ZUS-co w przyszłości.

aneczka123
Kontaktowanie:

Re: ZUS-co w przyszłości.

Postautor: aneczka123 » 04 paź 2012 11:22

PRACASTALA.PL pisze:Witam.
Zastanawiam się co będzie z ZUS-em za 15-20 lat.
Czekam na opinie.

Pozdrawiam
PRACASTALA.PL

Myślę, że nie będzie najlepiej. Pozdrawiam.

andreos83

Postautor: andreos83 » 17 paź 2012 12:45

Będzie tak samo albo gorzej :))

fmpol

Postautor: fmpol » 23 paź 2012 09:12

Ja mam nadzieję z kolei że się poprawi. To co nie napawa optymizmem to fakt, że z mojej obecnej emerytury może nie być nic. Obowiązkowe składki mi się nie podobają, bo wolałbym te pieniążki odkładać sobie na lokatę, by potem móc wybierać spokojnie. Tymczasem nie ma się pewności, czy w ogóle emerytura będzie. Próba wyłudzenia pieniążków od umów zleceń również jest durnotą (nie można inaczej tego nazwać, jak wyłudzenie).

Podobnie jak przedmówcy - nie wróżę dobrej przyszłości. Żeby ta instytucja się utrzymała, to musi mieć kto na nią pracować, jak i na ludzi (emerytów, rencistów). Jeśli każdy wyjedzie, będzie mniej składek, to wszystko pójdzie się kochać.

tomek22

Postautor: tomek22 » 29 sty 2013 19:48

moim zdaniem ZUS padnie i nie będzie emerytur więc coraz bardziej zastanawiam się nad pracą na umowę o dzieło i samemu odkładać sobie pieniążki na emeryturę

HannaG

Postautor: HannaG » 13 lut 2013 16:14

tomek22 pisze:moim zdaniem ZUS padnie i nie będzie emerytur więc coraz bardziej zastanawiam się nad pracą na umowę o dzieło i samemu odkładać sobie pieniążki na emeryturę

mam dokładnie takie samo zdanie. Sytuacja w Polsce jeśli chodzi o emerytury i cały ten system jest katastrofalna! Nie wierzę, że za ileś tam lat będzie jeszcze kasa. Niby płacimy składki na ZUS, ale to wszystko idzie na aktualne świadczenia. Polaków jest coraz mniej i nie będzie miał kto pracować na nas. Dlatego chyba lepiej samemu odkładać. A przynajmniej powinna być możliwość wyboru a nie tak jak teraz, że płać i koniec.

ECOJACENTY2670

Postautor: ECOJACENTY2670 » 22 sty 2014 01:06

A ja myślę że będzie lepiej niż teraz jest.

Fatka

Postautor: Fatka » 31 lip 2017 11:18

Nie trzeba być Nostradamusem, żeby zacząć obawiać się o swoją przyszłość. W mojej ocenie Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie budzi zaufania Polaków, ponieważ ten biurokratyczny moloch będzie musiał niebawem zmierzyć się z coraz większymi problemami wynikającymi z coraz niższego przyrostu naturalnego. W praktyce bezpieczna emerytura to niezależne od państwa świadczenie, które zostanie nam wypłacone po osiągnięciu określonego wieku zgodnie z postanowieniami zawartymi w umowie.