Szkolenie językowe

Wimen

Re: Szkolenie językowe

Postautor: Wimen » 18 sty 2016 12:50

Z jednej strony okej, ale z drugiej raczej nie jest to opłacalne dla pracodawcy. Ja osobiście uważam, że nie ma sensu zatrudniać niewykształconych językowo pracowników, a potem tracić pieniądze na ich szkolenia (szczególnie jeśli nie mają podpisanych dokumentów, że po wzięciu udziału w danym szkoleniu muszą zostać w firmie przez X lat). Ja osobiście wolę zatrudnić specjalistę z danym językiem (a do tego powstała bardzo fajna strona, linguajob.pl , polecam sprawdzić jak szukacie kogoś, szczególnie jeśli w grę wchodzą niepowszechne języki), i nawet zapłacić mu więcej, niż wysyłać całą firmę na szkolenia.

bogus

Postautor: bogus » 18 sty 2016 14:12

Szkolenia i kursy jeśli są potrzebne - tak ale z lojalką

basiaa

Postautor: basiaa » 19 sty 2016 20:51

Trochę chyba jesteś przewrażliwiony WImen :) Poza tym ak my na przykłąd zaczęliśmy wchodzić na rynek hiszpanski to przecież nie zwolnimy pracowników, którzy tego języka nie znali, bo im nie był potrzebny jak rekrutowali :) wtedy my też załatwialiśmy w Krk w Lincolnie im wszystkim szkolenia, nikt nie odszedł, a nie podpisywali lojalki.

Kazio789
Kontaktowanie:

Postautor: Kazio789 » 01 lut 2016 17:20

Kursy językowe za granicą to moim zdaniem najlepsza opcja szkoleń językowych. Na pewno przyniesie dużo lepszy efekt niż kurs w Polsce.

koala56

Postautor: koala56 » 23 lut 2016 01:28

Z tego co wiem, to niektóre firmy sponsorują szkolenia lub dopłacają do niego. Pracownicy wyszkoleni są bardziej wydajni w pracy. Warto inwestować. Co do języków to myślę, że są potrzebne chociażby do jego ciągłego utrwalania i nauki nowego słownictwa. Jeśli chodzi o język angielski, to jego nauką skierowaną bezpośrednio do firm zajmuje się personaltutor.edu.pl. W swoim nauczaniu skupiają się głównie na komunikacji biznesowej w mowie i piśmie oraz na ich utrwalaniu. Na pewno to zaowocuje.

synTadeusza

Postautor: synTadeusza » 19 kwie 2016 11:24

U mnie w firmie ktoś wpadł na bardzo fajny pomysł. Jest dostępny zwykły kurs językowy dla pracowników ale połączony z e-kursem w którym co 2 miesiące przeprowadzane są e-testy elearning.ideo.pl/funkcjonalnosci/e-testy/ a wyniki są szczegółowo raportowane do przełożonych. Jeśli ktoś się nie stara i test oblewa to automatycznie ma tydzień na poprawkę, a w przypadku ponownego niezaliczenia traci możliwość dalszego uczestniczenia w kursie. Dzięki temu na zajęcia chodzą tylko Ci którzy naprawdę chcą się czegoś nauczyć.

AnnaN

Postautor: AnnaN » 28 kwie 2017 21:41

Co raz więcej firm inwestuje w pracowników i organizuje takie kursy. Mi się bardzo ten pomysł podoba i jest korzystny dla obu stron. :)

oodyssbn20

Postautor: oodyssbn20 » 18 wrz 2017 13:43

Pomysł z nauką dodatkowego języka jest zawsze trafiony. O ile lekcje i szkolenia są dobrze prowadzone i jest zaangażowanie prowadzących. Pozdrawiam!

Tymoteusz1

Postautor: Tymoteusz1 » 21 sty 2018 18:51

Fakty są takie, że dzisiaj bardzo ciężko zrobić karierę bez perfekcyjnej znajomości przynajmniej jednego języka obcego. Właśnie dlatego warto wybrać sie na odpowiednie kursy językowe. Ja słyszałem, że bardzo dobrze sprawdza się nauka w szkole językowej Lincoln. W https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-wloski/ możecie sprawdzić więcej informacji na ten temat i podjąć decyzję o rozwoju Waszych umiejętność.

komineo

Postautor: komineo » 28 sty 2018 09:34

Angielski jest to jeden z podstawowych języków, który trzeba znać i warto znać. Jak się skutecznie nauczyć angielskiego dowiecie się tutaj http://www.wiedzanet.pl/jak-skutecznie- ... ielskiego/ przyznam się, że mi te porady bardzo pomogły.