Zakładanie firmy Sklep Internetowy

umberto85

Zakładanie firmy Sklep Internetowy

Postautor: umberto85 » 15 maja 2012 13:06

Witam,
Noszę się z zamiarem założenia własnego Sklepu Internetowego, Sprzedaży na allegro. Nie mam niestety absolutnie żadnego doświadczenia w prowadzeniu, zakładaniu własnej działalności. Na forum jest masa topików szczegółowo wyjaśniających w jaki sposób to zrobić, tak więc mam nadzieję, że znajdę tam odpowiednie informacje.
W tej chwili pracuję w sklepie internetowym u producenta towaru, który chciałbym sprzedawać. Nie wiem jak sprawa wygląda pod względem prawnym. Czy jeżeli mój obecny pracodawca nie miałby żadnych przeciwwskazań mogę założyć działalność o tym samym profilu jak praca którą wykonuję zatrudniony na etat? Jeżeli nie, rozważam opcję założenia firmy na żonę. Ponieważ nie mogę zarejestrować firmy we własnym mieszkaniu (kredyt RnS), jak wygląda prawnie kwestia założenia działalności w innym lokalu (mieszkanie osoby spokrewnionej), wynajętym za przysłowiową złotówkę? Z jakimi dodatkowymi kosztami, uniedogodnieniami (przy rozliczeniach PIT?) wiąże się to dla najemcy? Jeszcze jedna rzecz - jak wygląda sposób rozliczenia w skarbówce, zakładając, że żona na którą byłaby firma, bądź ja pracujemy na etat? Na tę chwilę nie przychodzą mi do głowy inne pytania, na pewno więcej "wyjdzie" w trakcie dyskusji.
pozdrawiam

umberto85

Re: Zakładanie firmy Sklep Internetowy

Postautor: umberto85 » 21 maja 2012 10:32

Branża oświetleniowa. Czy szef będzie niezadowolony? Ciężko stwierdzić - kolejny klient.
Jakkolwiek to temat poboczny;) Bardziej interesują mnie te wszystkie tematy o które zapytałem. Topic już jakiś czas wisi, nikt nie odpowiada;) Proszę o zaangażowanie;))

sasanka

Postautor: sasanka » 06 cze 2012 13:55

Moi znajomi zakładali sklep internetowy i całkiem fajnie im idzie:) z tego co wiem to procedura założenia nie kończy się na samym wpisie do KRS, najlepiej sprawdź sobie na e-harmonogram.pl w jakiej lokalizacji chcesz otworzyć i tam dostaniesz wszystkie niezbędne informacje i koszty:)

Michaś

Postautor: Michaś » 30 sie 2012 10:09

Ponieważ nie mogę zarejestrować firmy we własnym mieszkaniu (kredyt RnS), jak wygląda prawnie kwestia założenia działalności w innym lokalu (mieszkanie osoby spokrewnionej), wynajętym za przysłowiową złotówkę?

Średnio - zawsze US może się dowalić, że masz z tego zysk. Lepiej wynając dosłownie kilka metrów w jakimś tanim biurowcu na obrzeżach i tam zarejestrowac firme.

Jeszcze jedna rzecz - jak wygląda sposób rozliczenia w skarbówce, zakładając, że żona na którą byłaby firma, bądź ja pracujemy na etat?

Nie ma żadnego problemu. Możesz składać równocześnie wiele pitów.

Handel na Allegro nie jest prosty i wymaga zaangażowania oraz najlepiej rozwiązań informatycznych wspierających sprzedaż. inaczej padniesz na logistyce.

powodzenia

mkolacz
Kontaktowanie:

Postautor: mkolacz » 30 sie 2012 19:11

Czy jeżeli mój obecny pracodawca nie miałby żadnych przeciwwskazań mogę założyć działalność o tym samym profilu

Jeśli w umowie o pracę nie zawarto klauzuli o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy to tak, możesz.

oska

Postautor: oska » 24 lis 2012 19:12

też się zastanawiam nad sklepem internetowym, jako rozszerzenie mojej działalności podstawowej, gdzieś kiedyś też zauważyłam ten czeski hosting, ale jeszcze nie wgłębiałam się w temat zbyt dokładnie.

kaaremis
Kontaktowanie:

Postautor: kaaremis » 26 paź 2016 10:52

KarolinaJ pisze:A jaki macie pomysł na rozpromowanie sklepu internetowego? Czy według Was pozycjonowanie to dobry krok? Jeśli tak, to od czego zacząć? Sama nie bardzo się na tym znam, dlatego myślę, że skorzystanie z usług firmy bądź agencji interaktywnej byłoby dobrym pomysłem. Przeglądałam kilka ofert i biorę pod uwagę m.in. pozycjonowanie w Ideo Sp. z o.o., tutaj kilka skrótowych informacji na temat tej firmy - http://ideo.onepage.website. Może kojarzycie?

Jak najbardziej, SEO to podstawa. Minus działań podejmowanych w tym kierunku jest taki, że niestety są to działania długofalowe i, zależnie od branży, koszty mogą być dosyć wysokie - tym bardziej na początku - a zwrot z inwestycji przyjdzie dopiero z czasem (o ile cały proces został zrealizowany należycie, ale to długi temat). Przy własnym biznesie, zakładając, że i tak większość działań marketingowych będziemy zlecać dalej, trzeba się edukować na bieżąco - chociażby po to, aby wspomóc działania agencji albo po to, żeby w odpowiednim momencie zauważyć, że nie jesteśmy robieni w konia. Na początku musisz się też dowiedzieć jak działa agencja, czy raportuje swoje działania, czy jej klienci są zadowoleni, jak wygląda ich współpraca z dotychczasowymi klientami.

Marketing internetowy to jednak nie tylko SEO. W zależności od grupy docelowej bardzo fajnie zadziałać mogą odpowiednio przygotowane reklamy na FB, czy instagramie. Budowanie listy mailingowej, AdWords, remarketing i można tak wymieniać w nieskończoność.

LatajacePaczki_pl

Postautor: LatajacePaczki_pl » 09 gru 2016 09:55

Zakładanie sklepu internetowego to proces kilku etapowy tak jak mowa o tym powyżej i najpierw warto wybrać dobry hosting jak i generalnie branżę którą chcemy się zająć. Poza tym bardzo ważną kwestią jest również reklama internetowa naszej firmy jak i wysyłka towaru- czyli współpraca z kurierem, wszystko to trzeba koniecznie ogarnąć i załatwić nie oszczędzając bo to przełoży się na nasza renomę i popularność.

babtu

Postautor: babtu » 18 maja 2017 16:27

Nie jest potrzebny VPS - w wielu przypadkach wystarczy normalne konto dzielone.
Oczywiście stawiajcie swoje serwisy gdzie uważacie, ale kluczowe znaczenie mają po prostu podstawowe parametry.
VPS jest potrzebny dopiero wtedy, kiedy strona stawia faktycznie duże wymagania.

LasP45

Postautor: LasP45 » 19 maja 2017 11:53

ja też uważam, ze warto skorzystac z firmy czy jakieś agencji, która zna się na pozycjonowaniu, a takze może wykonac sklep czy stronę. Dzisiaj Internet to podstawa, a jak ktoś nie zna się na prowadzeniu sklepu internetowego to lepiej zasięgnąć porady fachowców żeby wszytko grało później.