Pracująca kobieta w ciąży

toffik

Re: Pracująca kobieta w ciąży

Postautor: toffik » 24 kwie 2013 09:06

dokładnie ;) facetowi łatwo powiedzieć, że ciąża to nie choroba. ale również spotykałam się z przypadkami dyskryminacji kobiet w ciąży w pracy. co prawda nikt nikogo nie zwolnił ale zaczęto traktować je właśnie jako nie do końca sprawne a wszystkie ambitniejsze zadania były przekazywane innym pracownikom ze względu na ten 'wyjątkowy stan' i bynajmniej nie był to gest dobrej woli...

Ramonnis

Postautor: Ramonnis » 24 kwie 2013 12:27

ciąża to nie choroba

Inbes88

Postautor: Inbes88 » 05 wrz 2016 10:51

Niektóre kobiety chcą pracować nawet do 7 miesiąca ciąży, są jednak takie, które już w 4 idą na l4. Nie uważam aby o było złe, to wyjątkowy czas.

globek

Postautor: globek » 12 kwie 2017 11:59

Sytuacje są różne, dlaczego kobiety pracują w ciąży, zamiast wypoczywać w domu. Przede wszystkim jeżeli nie ma żadnych komplikacji albo wysokiego ryzyka zagrożenia ciąży i lekarz nie widzi przeciwwskazań do pracy, bo pacjentka czuje się dobrze nawet w 4-7 miesiącu, to później idzie na macierzyńskie. Gorzej, jeżeli specyfika jej stanowiska w firmie każe jej przychodzić i nadzorować pracę na miejscu, zamiast pracować zdalnie z domu, bo o takich przypadkach też słyszałem. Jeżeli szefowie nie mają z tym problemu, ale jednocześnie na przemęczają takiej pracownicy (np. każąc jej zostawać po godzinach) to wg mnie nie ma w tym nic złego. Zakładam, że też bym wariował, gdybym musiał siedzieć tyle miesięcy w domu, gdybym musiał iść na L4 w podobnym przedziale czasu.

Muszka

Postautor: Muszka » 05 lip 2017 18:40

Kobieta w ciąży jest chroniona, nie można jej zwolnić. Ciąża to nie choroba, więc niektóre dziewczyny pracują będąc w ciąży.
W zasadzie dopiero na urlopie macierzyńskim i wychowawczym odpoczywają. Zobaczcie jak wygląda wniosek o wychowawczy- http://urlopmacierzynski.waw.pl/wniosek-o-urlop-wychowawczy/

wannabe

Postautor: wannabe » 31 sie 2017 13:52

w temacie ochrony zdrowia to moim ulubionym portalem jest http://dolecz.pl/ zawsze tam znajduję dobre porady i co najważniejsze sprawdzone i bezpieczne, bo artykuly publikowane są przez specjalistów. Jeśli masz dalej ten problem to warto wejść na dolecz.pl i sprawdzić co radzi lekarz :)

bogus

Postautor: bogus » 19 lis 2017 19:18

Tak, to prawda jesteś pod ochroną, regulują to przepisy prawa pracy. A na potwierdzenie podsuwam artykuł http://www.lexagit.pl/ochrona-stosunku- ... t-w-ciazy/ który w razie konieczności pokaż pracodawcy. Gdyby nawet i to nie pomogło możesz zasięgnąć porady u prawnika na online. Warto znać swoje prawa.

krystianq77

Postautor: krystianq77 » 20 lis 2017 16:17

Według mnie do 5-6 miesiąca ciąży spokojnie można pracować, później wiadomo urlop. Jeszcze wszystko zależy od kobiety, jedna się czuje rewelacyjnie, druga w 2 miesiącu nie ma sił...

florence

Postautor: florence » 20 lis 2017 22:44

Niestety, ale nie będę w stanie doradzić. Nie mam w tym zakresie zbyt obszernej wiedzy.
Nie wyciągaj pochopnych wniosków.

Tymoteusz1

Postautor: Tymoteusz1 » 05 gru 2017 17:54

Podstawą zawsze jest zrozumienie drugiej osoby. Bez tego ciężko będzie wyrazić jakąkolwiek empatię. Myślę, że warto w tym czasie zacząć czytać blog parentingowy http://www.olomanolo.pl/ Tam macie sporo informacji na temat ciąży i tego, na co zwrócić w tym okresie uwagę. Powinno Wam to bardzo pomóc :)