Zakładanie kiosku z chemią gospodarczą

Kasia043
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2018 15:36

Zakładanie kiosku z chemią gospodarczą

Postautor: Kasia043 » 18 wrz 2018 15:56

Witam,
mam taką sprawę. Planuję otworzyć niewielki kiosk z prasą, artykułami tytoniowymi, napojami, słodyczami oraz chemią gospodarczą. Lokal już mam, lokalizacja wydaje się bardzo korzystna. Problem polega na tym, że nie wiem od której strony ugryźć temat. Założenie działalności gospodarczej- to wiadomo, tylko pytanie o czym na tym etapie pamiętać? Na co zwrócić uwagę?
Dalej jak wygląda sprawa z zatowarowaniem: prasa to któryś z kolporterów, papierosy to któraś z hurtowni to ok. Natomiast jak wygląda sprawa z artykułami, których ceny ustala się indywidualnie? Zamówienia ok, z konkretnej hurtownii lub zakup w większym sklepie typu selgros, ale jak wygląda ustalanie cen?
Co z oprogramowaniem? Czy w firmie zajmującej się kasami fiskalnymi również uzyskam program do sprzedaży?

Jest to lokal w środku osiedla, gdzie mieszkają starsze osoby, także ciężko im dostać się o wiele dalej do sklepu po choćby proszki do prania, także wydawać się może, że jakoś to pójdzie, ale bardzo proszę o pomoc :)

lionstatement
Posty: 17
Rejestracja: 25 wrz 2018 12:02

Re: Zakładanie kiosku z chemią gospodarczą

Postautor: lionstatement » 25 wrz 2018 13:10

Witam. Własna działalność do bardzo trudna decyzja i trzeba ją dokładnie przeanalizować, a nie tylko mieć "pomysł" i ruszać w świat. Przez brak odpowiedniego przygotowania, wiedzy, reklamy czy strategii działania oraz wysoką konkurencję rocznie upada ponad 190.000 NOWYCH firm, dlatego w warto zbadać pomysł, konkurencję, ludzi, rynek, produkt... porównać wiele czynników jak ceny w hurtowniach, gdzie lepiej, może jakieś finansowanie? reklama? akcja promocyjna na 1 dzień? Wszystkie te aspekty składają się w 1 całość, dzięki czemu mamy większą szansę odnieść sukces.

Warto w tym przypadku skorzystać z firm doradczych, jak np. Lion Statement (www.lionstatement.pl), to ogólnopolska firma konsultingowa, która współpracuje z wiodącymi organizacjami, dzięki czemu ich usługi są kompleksowe, szybkie i profesjonalne. Przeprowadzą dogłębną analizę biznesu, produktu, rynku, konkurencji, sprawdzą co warto zrobić a co nie, czego się nie podejmować itd... Warto, bo dzięki temu możemy zaoszczędzić masę pieniędzy :)

Prowadzą także program 'BIZNES BEZ FIRMY" - testują pomysł bez konieczności zakładania działalności, a następnie przekazują wyniki badań, analiz oraz proponowane rozwiązania :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość