Konkurs dla pracowników

AnnaS

Konkurs dla pracowników

Postautor: AnnaS » 20 mar 2018 10:39

W mojej firmie planuję zorganizować konkurs dla najlepszych sprzedawców. Ten , który osiągnie najlepsze wyniki w skali miesiąca, otrzyma nagrodę pieniężną i do tego chciałam dorzucić jakąś symboliczną nagrodę... Myślałam o medalu, ale po rozmowie z kilkoma osobami, stwierdziłam, że to kiepski pomysł, bo nie są to w końcu zawody sportowe :) Ale co sądzicie, żeby kupić trofea szklane? Taki puchar z wygrawerowanym na tabliczcie imieniem, nazwiskiem itd? Takie puchary w przyzwoitej cenie znalazłam na Cham-pion.pl. Jak uważacie, zamawiać? :P

Palermo

Re: Konkurs dla pracowników

Postautor: Palermo » 25 maja 2018 23:43

https://vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-roz ... luznikiem/ Tutaj są dobre wskazówki, mimo że temat nie do końca zgodny.

Kanto88

Postautor: Kanto88 » 27 sie 2018 14:56

Jakoś nie jestem przekonany do tego typu konkursów, gdyż narzucają one pracownikom konkurowanie ze sobą, co może wiązać się z popsuciem się relacji między nimi. Odpowiednia atmosfera w pracy, to podstawa, aby nasza firma funkcjonowała sprawnie i rzetelnie. Ja np. motywuję swoich pracowników trochę inny sposób. Raz w miesiącu, jeżeli mamy dobre wyniki, kupuję dla każdego pracownika bon do pizzerii - https://www.pizzadominium.pl/lokale/poznan-galeria-city-center dzięki czemu mogą wybrać się całą rodziną np. na niedzielny obiad. Moim zdaniem jest to dużo lepsze rozwiązanie, gdyż nie honoruje jednego pracownika, lecz pracę i efektywność całego zespołu. Dzięki temu moi pracownicy wiedzą, że pracują w jednym celu, bez konieczności konkurencji.

romek00

Postautor: romek00 » 03 wrz 2018 11:58

uważam, że konkursy dla pracowników to fajna sprawa i mogą być bardzo motywujące i zachęcające do pracy