Re: Przyszłość naszych emerytur

KarolinaJ

Postautor: KarolinaJ » 03 lis 2014 11:51

Nie mam pojęcia, system emerytalny w Polsce przeszedł już wiele reform i wydaje się, że już niewiele się zmieni. Niedawna informacja o podwyższeniu wieku emerytalnego spotkała się z niezadowoleniem wielu Polaków i trudno się temu dziwić. Co prawda wiek emerytalny jest ciągle minimalnie podwyższany (o miesiąc co cztery miesiące), a swój właściwy wymiar (67 lat) osiągnie w roku 2020 (dla mężczyzn), a w 2040 (dla kobiet). W Internecie można nawet spotkać się ze specjalnymi kalkulatorami, które obliczają rok przejścia na emeryturę np. ten - prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-emeryturach/sprawdz-kiedy-przejdziesz-na-emeryture/. Mnie czeka emerytura w roku 2051.

amberus
Kontaktowanie:

Postautor: amberus » 25 lis 2015 15:12

Szkoda marnowania czasu, dołącz do mnie a na spokojnie wypracujesz sobie emeryturę w granicach 4 czy 6 tys zł miesięcznie. Na spokojnie i w wolnym czasie. Samo odkładanie po pare zł za wiele nie da. tuszybkakasa@gmail.com
Dochody pasywne dla firm i osób https://zarabianieodzaraz.pl.tl/

bogus

Postautor: bogus » 18 sty 2016 14:16

Ciężka sprawa z tymi emeryturami, mam nadzieję, że kiedyś wymyślą jakieś sensowne rozwiązanie tej kwestii

amberus
Kontaktowanie:

Postautor: amberus » 18 sty 2016 14:25

Ja już sprawę załatwiłem - dołącz do mnie i po kłopocie :D

ardi
Kontaktowanie:

Postautor: ardi » 29 kwie 2016 10:27

Ludzie zapomnijcie o emeryturach! Na co wy liczycie? Jak chcecie dobrą emeryturę to uciekajcie z Polski i pracujcie za granicą np. Anglia, Niemcy czy kraje Skandynawskie.

amberus
Kontaktowanie:

Postautor: amberus » 06 lip 2016 15:07

Buduję sobie wraz z znajomymi dodatkową emeryturę. Praktycznie za darmo. W ciągu kilku miesięcy będzie na poziomie ok. 1000 zł. Do końca roku prawdopodobnie osiągnę minimum 2 do 3 tys zł. Czyli prosto, łatwo i dochodowo. Zainteresowanych zapraszam - skayp janubers1

robotnik

Postautor: robotnik » 30 sie 2016 14:58

Na systemie emerytalnym nie pozostawia się suchej nitki i poniekąd słusznie ale emerytury mają jeden plus którego nie maja odłożone pieniądze na lokacie - komornik Ci emerytury nie zabierze a co najwyżej część co miesiąc a lokatę niemal w całości, od razu.

pleczak
Kontaktowanie:

Postautor: pleczak » 04 sty 2017 20:48

szkoda ze nie kazdy bedzie mial dobra emeryture :)

Fatka

Postautor: Fatka » 31 lip 2017 11:13

Wielu z nas dobrze wie, jakie są fakty emerytura za kilkadziesiąt lat może być wypłacana w bardzo niskiej kwocie, bo państwo nie będzie w stanie dysponować odpowiednimi środkami. Co powinniśmy w związku z tym zrobić? Najlepiej odkładać na drugą, niezależną emeryturę wypłacaną po osiągnięciu określonego wieku. Uważam, że jest to całkiem sensowne rozwiązanie, ponieważ mamy wtedy pewność, że na pewno otrzymamy środki na dalsze życie w wieku emerytalnym.

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 11 sty 2018 06:19

Polska i godne emerytury... Raczej nie dożyje tych czasów... Moja babcia ma niecały tysiąc emerytury, jest osobą samotną i na życie pozostaje jej około 200złotych. Jak tu żyć? Na szczęście ma jeszcze mnie i ma też komputer z diostępem do internetu, w którym przegląda ten portal https://zycieseniora.com/ , który jest portalem z poradami dla osób starszych. Inne osoby tak nie mają...