Handel towarami z niemiec - EU NIP formy opodatkowania

czesze

Handel towarami z niemiec - EU NIP formy opodatkowania

Postautor: czesze » 23 mar 2012 13:21

Witam!
Zamierzam założyć DG i sprzedawać towary zakupione w Niemczech. Z tego co wyczytałem na forum niezbędnym jest założenie europejskiego NIP, ażeby prowadzić taką działalność (zakupuje wówczas towar u niemieckiego sprzedawcy po cenie netto, pod warunkiem, że ten wyrazi zgodę).

Dodam, że nigdy wcześniej nie prowadziłem DG i nie wiem do końca jak ugryźć ten temat. Z tego co wyczytałem na forum nie dla każdego jednak ten NIP europejski jest korzystny(nie wiem co autor mial na mysli) - nie za bardzo rozumiem jaka ewentualnie jest inna alternatywa oraz jak byłoby najopłacalniej prowadzić tego typu działalność(marża jaką będę miał na towarze to 10-20%max)- czy są jakieś inne sposoby/formy?

Kolejne pytanie co do formy opodatkowania jak to się ma do KRIP oraz do ryczałtu, bo tego niestety moj umysl nie jest w stanie pojac:)

Liczę na Wasze bogate doświadczenie, bo pewnie dla Was pytanie będzie banalne, dla mnie niestety nie jest. Z góry dziękuję za lawinę odpowiedzi i pozdrawiam

Chloe3

Re: Handel towarami z niemiec - EU NIP formy opodatkowania

Postautor: Chloe3 » 18 paź 2017 14:19

A nie lepiej zostawić ten temat specom z tej dziedziny? Wydaje mi się, że w ten sposób można osiągnąć naprawdę całkiem niezłe rezultaty :)
Kiedy przewróci się jedna karta, wali się cały domek. I nie ma jak się wydostać z gruzów. Dopóki ktoś nie przyjdzie i cię nie wyciągnie.

marek443rtea

Postautor: marek443rtea » 09 lip 2018 07:51

Handel takimi towarami z Niemiec jest bardzo trudne do opodatkowania.

Comasz Tomasz

Postautor: Comasz Tomasz » 15 lip 2018 11:53

Franczyza - to jest myśl: https://6krokow.pl/co-to-jest-franczyza/