Co powinienem zrobić?

ermak

Co powinienem zrobić?

Postautor: ermak » 09 sty 2013 16:23

To mój pierwszy post na tym forum, więc WITAM WSZYSTKICH! : )
Wydaje mi się, że w dobrym dziale to piszę, jeśli tak nie jest to przepraszam.

Razem z kolegą planujemy zająć się organizacją szybkich randek "speed dating", nie wiemy jednak za bardzo jak miała by wyglądać nasza działalność aby była zgodna z prawem etc.

Planujemy proponować restauracjom i kawiarnio, w naszej okolicy organizowanie przez speed dating'u w ich lokalach. My zajmujemy się zebraniem chętnych do udziału w zabawie i całym jej przebiegiem. Od każdego uczestnika jest pobierane wpisowe - tym też my się zajmujemy i to jest nasz zysk. Zyskiem restauracji/kawiarni mają być pieniądze z zamówień i reklama lokalu.

Powinniśmy zawierać umowy o zlecenie? Wtedy nie musimy chyba zakładać firmy. Ale jak się w tedy rozliczać z US jeśli organizacja takich zabaw stanowiła by nasz stały dochód? Pojęcie o takich rzeczach mam nikłe (co chyba widać). Proszę o wskazówki, linki do treści z, którymi powinienem się zapoznać aby wiedzieć jak działać.

Komentarze typu, że kawiarnie same mogą coś takiego zorganizować, są zbędne...

korab1

Re: Co powinienem zrobić?

Postautor: korab1 » 11 sty 2013 15:01

Jeżeli to bedzie stały dochód to wiadomo należy otwozyc działalność. Jeżeli jednak boisz się zbyt duzych kosztów to pomoge legalnie przenieść firmę do np. UK. Pracujesz w Polsce a firme masz rejestrowną w UK, I TO WSZYSTKO LEGALNIE I ZGODNIE Z LITERA PRAWA.

bossa

Postautor: bossa » 27 sty 2013 20:03

A gdzie byś chciał to zakładać? Bo ja byłabym chętna na takie randki :)

Mrozo

Postautor: Mrozo » 08 lut 2013 13:38

Sama restauracja też może wpaść na taki pomysł i sama zorganizuje spotkanie.
Biznes finansowo dość wątpliwy - mam na myśli zyski.
Najlepiej poszukać doradztwa, kto wie może da się na taki pomysł uzyskać dotacje z UE.

erynia

Postautor: erynia » 25 lip 2013 11:12

Pomysł dobry ale czy dochodowy??
Teraz niektóre kluby same organizują takie imprezy wiec wpuszczaja sobie to w koszty :) moim zdaniem powinniscie sobie to dobrze przemyslec czy wam sie to oplaci:P

DC CENTRUM

Postautor: DC CENTRUM » 01 sie 2013 13:18

Witam

Pomysł wydaje się całkiem dobry i przemyślany, rynek jest spory i chyba nie macie na nim na tą chwile żadnej większej/znaczącej konkurencji. Warto jednak na sam początek ocenić ten interes pod kontem potencjalnych przychodów/kosztów prowadzenia tej działalności, co powinno ukazać słuszność lub bezsens rozpoczęcia działalności gospodarczej w tym obszarze. Myślę, iż porządna analiza rynkowa, odpowiednio przygotowana oferta, a także skuteczna strategia marketingowa powinny pomóc zdobyć oczekiwaną liczbę klientów oraz zbudować rozpoznawalność przedsiębiorstwa na rynku.
Warto spróbować, ponieważ tego typu działalność zwłaszcza w tej branży może okazać się strzałem w dziesiątkę, lecz może być także kompletnym niewypałem.

Laserwash.pl

Postautor: Laserwash.pl » 23 wrz 2013 13:37

Mi także pomysł przypadł do gustu,uważam że można na tym zarobić,a początki jak wiadomo- wszędzie są trudne i nie ma wyjątków. Podstawa to dobra strona internetowa która będzie jednocześnie wizytówką waszej formy plus nakłady na reklame.

siko

Postautor: siko » 22 cze 2017 20:30

Ja nie jestem zwolenniczką szybkich randek bo ciężko w tak krótkiej chwili poznać kogoś na tyle dobrze by umówić się z nim po takich randkach. Zdecydowanie bardziej wolę już poznawać ludzi online. Mam podczas takich randek online czas na to by dobrze kogoś poznać. Ja polecam zaglądać do nich https://www.mydwoje.pl/Badania/Co-robic ... a-co-dzien ponieważ wiele osób poleca to miejsce. Jestem ciekawa co wy wolicie szybkie randki czy randki online :)

Seh

Postautor: Seh » 22 cze 2017 21:15

Niestety, ale kompletnie się na tym nie znam i nie jestem w stanie pomóc...
Co ma być to bedzie, a jak już bedzie to trzeba sie z tym zmierzyć

komineo

Postautor: komineo » 26 sie 2018 10:12

Świetnym pomysłem na nawiązywanie nowych znajomości jest aplikacja Tinder. Niektórzy nawet popuszczają wodze fantazji i w dość kontrowersyjny sposób zachęcają do poznania się. Sami zobaczcie na tej stronie https://jakpodrywacnatinderze.pl/blog/p ... na-metoda/ . Jakie macie zdanie na ten temat? Takie zdjęcia z pewnością działają na kobiety :)