Zakładanie firmy - na co zwrócić uwagę?

kreatorem

Zakładanie firmy - na co zwrócić uwagę?

Postautor: kreatorem » 21 lut 2014 21:59

Chciałbym, żebyśmy stworzyli temat dla wszystkich, którzy zakładanie firmy mają jeszcze przed sobą. Wiadomo, że na początku, gdy człowiek wie o prowadzeniu biznesu najmniej, może popełnić najwięcej błędów. Co poradzilibyście początkującemu przedsiębiorcy? Jakich rad byście udzielili?
Ja wypisałem kilka w artykule Zakładanie firmy – jakich dużych i popularnych błędów należy unikać?: kreatorem.pl/zakladanie-firmy-jakich-bledow-unikac
Zwróciłem w nim uwagę na to, że warto zaplanować wszystkie działania i nauczyć się jak najwięcej jeszcze zanim zarejestrujemy działalność w urzędzie. Dlaczego? Ponieważ jeśli ktoś pracował do tej pory na etacie, to prawdopodobne, że nie ma ani umiejętności ani wiedzy potrzebnej przedsiębiorcy. Ma jedynie wykształcenie w danym zawodzie, czyli wie, jak być swoim pracownikiem, ale nie wie jak być swoim szefem. To według mnie bardzo ważne. Co o tym myślicie?

Ecoanitra1691

Re: Zakładanie firmy - na co zwrócić uwagę?

Postautor: Ecoanitra1691 » 10 mar 2014 14:20

Tez jestem zdania, że rozpoczęcie działalności gospodarczej należy zacząć od znalezienia dobrej księgowej, która nam ja poprowadzi, najlepiej popytać wśród znajomych którzy już korzystają z tego typu usług

kmarek

Postautor: kmarek » 11 mar 2014 12:22

Rejestracja firmy - to początek - i dokładnie tez polecam dobrą księgowa lub biuro rachunkowe które w tym wszystkim pomoże i doradzi jakie opcje wybrać. To oni będą ci doradzać co najlepiej zrobić - jeśli zgadzają się na wszystko co chcesz to albo jesteś genialny albo im est wszystko jedno co i jak zrobisz.

tola1970
Kontaktowanie:

Postautor: tola1970 » 13 mar 2014 21:30

kmarek pisze:Rejestracja firmy - to początek - i dokładnie tez polecam dobrą księgowa lub biuro rachunkowe

To jest najważniejsza rzecz, oczywiście po pomyśle na firmę, dobry księgowy lub biuro rachunkowe. Potrafi ci zaoszczędzić dużo stresu, a jednocześnie możesz zyskać oszczędności jeśli znają kruczki podatkowe pozwalające zaoszczędzić.

CIT-LTD_co_uk

Postautor: CIT-LTD_co_uk » 09 kwie 2014 15:53

Przede wszystkim na to aby zminimalizować koszty,czyli konto firmowe za jak najniższa opłate prowadzenia,czy siedziba biura,współpraca z księgową,te wszystkie elementy mają przełożenie na finanse.

witek123
Kontaktowanie:

Postautor: witek123 » 05 gru 2014 11:24

Rbk___ pisze:Dokładnie w pierwszej kolejności trzeba zatroszczyć się o finanse, bo głupi błąd może kosztować kilkaset złotych kary, niestety ale to jest polska i takie są realia. Ostatnio jest bum na programy do księgowania, tylko, że jeśli nie mamy księgowej i się na tym nie znamy to raczej na początku działalności bym się na to nie zdecydował, chociaż to sam musisz określić swoje predyspozycje do prowadzenia księgowości na własną rękę. Kolejna sprawa to już tylko zdobywanie klientów jeśli z papierami będzie wszystko grało.

cała prawda dobre biuro rachunkowe to podstawa.

zorika

Postautor: zorika » 29 sty 2015 20:10

Dobra alternatywą dla stosunkowo drogiej księgowej jest samodzielna obsługa programu księgowego - płacenie podatków zajmie nam niewiele czasu i nic nas to nie będzie kosztowało, oprócz oczywiście kilkudziesięciu złotych za zakup programu.

Karolina007

Postautor: Karolina007 » 03 mar 2015 16:08

Polecam szkolenie Biznes Camp. Praktyczna i ciekawie przekazana wiedza o tworzeniu biznes planu, o tam jak przyspieszyć osiągnięcie zysków, o marketingu, sposobach sprzedaży, systemach zatrudnienia pracowników i równie ważnej ich motywacji. Profesjonalny i potrafiący zaciekawić tematem prowadzący i niewielki koszt - 195 zł to dodatkowe atuty szkolenia:)

kowalczyk

Postautor: kowalczyk » 04 mar 2015 03:27

Mnie przeraziły koszty jakie muszę ponosić jako pracodawca. Poczytałam o składkach jakie musi odprowadzić pracodawca na : mbrokers.pl/finanse/podatki/informacje/jakie-skladki-odprowadza-pracodawca i właściwie odechciało mi się prowadzić działalność. Czy nie taniej będzie na czarno?

ftOffice

Postautor: ftOffice » 13 cze 2016 15:24

To zależy czy mamy na myśli formalne założenie działalności czy kwestię rozpoczęcia działalności?

Jeżeli chodzi o kwestie formalne, to należy:
1. wybrać najkorzystniejszą formę działalności,
2. zarejestrować działalność/spółkę,
3. dopełnić wszelkich zgłoszeń i formalności US, ZUS, założenie rachunku bankowego etc.
4. bądź zamiast pkt 3 wybrać firmę, która zajmie się tym np. biuro księgowe z obsługą kadr (jeśli będziemy chcieli zatrudniać pracowników),
5. dopełnić wszelkich formalności związanych z danym przedmiotem działalności tj. działalność regulowana, wymogi ustawowe co do jej prowadzenia, zezwolenia, koncesje etc.
6. wykonanie strony internetowej (w dużym uproszczeniu) i wypromowaniem firmy w internecie oraz ogólnie marketingiem np. logo firmy,
7. i wreszcie można zająć się rozpoczęciem stricte działalności gospodarczej. ;-)
8. bądź wybrać kompleksowy outsourcing usług dla biznesu ;-)

# ftoffice.pl - sprawdź naszą ofertę
wirtualne biuro/księgowość/kancelaria prawna/usługi IT/marketing