Potrzebuje porady, którą społke wybrać pod formę działalności. A może inną formę prawną...?

rafar

Potrzebuje porady, którą społke wybrać pod formę działalności. A może inną formę prawną...?

Postautor: rafar » 24 mar 2017 12:39

Witam wszystkich serdecznie,
opiszę w skrócie sytuację.
Znajomy prowadzi indywidualną działalność gospodarczą. Chciałbym wnieść jakiś wkład własny w jego firmę (np.5tys.zł). i dzielić jakoś zyski (do ustalenia). Chciałbym zawrzeć jakąś umowę z nim (jaką?), abym w każdej chwili mógł wycofać swoje środki.

Czy w takiej sytuacji otworzenie spółki, jeśli tak to jakiej ma sens, czy istnieje inna lepsza, prostsza forma takiej działalności?
Dodam, iż zależy mi na niskich kosztach prowadzenia, prostych zasadach i abym nie odpowiadał swoim majątkiem, w razie błędnej decyzji biznesowej swojego wspólnika.
Chciałbym uniknąć zakładania działalności gospodarczej, gdyż okres preferencyjnych zniżek mam już za sobą. A ja jestem osobą pracującą na etacie w pełnym wymiarze godzin. (pracodawca odprowadza zus itp.)
Może jego formę należałoby przekształcić w jakąś spółkę?

Liczę na Wasze wsparcie, być może podałem mało istotnych informacji, ale gdy tylko będę potrafił to oczywiście odpowiem na zadane pytania :)

Dziękuję i pozdrawiam.

rafar

Re: Potrzebuje porady, którą społke wybrać pod formę działalności. A może inną formę prawną...?

Postautor: rafar » 30 mar 2017 10:22

Nikogo obeznanego w temacie...?

davdav

Re: Potrzebuje porady, którą społke wybrać pod formę działalności. A może inną formę prawną...?

Postautor: davdav » 25 maja 2017 12:34

Na forum raczej nie znajdziesz odpowiedzi bo to dość skomplikowana sprawa i przydałaby się opinia specjalisty. Najlepiej znajdź prawnika i idź na poradę, w sprawach z $ nie ma żartów, trzeba mieć wszystko uregulowane. Mogę jeszcze polecić prawników z www.jakprawnie.pl - ja korzystałem nie raz, nawet w bardziej skomplikowanych sprawach i wszystko mi jasno wyjaśnili, sprawy załatwione. powodzenia

popi6

Postautor: popi6 » 28 lip 2017 13:31

Najlepiej skorzystaj z pomocy specjalisty , doradź się u kogoś kto się zna na tym. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić firmę z usług której sam korzystałem i jestem zadowolony z pomocy jaką od nich uzyskałem . Zajmują się oni zakładaniem spółek offshore warszawa . Sądzę że skorzystanie z usług profesjonalisty będzie najlepszym rozwiązaniem .