Pracująca kobieta w ciąży

msobczak

Re: Pracująca kobieta w ciąży

Postautor: msobczak » 09 lip 2018 16:36

Jeżeli obawiasz się o zdrowie swoje i swojego dziecka będąc w ciąży, to myślę, że śmiało możesz pomyśleć o takim rozwiązaniu jak badania prenatalne test pappa. Wiele kobiet się na to decyduje, głównie ze względu na możliwość wykrycia wad wrodzonych u płodu. Takie badanie wykonuje się między 10. a 14. tygodniem ciąży.

bartecka

Postautor: bartecka » 31 lip 2018 08:46

Jeżeli lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań do tego, aby kobieta w ciąży pracowała, to ja również nie widzę w tym nic złego. Jednakże często kobiety w ciąży zmagają się z wieloma problemami, które w znaczny sposób utrudniają pracę. Do jednych z takich dolegliwości należy zapalenie pęcherza. Ja również miałam z tym duży problem i nie jest to nic przyjemnego. Warto też wiedzieć, że nieleczone zapalenie pęcherza moczowego, może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Przeczytajcie ten artykuł https://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza- ... e-sposoby/ - znajdziecie w nim wiele cennych uwag na ten temat.

Biznesowy

Postautor: Biznesowy » 13 wrz 2018 12:52

Jeżeli chodzi o ciąże i pracę to również po ciąży możesz szybko wrócić do pracy, mając laktator lakta electric http://www.simed.pl/e-sklep/laktatory/l ... -electric/ Będziesz mogła odciągać pokarm dla dziecka przed pracą aby móc wyjść. Warto sie zapoznać z tym urządzeniem bo jest naprawdę dobrze wykonane, wygodne i przede wszystkim w bardzo okazyjnej cenie

pola1234

Postautor: pola1234 » 19 wrz 2018 10:58

Zanim jednak zaczniecie się starać o dziecko, to musicie pomyśleć o odpowiedniej suplementacji. Ciało kobiecie musi być bardzo dobrze przygotowane do poczęcia. Może trzeba uregulować Twoje hormony po antykoncepcji? Bardzo skutecznie działa http://www.inofem.pl , który posiada również poparcie Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Pomyslowy

Postautor: Pomyslowy » 19 wrz 2018 13:29

Dzięki wielkie za sprawdzone info w tym temacie. Z całą pewnością mi się przyda :)
Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się – Johann Wolfgang von Goethe

agnieszka24

Postautor: agnieszka24 » 24 wrz 2018 21:54

Pracować w ciąży oczywiście można, ale trzeba wiedzieć jak się zachowywać w takiej sytuacji. Portal https://plodnosc.pl/ciaza/ jest bardzo dobrym do tego miejscem, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Opisywane są tam różne sytuacje, badania, dolegliwości oraz porady, aby urodzić zdrowego maluszka.

Błażej

Postautor: Błażej » 29 wrz 2018 23:54

Moja żona pracowała do 6 albo 7 miesiąca ciąży, nie pamiętam już dokładnie. Lekarz prowadzący nie widział żadnych przeciw skazań, ponieważ wszystko przebiegało w jak najlepszym porządku a ona czuła się świetnie i chciała pracować jak najdłużej. Więc jeśli kobieta chce pracować a nic nie stoi na przeszkodzie to jak najbardziej ma do tego prawo. Wiadomo, że zdrowie matki zarówno jak i dziecka jest najważniejsze, dlatego jeśli zaczęłyby pojawiać się jakiekolwiek przeciw skazania to powinna przestać. Warto sobie poczytać tutaj https://lekarzpomaga.pl/artykuly/ciaza-i-macierzynstwo , kiedy żona była w ciąży dużo czytałem tutaj i bardzo dużo dzięki temu się dowiedziałem a nawet nauczyłem.

pracowity

Postautor: pracowity » 17 paź 2018 12:21

Jakby moja żona wkońcu zaszła w ciąże to nie chciałbym aby pracowała, staramy sie od dłuższego czasu z zerowym skutkiem, jedynym wyjsciem będzie chyba zapłodnienie in vitro A gdy to nastapi to dbałbym o nią by sie nie przemęczała jak tylko potrafie aby doniosła ciąże do końca :)

nadia1101985

Postautor: nadia1101985 » 17 paź 2018 15:46

Ja miałam to szczęście, że w przypadku dwóch ciąż nie miałam żadnych problemów z pracodawcą. Niestety moim znajomym różnie się poukładało. Jedna, której pracodawca nie chciał wypłacić zaległych należności tylko dlatego że była w ciąży i była na L4 (prowizji ze spraw od dawna prowadzonych) udała się do adwokata zajmującego się prawem pracy. Wezwanie do zapłaty wysłane przez adwokata załatwiło sprawę, koleżanka dostała pieniądze. Ale jak można się spodziewać, po powrocie do pracy z macierzyńskiego bardzo szybko wręczono jej wypowiedzenie....

Vindi

Postautor: Vindi » 30 paź 2018 19:36

Ciąża jest dla jednych błogosławieństwem a dla innych nie lada problemem. Szczególnie jak trafi się podczas przypadkowej znajomości. Często dochodzi do tego, że brak związku z ojcostwem musimy udowadniać w sądzie. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z testu na badanie ojcostwa . Badania dają 100% pewność i lepiej sprawdzić niż pozwolić sobie uprzykrzyć życie.