Strona 1 z 1

Monitoring aut firmowych

: 08 kwie 2018 09:10
autor: jutrzenka
Na stanie mamy aktualnie kilka aut, które wykorzystywane są do różnych celów związanych z pracą. No właśnie, chcielibyśmy mieć nad tym większa kontrolę, stąd pojawia się potrzeba założenia jakiegoś systemu do pomiaru lokalizacji, zapisywania aktualnych pozycji. Dobrze gdyby taki system wspierał także lepsza logistykę. Może ktoś już to przerabiał u siebie i podpowie jak funkcjonuje i jakie systemy będą w zględnie dobre do tego typu celów?

Re: Monitoring aut firmowych

: 09 kwie 2018 10:34
autor: apogeum
Tego typu rozwiązań jest dużo. Od prostych systemów z podstawowymi funkcjonalnościami, do rozbudowanych obsługujących kilkaset i więcej aut, kontrolujących takie zdarzenia jak aktualną prędkość, to czy korek wlewu został otwarty lub czy ktoś dostał się do części ładunkowej, towarowej.
To wszystko opiera się na GPS oraz na transmisji danych. Proponuję sprawdzić w INFIS: https://www.infis.pl/ - oni specjalizują się w tego typu rozwiązaniach i funkcjonalnościach.

Re: Monitoring aut firmowych

: 16 kwie 2018 15:15
autor: biza
Warto w taki system zainwestować.

Re: Monitoring aut firmowych

: 19 kwie 2018 10:50
autor: leogalante
Jeżeli chcecie kontrolować pracowników terenowych to polecam wam zdecydować się na aplikację http://www.facilitime.pl Aplikacja ta pozwala sprawdzić czy pracownicy wykonują powierzone zadania w miejscach, w których powinni je wykonywać.

Re: Monitoring aut firmowych

: 25 maja 2018 23:43
autor: Palermo
Aż tak nie ufasz pracownikom? Zły szef... https://vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-roz ... luznikiem/

Re: Monitoring aut firmowych

: 06 lip 2018 17:48
autor: agnieszka24
Ze spokojnym sumieniem mogę polecić lokalizatory GPS firmy Transmobil. Odkąd je zamontowałam nie tylko spalamy mniej paliwa, ale także kierowcy docierają na miejsce dużo szybciej niż dotychczas. Mam wrażenie, że zadziałały one wręcz motywująco na moich pracowników :)

Re: Monitoring aut firmowych

: 19 lip 2018 12:14
autor: MarekJol
My na ten moment używamy systemu Flotman i powiem szczerze, że nie wiedziałem jak duże korzyści takie rozwiązanie niesie ze sobą. Na papierze wszystko wygląda ładnie, aczkolwiek tutaj również w rzeczywistości daje mnóstwo możliwości i pozwala znacząco obniżyć koszty. My posiadamy flotę samochodów ciężarowych, dlatego potrzebowaliśmy trochę bardziej rozbudowanego narzędzia, gdzie mogliśmy liczyć na dodatkowe zabezpieczenie ładunków przed otwarciem, kontrolę nad ilością zużywanego paliwa oraz tak jak wspominacie wiadomości gdzie znajduje się dany transport aby również kontrahenci mogli o tym wiedzieć.