oszukiwanie firmy

a.maciejewski96
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2016 19:48

oszukiwanie firmy

Postautor: a.maciejewski96 » 03 sty 2016 19:53

witam
Mam takie pytanie, mianowicie.
Istnieje sobie pewna jednoosobowa działalność gospodarcza, w której jest zatrudnionych dwóch pracowników. Działalność nadzoruje manager, który ma 1/8 etatu - bo właściciel jest za granicą - który między innymi każe swoim pracownikom nie nabijać wszystkich usług na kasę, ponieważ do pewnej kwoty utargu ma kwotę wolną od podatku i nie musi się z tego rozliczać, więc tylko częściowe usługi tej działalności przechodzą przez kasę, a reszta idzie, jak to się mówi „na lewo” i jest czysty zysk dla managera. Również jest dziwny fakt, że według papierów zyski działalności są od kilku lat na minusie, tylko w jednym miesiącu w roku jest nagle na plusie i to ponad 25 000 zł, więc trochę dziwna i zastanawiająca jest ta rozbieżność zysków. I tak trochę na logikę, kto by trzymał działalność, która od kilku lat jest na minusie i nie przynosi zysków. Firma nie posiada również żadnego konta bankowego, przez co pracownicy otrzymują wypłatę bez żadnego pokwitowania po prostu do ręki. Pracownicy oficjalnie są zatrudnieni na ½ etatu, ale pracują od poniedziałku do niedzieli, codziennie po 8h. A według oficjalnej wersji wychodzi, że będąc na ½ etatu, pracownicy są po 4h dziennie, czyli razem 8h dziennie +1h manager, a firma jest otwarta 16h dziennie, więc wygląda na to, jakby przez 7h dziennie klienci obsługiwali się sami. Manager jawnie oszukuje, aby mieć czysty zysk dla siebie, co po nim to akurat widać, bo stać go na drogie wycieczki, samochody i inne przyjemności. W dodatku podrabia również podpisy właściciela i musi kombinować w papierach, że według niego firma jest ciągle na minusie, a w rzeczywistości firma dobrze prosperuje i ma bardzo ładny utarg każdego miesiąca, co się mija z wersją podtrzymywaną przez managera. Niestety właściciel będąc za granicą, nie ma zbytnio do wglądu, co się tu dzieje, dlatego jest taki bałagan.
w z wiązku z tym mam pytanie, jaka odpowiedzialność prawna ciąży na managerze za takie postępowanie, oraz, co można z tym zrobić i jakie może być zakończenie dla firmy ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

deputo
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2015 12:21
Kontaktowanie:

Re: oszukiwanie firmy

Postautor: deputo » 08 sty 2016 15:19

Dzień dobry,
jest kilka przepisów zarówno z Kodeksu Karnego Skarbowego, jak i Kodeksu Karnego czy Kodeksu Wykroczeń, które można przypisać do działania wskazanej przez Pana osoby. Jeśli będzie Pan zainteresowany szczegółami, prosimy o kontakt.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości