Co wrzucić w koszty?

wioxx

Co wrzucić w koszty?

Postautor: wioxx » 24 mar 2017 11:11

Witam,

Pewnie ten temat był już poruszany kilka razy jednak każdy przypadek jest inny a ja jestem w prowadzeniu działalności zupełnie zielona więc mam kilka pytań i prosiłabym o pomoc i zrozumienie.

Właśnie jestem w trakcie zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej będę prowadzić działalność w zakresie "usług biurowych".
Jako siedzibę mam wpisane mieszkanie moich rodziców w którym mieszkam i jestem zameldowana ale mieszkanie tak na prawde nie jest moje i nie płacę żadnych opłat.

Co tak na prawdę mogę wrzucić w koszty aby obniżyć podatek??

Czy takie rzeczy jak:
- moje studia (finanse i rachunkowość)
- abonament za telefon i koszt zakupu telefonu
- koszt zakupu laptopa
- meble
- farby, tynki i inne rzeczy które używa się do remontu
- herbatę, kawę, mleko, cukier (z uzasadnieniem że pije je podczas pracy i pija je moi klienci?)
- ekspres do kawy?
- środki czystości np. płyn do mycia naczyń do podług itp oraz papier toaletowy?
- bilet miesięczny na komunikacje miejską
- czy jeśli jadę gdzieś na weekend np do Warszawy i kupuje bilet i hotel mogę uzasadnić to jako spotkanie biznesowe i wrzucić w koszty?

Proszę o informacje które z tych rzeczy mogę wrzucić w koszty i jakie ewentualnie inne zakupy mogę wliczyć w koszty.

Pozdrawiam,

Knook

Re: Co wrzucić w koszty?

Postautor: Knook » 14 cze 2017 14:45

no muszę przyznać, że ja z tym wrzucaniem wszystkiego w koszty radziłbym dość ostrożne podejście, jednak klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania funkcjonuje, tu możesz więcej o niej poczytać: http://www.finanseosobiste.pl/artykuly/ ... wania.html i myślę, że takie nadmiernie wrzucanie w koszty wszystkiego mogłoby być jednak szkodliwe

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 20 lip 2017 14:53

A nie łatwiej będzie jak udasz się po pomoc do odpowiedniej firmy? Widziałem, że takie usługi dostępne są w ofercie https://www.tmf-group.com/pl-pl/service ... ompliance/ Globalny zespół, w skład którego wchodzą specjaliści z poszczególnych krajów, pomaga klientom w wypełnianiu ich zobowiązań związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych wszędzie tam, gdzie prowadzą swoją działalność. Upraszczają złożony obraz podatków, dając klientom pewność, że spełniają wszelkie wymogi związane z prowadzeniem handlu zagranicznego. Pomagają w zarządzaniu ryzykiem podatkowym oraz udzielają wsparcia w zakresie zapewnienia zgodności. TMF Group wspiera klientów w wypełnianiu ich międzynarodowych zobowiązań podatkowych poprzez ograniczenie obciążeń związanych z zapewnieniem zgodności i jasne wskazanie zagrożeń. Niezależnie od tego, czy klienci zamierzają założyć placówki w nowych jurysdykcjach, czy po prostu usprawnić działalność prowadzoną lokalnie, ich specjaliści w poszczególnych krajach będą służyć im swoją wiedzą i doświadczeniem.

kowal90

Postautor: kowal90 » 24 lip 2017 10:30

Ja na twoim miejscu , skorzystałbym z biura podatkowego. Ponieważ przepisy non stop sie zmianaja, niewiem czy miałbym czas na siedzenie i szukanie co sie pozmieniało w prawie. Wolałbym ten czas poświecic na tym żeby moja firma zarabiała.

eri10

Postautor: eri10 » 29 lip 2017 13:44

popieram zdanie poprzedników. Szkoda marnowac czas na takie domysły. Zreszta jak wiadomo z US nie ma żartów i każdy błąd nas namierzy ;/ przecież są od tego specjaliści - my zajmujmy się swoją robotą. Nikt nie mówi że masz biegać po biurach i szukać księgowej bo są teraz firmy działające online. Ja juz kilka lat współpracuję z macaccounting.pl Mam dostęp do swoich rachunków 24h/dobę a czas który poświęcasz w tej chwili na rozmyslanie o podatku może lepiej przeznaczyć na dobry biznes plan lub rodzinę, dla której jak wiadomo nie mamy dużo czasu ;/

michalinsky

Postautor: michalinsky » 29 sie 2017 11:08

Główne kryterium, którym się kieruję gdy zastanawiam się czy faktura powinna zostać wrzucona w koszty jest: "Czy towar/usługa, którą nabyłem jest rzeczywiście środkiem, który pomaga mi realizować mój biznes lub jest wymogiem do jego realizacji". Staram się za wszelką cenę nie podpaść więc nie wrzucam w koszty wszystkiego, co tylko kupuję.

Pozdrawiam serdecznie!

liget12

Postautor: liget12 » 30 sie 2017 09:46

W 100% podzielam zdanie poprzedników. Sprawy podatkowe, zwłaszcza w naszym kraju, są na tyle skomplikowane i nieprzyjazne dla przedsiębiorców, że najmniejszy błąd (częstokroć wynikający z błędnej informacji pochodzącej od urzędnika), że nie ma co tracić czasu, zdrowia i pieniędzy na próby rozgryzienia samemu tego systemu. Z tego powodu biura rachunkowe mają naprawdę szerokie pole do popisu, nie tylko w dużych miastach takich jak Warszawa. Osobiście polecam się udać do https://estelligence.com/

aniaola37

Postautor: aniaola37 » 02 wrz 2017 19:14

Masę rzeczy mozesz wrzucić w koszty, chyba wszystko to co tam jest wypisane na liście. Hotel i noclegi na pewno jak tak samo bilety pkp, czy też na autobus. Ostatnio szef wynajmował sale konferencyjne w hotelu http://www.hotelfilmar.pl/ i wszystko mógł wliczyć w koszty, wiec jak widać opłaca się takie rzeczy robić bo wszystko Ci się jakoś zwróci

erwin80
Kontaktowanie:

Postautor: erwin80 » 04 wrz 2017 15:58

Ja np, ostatnio zamawiałem sobie meble do domu Polecam - Meble na wymiar Kłodzko - na fakturze widniało tylko meble na zamówienie - więc stare wstawiłem do biura i fakturę wrzuciłem w koszta. :)
Najtańsza Fotobudka w Podlaskim
Auto do Ślubu Podlaskie

Anton

Postautor: Anton » 12 wrz 2017 13:50

Praktycznie wszystko można wrzucić w koszta prowadzenia firmy. Bazuj głównie na produktach, które mogą być wykorzystane (podpięte) pod PKD Twojej firmy, chociaż od czasu do czasu zakup, czegoś innego (jak ktoś wyżej napisał zakup mebli) nie przykuje uwagi US.