Jak wybrać biuro księgowe?

gerwaz

Jak wybrać biuro księgowe?

Postautor: gerwaz » 19 paź 2011 15:38

Przeglądając oferty różnych biur księgowych czytam, że są rzetelne, profesjonalne i w ogóle najlepsze, wiadomo. Zastanawiam się na co faktycznie trzeba zwracać uwagę szukając biura dla siebie? Jak rozmawiać z potencjalnym biurem, o co ich pytać> doradzicie coś?

kamil_tomke

Re: Jak wybrać biuro księgowe?

Postautor: kamil_tomke » 15 gru 2011 01:17

najlepszym sposobem jest zasięgnięcie opinii znajomych czy przyjaciół którzy tak współpracują z danym biurem. Dokładnie tak był w moim przypadku gdzie znajomy polecił mi biuro W Warszawie (akurat padło na KLK) i współpracuję z nim od mniej wiecej roku. Poza tym...kluczowe są 3 kwestie:
1) jak długo biuro jest na rynku - im dłużej tym lepiej
2) czy jest rzetelne w tym co robi,
3) czy jest terminowe - dla mnie to najważniejsza cecha.

Michał Jezierski
Kontaktowanie:

Postautor: Michał Jezierski » 11 lip 2018 11:33

Współpraca z biurem będzie najlepszym rozwiązaniem. Taniej niż pracownik, wszystkie sprawy księgowe mamy z głowy i możemy zająć się biznesem.
Wybierając biuro rachunkowe warto zwrócić uwagę na:
- certyfikaty,
- specjalizację,
- dotychczasowych klientów i referencje,
- reprezentowanie przed urzędami.
Michał Jezierski
Kancelaria Rozwoju Biznesowego
www.krb.waw.pl

elabarbara

Postautor: elabarbara » 06 sie 2018 08:23

U mnie doskonale od samego już początku sprawdziło się biuro rachunkowe MG Finanse. Przeprowadzili mnie przez zakładanie działalności, pomogli w prowadzenie księgowości, także z całą pewnością mogę ich polecić. Świadczą pełne wsparcie od założenia spółki i w jego trakcie rozwoju.

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 07 sie 2018 09:42

Według mnie bardzo dobrą ofertę oraz co najważniejsze, ogromną wiedzę i doświadczenie ma firma https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/tax-compliance/ Jeżeli nie musimy utrzymywać wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej dla zadań skomplikowanych, możemy pozwolić sobie na wykwalifikowany zespół do zadań podstawowych. Decydując się na outsourcing możemy również łatwiej kontrolować wydatki, a wolne środki angażować w podstawową działalność naszej firmy lub przeznaczyć je na nasz rozwój osobisty. Zapewniamy sobie również fachowe doradztwo przy składaniu zlecenia. Wybór, a także późniejsza zmiana biura rachunkowego, to dla każdej firmy duże wyzwanie. Dzieje się tak głównie ze względu na mnogość zagadnień i obowiązków, jakie powierzane są tym firmom. Rzetelnie prowadzona księgowość pozwoli skupić się na rozwijaniu i prawidłowym działaniu biznesu, z tego względu warto dokładnie przeanalizować oferty i wybrać najlepsze biuro. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, dokładnie sprawdź kwalifikacje i opinie na temat danej firmy, gdyż to właśnie jej powierzysz swoje finanse i rachunkowość.

jordan2002

Postautor: jordan2002 » 17 sie 2018 08:53

Moja firma zdecydowała się na współpracę z tradycyjnym, stacjonarnym biurem księgowym Abacus https://www.adamus.net.pl/ z warszawskiego Ursynowa. Ich pomoc jest niezmiernie skuteczna, fachowa i profesjonalna. Z ich strony możemy liczyć na prowadzenie ksiąg handlowych, przychodów i rozchodów, ryczałtu ewidencjonowanego i obsługi kadrowo-płacowej. Wychodzi im to znakomicie a co najważniejsze bardzo fachowo.

basiaa

Postautor: basiaa » 23 lis 2018 11:00

Np. przez polecenia! Ja uważam, że najlepszy sposób, bo często polecenie jest od osoby, która od dawna już ma jakiś kontakt z daną firmą i wie o niej sporo. Tak np. ja polecam biuro rachunkowe Gama - bardzo solidne!

Weronika1919

Postautor: Weronika1919 » 24 lis 2018 23:53

Tax Care jest pierwszą w Polsce firmą tworzącą innowacyjne rozwiązania finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Model biznesowy łączy usługi księgowe, świadczone przez licencjonowanych księgowych, z doradztwem w zakresie produktów kredytowych i inwestycyjnych.
Sprawdź
http://e-m2m.pl/5bf9c448c1929

gate711
Kontaktowanie:

Postautor: gate711 » 28 lis 2018 13:06

Dobrze jest podpytać znajomych

Venom7000

Postautor: Venom7000 » 06 gru 2018 11:17

Najlepiej wybrać biuro, które działa skutecznie od lat. Warto też mieć jakieś konkretne rekomendacje.