Sprzedaż na allegro. Czy można bez zakładania firmy?

Junek92

Sprzedaż na allegro. Czy można bez zakładania firmy?

Postautor: Junek92 » 18 lut 2018 14:53

Witam wszystkich użytkowników forum. Nadszedł w moim życiu czas aby sprawdzić się w prowadzeniu firmy. Nie miałem nigdy takiego doświadczenia, dlatego też chcę być ostrożny i zminimalizować ryzyko, tymbardziej że budżet mam mocno ograniczony i na pewno nie chcę odejść z pracy "na etacie". W każdym razie zamierzam tu zostać na dłużej. Oto moja pierwsza sprawa której nie wiem :).
Interesuje mnie sprzedaż na allegro. Chciałbym zacząć, ale najpierw bez firmy. Jaką kwotę mogę maksymalnie zarabiać aby to robić legalnie? I czy wogóle jest to możliwe. Na przykład: kupuje laptopy po 1600, a sprzedaje na allegro za 2000zł. Na plusie jestem ~400zł. Ile takich laptopów w miesiącu mogę sprzedać? Albo inny przykład: Kupuje laptopa po 800zł i sprzedaję za ok. 1200zł. Ile mogę zarobić nie oficjalnie? Poprostu chcę bez zakładania firmy sprawdzić "czy się uda". Z góry dziękuję za pomoc.

BlueBoat.pl

Re: Sprzedaż na allegro. Czy można bez zakładania firmy?

Postautor: BlueBoat.pl » 03 kwie 2018 14:02

Pamiętaj że tego typu sprzedaż również jest opodatkowana, więc jeżeli nie sprzedajesz jednorazowo swojego prywatnego laptopa tylko bezie to hurtowa ilość przekraczająca kilkanaście tyś zł, to zdecydowanie lepiej jest założyć działalność, swoją firmę i pójść w tym kierunku.