Jak założyc nową firme

aerografika

Jak założyc nową firme

Postautor: aerografika » 25 lis 2014 13:20

Witam , mam na imię Paweł ja pracuje w niemczech jako kierowca ale to nie ważne , razem z bratem Marcinem który jeszcze uczy się w Kielcach na kierunku architekura ostatni rok myślmy ze mamy dobry plan na biznes, firmę, a wiec zacznę od początku.

Chodzi o otwarcie działalności firmy która produkuje kasetony świetlne wykozystywane miedzy innymi do wystrojów dyskotek barów pubów , maszyny i technologie już prawie mamy , już jesteśmy po pierwszych testach,

chcieli byśmy założyć działalność ale nie wiemy kompletnie od czego zacząć, słyszałem o studenckich inkubatorach przedsiebiorczości to może brat by z tego skożystał , no a jak nie to może trzeba pisać jakiś biznes plan może by się dostało jakaś zapomogę z UE , potrzebujemy kogoś kto by nas poprowadził i doradził jak lepiej bo puki co nie mamy pojęcia.

Dzięki

Karolina007

Re: Jak założyc nową firme

Postautor: Karolina007 » 03 mar 2015 15:56

Osobom, które chcą założyć firmę polecam bardzo fajne i pomocne warsztaty uczące tego jak zwiększyć sprzedaż, jak przyspieszyć czterokrotnie osiągnięcie zysków, jak w ogóle stworzyć biznes plan. Jest też mowa o systemach zatrudnienia i motywacji pracowników. Prowadzący ma duże doświadczenie i talent do przekazywania wiedzy. Impeza nazywa się Biznes Camp, inwestycja to 195 zł, polecam:)

Flora24

Postautor: Flora24 » 28 sty 2016 01:48

Ja z pewnością bym sobie nie dała rady bez pomocy prawnika przy zakładaniu firmy. Już nie pamiętam jak się nazywała kancelaria, która mi pomagała wtedy, ale teraz współpracuję z krs-adwokaci.pl z Łodzi i mogę ich z całą pewnością polecić. Z tego co wiem, to chyba tez pomagają młodym firmom ze sprawami dotyczącymi zakładania firm.

wedkaaa
Kontaktowanie:

Postautor: wedkaaa » 31 sty 2016 09:54

warsztaty, firmy prawnicze ???!!!
Nie róbcie z procedury otwarcia firmy wspinaczkę na K2
Oczywiście radzę ci na początku spróbowanie w studenckim inkubatorze.
Znajdziesz tam osoby pomocne które poprowadzą twój pomysł dalej.

andrzejrogulski

Postautor: andrzejrogulski » 08 wrz 2016 12:56

Za dużo babrania się się z inkubatorami. Zacznij od jednoosbowej działalności gospodarczej, chyba, że chcesz mieć spółkę z bratem to spółka z o.o. . Pamiętaj tylko, że przepływ pieniężny w spółce z o.o. wygląda całkowicie inaczej niż przy jednoosbowej działalności gospodarczej.

Mocek2016

Postautor: Mocek2016 » 22 wrz 2016 11:20

Jak zakładałam swoją firmę, to skorzystałam z pomocy Parku Technologicznego Younick. Przede wszystkim w kwestii biura. Nie chciałam wynajmować nowej powierzchni, bo bałam się, że nie będzie mnie stać. Zapraszanie potencjalnych klientów do domu też nie była najlepszą opcją. Dla mnie idealnym pomysłem było Wirtualne Biuro :)

Knook

Postautor: Knook » 18 gru 2017 02:44

No powiem Ci tyle, że bardzo dużo jest przy tym pracy, wiem z doświadczenia :D Ale na samym początku pomyśl o nazwie https://nazwane.pl/pl/oferta/nazwa-dla-firmy/2,17,24, to już duża część sukcesu :)

MichałŻ
Kontaktowanie:

Postautor: MichałŻ » 22 gru 2017 18:20

A ja wcale bym nie odrzucał ot tak inkubatorów. Współpracuję z przedsiębiorcą, który jest w AIB już kilka lat. Nie płaci ZUSu (1100 zł miesięcznie zostaje w kieszeni), co jest główną korzyścią. A po drugie - jak już ktoś wspomniał, pomagają we wszystkim, tak że Ty możesz się skupić na rozwoju swojego pomysłu.

Gdybym dzisiaj zaczynał od zera pewnie bym się przeszedł na spotkanie z inkubatorem i posłuchał co mają do zaoferowania.
Rozwijasz swoją firmę :?: Szukasz praktycznej wiedzy i sprawdzonych porad :?:
Zajrzyj na http://www.Biznesowanie.pl Blog o twojej firmie

sylwek545

Postautor: sylwek545 » 22 gru 2017 21:10

a co z ta firmą

agnieszka24

Postautor: agnieszka24 » 21 sty 2018 19:21

Zakładając własną działalność dobrze jest zaopatrzyć się w oprogramowanie przy pomocy którego moglibyśmy wystawiać swoim kontrahentom faktury. Na rynku nie brak programów, które to umożliwiają. Jednym z nich jest https://faktura.pl/ (można przetestować go zupełnie za darmo).