Zakładam działalność

sasanka

Re: Zakładam działalność

Postautor: sasanka » 02 lip 2012 13:13

Świetnym rozwiązaniem jest strona e-harmonogram.pl. Wybierasz tylko typ inwestycji, odpowiadasz na kilka pytań związanych z przyszłą działalnością i już wiesz jak załatwić formalności, ile Cię będzie to kosztowało, jak długo trzeba czekać na wszelkie zezwolenia.

Rafał Soiński
Kontaktowanie:

Postautor: Rafał Soiński » 12 paź 2012 09:53

Po zarejestrowaniu działalności otrzymałem pismo od pewnej spółki i gdybym nie miał możliwości zapytania o to księgowego, to prawdopodobnie zapłaciłbym im 115 zł.

Chciałbym ostrzec osoby, które już rozpoczęły, lub planują rozpoczęcie działalność gospodarczą przed listem, który przesyła krajowy rejestr pracowników i pracodawców.

Opłata nie jest obowiązkowa i nie warto jej płacić.

Michał Jezierski
Kontaktowanie:

Postautor: Michał Jezierski » 11 lip 2018 11:25

Zakładając firmę trzeba przemyśleć:
- form prawną działalność (1 os. czy spółka?),
- formę opodatkowania,
- lokalizację i lokal,
- klientów,
- sposób reklamy,
- finansowanie.

Bez kapitału nie ma sensu zaczynać biznesu, bo prędzej czy później się wyłożymy. Kapitał na start można pozyskać z urzędu pracy. To kilkanaście tysięcy złotych, które można przeznaczyć na zakup maszyn, urządzeń, oprogramowania, reklamę czy towar lub adaptację lokalu.

Po wejściu w życie Konstytucji Biznesu można prowadzić tak zwaną działalność nierejestrowaną, co pozwala przetestować pomysł na biznes w praktyce, zanim rzeczywiście założymy swoją działalność. To dobre rozwiązanie, bo można ustrzec się wielu potencjalnych błędów bez konsekwencji i zobaczyć, czy nasz pomysł ma sens czy należy szukać czegoś innego.
Michał Jezierski
Kancelaria Rozwoju Biznesowego
www.krb.waw.pl

Ajlar

Postautor: Ajlar » 22 sie 2018 11:38

Jeśli myślisz o tym, aby założyć spółkę to warto skorzystać z pomocy kancelarii, które oferuje rejestrację spółek. W Rzeszowie zajmuje się tym Kancelaria TMH. Ze spółkami jest sporo formalności dlatego lepiej zlecić komus załatwienie wszystkich niezbędnych formalności. Wtedy będziesz mieć pewność, że wszystko zrobione jest zgodnie z prawem.

Marysia_89

Postautor: Marysia_89 » 29 sie 2018 02:34

Ja polecam przeczytać tutaj, jak założyć firmę.
Wbrew pozorom nie jest to nic trudnego. Wydaje mi się, że gorzej będzie później przy rozliczaniu faktur czy PITów.
Ja na początku (jeszcze przed założeniem działalności) bardzo się bałam, że coś może pójść nie tak. Ale nawet jeżeli się pomylisz w pierwszych wnioskach to wszystko można zmienić. Trzeba będzie tylko trochę pochodzić.

Goffka

Postautor: Goffka » 29 sie 2018 18:20

Od razu powiem Ci, że przy zakładaniu własnej działalności zwróć uwagę na odpowiednie szkolenia. Bez szkoleń w tych czasach biznes bardzo powoli idzie do przodu. A przecież wszystkim zależy aby być na bieżąco w naszej branży. Zerknij na szkolenia z RCA, które na pewno będziesz musiał odbyć https://tqmsoft.com/pl/szkolenia/analiza-przyczyn-zrodlowych-root-cause-analysis.

antixa5

Postautor: antixa5 » 04 wrz 2018 21:28

Jeśli już poradzisz sobie z całą papierologią to pamiętaj aby dobrze zareklamować firmę. Ja również myślę o założeniu czegoś nowego, czegoś czego nie ma jeszcze na rynku. Zastanawiam się nad sklepem internetowym. Mam nadzieje, że wszystko pójdzie po mojej myśli.

jwelc65

Postautor: jwelc65 » 07 wrz 2018 15:34

Własna działalność wiąże się z pracą za biurkiem i przy papierach po wiele godzin. Polecam przeglądnąć ofertę https://ergopoint.com.pl/
Zajmują się sprzedażą ergonomicznego wyposażenia biurowego. Zadbać o zdrowe plecy to przecież podstawa :)

barnabi

Postautor: barnabi » 12 wrz 2018 07:42

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce jest niezbędne, pozwala osiągnąć jeszcze wiecej wejść a co za tym idzie więcej nowych klientów. Warto o tym poczytać http://efectownia.pl/pozycjonowanie-stron/ i rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy.

Kanto88

Postautor: Kanto88 » 14 wrz 2018 13:46

Ja natomiast mam nieco inny problem, a mianowicie planuje zarejestrować nową siedzibę biura dla mojej firmy zajmującej się dostarczaniem kompleksowych usług digital marketingowych. Nowy odział, planuje zarejestrować poza granicami naszego państwa, a konkretnie w Kalifornii. Niestety znajomość przepisów prawnych nigdy nie była moją mocną stroną. Na szczęście dzięki informacji uzyskanej od znajomego przedsiębiorcy polecił mi on zapoznać się z usługą https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/registered-office-address-and-mail-handling/, która pomaga w zarejestrowaniu nowej siedziby biura poza granicami naszego kraju i to bez potrzeby posiadania fizycznej placówki, na czym najbardziej mi zależy. Co myślicie o tego typu rozwiązaniu? Warto oszczędzić sobie zachodu i skorzystać z tego typu usługi outsourcingowej?