Proste zakładanie firmy

Cline
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2013 13:24

Re: Proste zakładanie firmy

Postautor: Cline » 19 sie 2013 13:29

Dokładnie. Firmę założysz w mitycznym jednym okienku, dostaniesz dotacje, zniżki i czujesz się jakbyś złapał Pana Boga za nogi. Ale później czas ucieka, rachunki rosną a zysk nie chce się pojawiać. Sama przez to przechodziłam na początku - gdyby nie pomoc bliskich to nie wiem jakby to było. Inna sprawa, że takie doświadczenie jest potrzebne - dzięki niemu jestem bogatsza o wiedzę i dziś moja firma prosperuje całkiem całkiem

karolina_majda
Posty: 32
Rejestracja: 13 sie 2013 12:04

Re: Proste zakładanie firmy

Postautor: karolina_majda » 20 sie 2013 15:39

liike pisze:Warto na początku wszytko przemyśleć, opracować biznes plan, zrobić analizę finansową, sprawdzić zapotrzebowanie na usługi/produkt, przyjrzeć się ewentualnej konkurencji.

Biznes plan i analiza rynku to rzeczywiście podstawa.
A jeżeli chodzi o samo założenie firmy, to Ci, którzy świetnie znają się na formalnościach, aktualnych przepisach prawnych oraz wiedzą, gdzie szukać informacji, nie pogubią się w „gąszczu” przepisów. Jednak są osoby, które mają świetne pomysły na biznes oraz jego prowadzenie, ale nie muszą wiedzieć, w jaki sposób wcielić go w życie. Dla tych osób zakładanie własnej firmy wcale nie musi być rzeczą prostą i oczywistą, ale za to będą potrafili wykorzystać swoje koncepcje do tego, żeby firma dobrze prosperowała, utrzymała się na rynku i zarabiała na siebie.

Laserwash.pl
Posty: 66
Rejestracja: 02 maja 2013 13:05

Re: Proste zakładanie firmy

Postautor: Laserwash.pl » 23 wrz 2013 13:33

Biznesplan potrzebny nam jest tak na dobrą sprawę tylko na początek,aby uzyskać np dofinansowanie i aby dac nam pewne wytyczne. Potem każdy zarządza firma wg własnej strategi w zależności od potrzeb. Trzeba być po prostu elastycznym aby dopasować się do rynku pracy.

milgrasi
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2014 11:55
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Proste zakładanie firmy

Postautor: milgrasi » 06 maja 2014 12:06

sajana pisze:Mówicie o załatwianiu rejestracji "w jednym okienku", ale to dotyczy jednoosobowej działalności gospodarczej.


Zwykle od tego ludzie zaczynają.
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away

Michał Jezierski
Posty: 148
Rejestracja: 10 lip 2018 09:11
Kontaktowanie:

Re: Proste zakładanie firmy

Postautor: Michał Jezierski » 11 lip 2018 11:24

Zakładając firmę trzeba przemyśleć:
- form prawną działalność (1 os. czy spółka?),
- formę opodatkowania,
- lokalizację i lokal,
- klientów,
- sposób reklamy,
- finansowanie.

Bez kapitału nie ma sensu zaczynać biznesu, bo prędzej czy później się wyłożymy. Kapitał na start można pozyskać z urzędu pracy. To kilkanaście tysięcy złotych, które można przeznaczyć na zakup maszyn, urządzeń, oprogramowania, reklamę czy towar lub adaptację lokalu.

Po wejściu w życie Konstytucji Biznesu można prowadzić tak zwaną działalność nierejestrowaną, co pozwala przetestować pomysł na biznes w praktyce, zanim rzeczywiście założymy swoją działalność. To dobre rozwiązanie, bo można ustrzec się wielu potencjalnych błędów bez konsekwencji i zobaczyć, czy nasz pomysł ma sens czy należy szukać czegoś innego.
Michał Jezierski
Kancelaria Rozwoju Biznesowego
www.krb.waw.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości