Zbankrutowałem i nie wiem co dalej robić.

Mariusz100

Zbankrutowałem i nie wiem co dalej robić.

Postautor: Mariusz100 » 29 lip 2020 16:54

Teraz trzeba wyciągnąć wnioski, zastanowić się co było tego powodem. Kiedyś ktoś fajnie powiedział, że przegrywa nie ten co opada, ale ten, kto się nie podnosi. Wielu sławnych ludzi założyło biznesy, które upadły. Najgorzej jest jak się rozpacza. Trzeba dalej iść do przodu, ale nie robić tych samych błędów. Najgorzej, jak ktoś nie widzi swoich błędów, a to częsta przypadłość. Nie chcemy widzieć, że się mylimy. My zawsze mamy rację. I to jest nasz problem. Moja rada? Mam kilka. 1) Przemyśleć przyczyny porażki, własne błędy. 2) Nauczyć się sposobów identyfikowania dobrych biznesów. Polecam fajną książkę Chan Kim i Renee Mauborgne - "Strategia błękitnego oceanu". Ciekawa i głęboka literatura o tym jak sprawić, żeby Twój biznes miał szanse się rozwijać. 3) Dla tych, którzy nie lubią książek polecam zajrzeć na stronę o http://www.cepolska.pl 4) Przyglądać się trendom demograficznym. Demografia to klucz do robienia biznesu. Na stronie GUS-u znajdziecie ogrom danych, co będzie się działo za kilka lat. Jakie trendy się pojawią. Wystarczy to wykorzystać. Cóż, nie ma łatwych sposobów. Łatwo to już było. Ale najważniejsza rada to - próbować dalej. Tylko pamiętajcie, że nie można oczekiwać innego rezultatu (czytaj sukcesu), gdy wszystko robi się tak samo jak wcześniej. Trzymam kciuki za Wasze biznesy.
Mariusz 100 - Szkolenia handlowe i kupieckie | Firma doradcza