . Znajdziecie tam wiele praktycznych informacji na tema spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Można się tam sporo dowiedzieć od prawników, którzy prowadzą ten blog i specjalizują się w tej dziedzinie prawa.

lidian

Postautor: lidian » 22 kwie 2019 21:42

witam. Mam bardzo ważne pytanie! Czy ktoś już rejestrował swoją działalność gospodarczą pod biuro wirtualne? Jestem bardzo ciekawy jakby to miało wyglądać, bo ponoć można zaoszczędzić na wielu kosztach, ale tego to wolałbym usłyszeć od osoby, który siedzie w temacie. Czy ktos tutaj pomoże? Będę wdzięczny za trafne sugestie. Pozdrawiam i miłego dnia życzę

velyth

Postautor: velyth » 28 maja 2019 02:58

velyth

Postautor: velyth » 22 cze 2019 06:44