Założenie swojej firmy // Sklep internetowy

kapi54

Założenie swojej firmy // Sklep internetowy

Postautor: kapi54 » 25 maja 2017 00:06

Witam, tak jak wyżej w temacie chcę założyć firmę, która będzie sprowadzać towar z zagranicy i sprzedawała allegro/strona internetowa.
Moje pytania brzmią:
1. Jak wygląda np. rozliczenie z cła np. ściągania towaru z Chin
*jeżeli zamawiam paczkę z towarem np. 200$
2. Rozliczenie podatku
3. Czy jeśli mam jakiś kredyt (w tym przypadku mam do 1.06.2017) założę firmę?
4. Jak założę firmę muszę się zatrudnić?

Pozdrawiam, jeśli będę miał więcej pytań na pewno się odezwę.

galanonim

Re: Założenie swojej firmy // Sklep internetowy

Postautor: galanonim » 31 maja 2017 11:26

Jeśli do założenia takiego sklepu czy firmy chcecie wziąć pożyczkę to trzeba to solidnie przemyśleć, bez dwóch zdań. Oczywiście trzeba przemyśleć czy znajdujemy sie w BIK i KRD, to dwie ważne instytucje które sprawdza pożyczkodawca, Jak sprawdzić taki raport ? Przeczytajcie na http://zaufanyprawnik.pl/jak-sprawdzic-czy-jestem-w-krd

wannabe

Postautor: wannabe » 09 lip 2017 17:24

Czy ktoś z was korzystał moze z usług http://fabrykamarketingu.pl/? poszukuje agencji która pomoże mi reanimowac mój sklep z kosmetykami i zdrową żywnością. Trochę zaniedbałam temat bo byłam chora, a teraz widzę, że pozycja spadła, nic się nie dzieje a bot jakby mnie omijał przy indeksowaniu. Miał może ktoś z was taką sytuację?

Palermo

Postautor: Palermo » 17 lip 2017 14:45

do założenia własnej firmy zawsze potrzebna jest kasa. a nie oszukujmy się, mało kto ma na tyle duże oszczędności zeby to unieść. Kredyt? Powodzenia. zeby otrzymać na start przy małych zarobkach to graniczy chyba z cudem. Ja uważam że jedyna nadzieja to pożyczki pozabankowe. innej opcji nie wiedze

Tribis

Postautor: Tribis » 18 lip 2017 09:39

Wg mnie pożyczki poza bankowe na rozwój działalności to najgorsze co może być. Po prostu zobacz sobie jaki tam jest procent i w jakie kłopoty można się wciągnąć. Czasami nawet taki kredyt może być powodem upadku firmy.