Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

major

Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: major » 20 kwie 2010 10:16

Witam,
prowadzę działalność gospodarczą i od pewnego czasu zacząłem się zastanawiać czy bardziej opłaca mi się zatrudniać 2 osoby zajmujące sie księgowością czy lepiej jest to zlecić biuru rachunkowemu? Aby przedstawić sytuacje: firma na 34 osoby, duży obrót miesięczny z dużą liczbą faktur rzecz jasna. Co myślicie?

kamil_tomke

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: kamil_tomke » 20 kwie 2010 22:33

Dla mnie to jasne co wybrać - przy takiej liczbie pracowników oczywiście, że biuro rachunkowe. Prowadzę firmę w warszawie i mam podobną liczbę pracowników. Więc całą sferę kadrowo-płacową powierzyłem biuru CKD Hetman i mam spokojną głowę. To oni zajmują się ZUSEM, płacami, zwolnieniami etc. Fakturowanie też mi wykonują, więc spokojnie mogę się skupić na prowadzeniu biznesu a nie na ślęczenie w dokumentach czego baaardzo nie lubię:-/. W CKD mam wgląd na swoje konto 24 h na dobę więc jestem na bieżąco z wszystkimi działaniami wobec mojej firmy.
Ja zatrudniałem 1 księgowego, któremu musiałem płacić ponad 5 tyś brutto. Teraz koszty prowadzenia księgowości spadły mi o 20% a i śpie spokojniej, bo wiem ze wszystko jest ok:-).

major

Postautor: major » 15 cze 2010 11:48

Już sam dokopałem się do strony internetowej Hetmana i widziałem co te biuro potrafi i co oferuję. Ciekawą sprawą jest kalkulator na ich stronie - bardzo łatwo i przystępnie można sprawdzić co i ile będzie kosztowało. Ciekawa może być ta elektroniczna archiwizacja danych, ale najpierw muszę o tym poczytać i samemu zobaczyć o co w tym chodzi:-).
Pozdrawiam

bobiński

Postautor: bobiński » 14 lip 2010 12:50

Ja zaufałem księgowości internetowej ale nie takiej zwykłej jak oferuje większośc firm - korzystam z serwisu szybkafaktura.pl . Umożliwia on prowadzenie księgowości przez internet przez biuro rachunkowe - wygląda to mniej więcej tak, że ja wprowadzam dokumenty do systemu a resztą zajmuje się już biuro, a na koniec sobie drukuję co trzeba. Jestem zadowolony bo mam dużo taniej niż w zwykłym biurze rachunkowym, a dokumentami zajmują się profesjonaliści,więc nie mam obaw, że coś pomieszam. Tylko szybkafaktura.pl jest raczej dla małych firm, nie wiem czy taka jak twoja jeszcze się kwalifikuje

cross

Postautor: cross » 15 gru 2010 11:44

Jeżeli zna się odpowiedniego księgowego, to jak najbardziej wybrałabym biuro rachunkowe. Sprawdzony i kompetentny księgowy jest przydatny, odpada wiele obowiązków, nie jest to drogie, a powierzając tego typu zadania takiej osobie jesteśmy w stanie poświecić ten zaoszczędzony czas na większe skupienie się nad swoja firmą.

dostandotacje

Postautor: dostandotacje » 20 sty 2011 17:01

Przy 34 osobach w firmie, wielu fakturach, umowach i co za tym idzie wielu "papierkach" warto zatrudnić kogoś kto sie tym za nas zajmie.
Biuro rachunkowe to dobry pomysł, byle tylko było to kompetentne, polecane i zaufane biuro. Proszę pamiętać, że pomimo tego, że większość biur jest ubezpieczonych, to odpowiedzialność ze strony prawnej za jakiekolwiek błędy ponosimy "my" sami. Ani ZUS ani US nie będzie zainteresowany kto nam księgował dane faktury i nie będzie wzywać na kontrolę Pani z biura, ale "nas". Dlatego ważne, aby było to rzetelne biuro. Powodzenia i sukcesów.

refon

Postautor: refon » 01 maja 2011 10:22

Jest tak, że bez względu na to kto prowadzi rachunkowość danej firmie przed urzędami odpowiada za to właściciel firmy. Ale jeśli ma się umowę z biurem rachunkowym ono także odpowiada za ewentualne błędy. Myślę, że jednak biuro rachunkowe to wygodniejsza forma prowadzenia rachunkowości, wystarczy poszukać wiarygodnego, sprawdzonego przez innych biura i nie trzeba się niczego obawiać. jeśli prowadzi się samemu księgowość w firmie to trzeba mieć naprawdę dobrego księgowego - no i znów zwiększa się ilość pracowników..

korek

Postautor: korek » 26 maja 2011 21:53

plar pisze:Ja również zawierzyłam swoją księgowość specjalistom

brzmi jak zawierzenie u jakiegoś świętego... a nie w biurze rachunkowym :P a taxnet troche do świętości brakuje, ale są w porządku

raulq7

Postautor: raulq7 » 26 lip 2011 17:12

Dobre pytanie.
Wynajęcie prywatnej księgowej wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami, korzystałem kiedyś chwilowo z usług takiej i niestety jej prowizje przy moim profilu działalności były zbyt wysokie.
Dlatego uważam że dużo lepiej skorzystać z usług biura księgowego. Jeżeli trochę poszukamy to znajdziemy takie, które za rozsądną cenę oferuje kompleksowe usługi księgowe, w przystępnej formie.

Ambrozja

Postautor: Ambrozja » 29 lip 2011 15:20

Ja polecam księgowość internetową - wfirma.pl Korzystam juz ponad rok i jestem bardzo zadowolona.