Konto oszczędnościowe dla firm - gdzie?

diler bankowy

Konto oszczędnościowe dla firm - gdzie?

Postautor: diler bankowy » 25 lip 2012 18:06

Jak w temacie. Otwieram firmę i chciałbym założyć jakiś rachunek bankowy z oprocentowaniem.

pierog
Kontaktowanie:

Re: Konto oszczędnościowe dla firm - gdzie?

Postautor: pierog » 16 paź 2013 00:20

Czy prawdą jest, że Alior Bank ma jedne z korzystniejszych kont właśnie dla firm?
Prosiłbym o odpowiedź w tej kwestii.

Krystyna Bodz

Postautor: Krystyna Bodz » 10 mar 2014 20:23

Przed podjęciem decyzji , radziłabym porównać kilka ofert i to najlepiej z kilku bankow . Dobrą porównywarką kont można nazwać Open Finance. Doradca finansowy omówi warunki kont w różnych baqnkaqch .Tak więc mając taka wiedzę łatwiej znaleść bank odpowiedni.

ProNeville2347

Postautor: ProNeville2347 » 12 mar 2014 14:07

Również uważam, że przed decyzją należy sprawdzić większą ilość ofert. Porównać ich atrakcyjność, wymagania czy ogólne warunki umowy prowadzenia takiego konta. Bo wiadomo, że dużo banków chce wcisnąć.

jozek45

Postautor: jozek45 » 26 mar 2014 14:08

tez jestem tego samego zdania co rozmowca powyzej, zadne konta oszczędnościowe nie daja tyle ile lokaty, sam sprawdzałem i jestem od kilku lat czlonkiem skoku wolomin, teraz maja lokaty 4% wiec i tak wiecej ni w niejednym banku, a nawet powiedziałbym ze wolomin jest w czołówce na prawde dobrych lokat

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 18 cze 2018 15:01

Aktualnie bardzo korzystną ofertę posiada bank https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe.html Wybierając konto oszczędnościowe warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze: wysokość oprocentowania. To od niej zależy, ile będą zarabiać nasze pieniądze ulokowane na koncie. Niektóre banki wiążą wysokość oprocentowania środków z wysokością kwoty wykorzystywanej jako depozyt, dlatego sprawdźmy koniecznie przed podjęciem decyzji tabelę oprocentowania. Kolejną ważną rzeczą jest sposób kapitalizacji odsetek.

Goffka

Postautor: Goffka » 19 sie 2018 15:16

Nie jestem posiadaczką własnej firmy, ale własnie zbieram na start i początek mojego nowego biznesu także również szukam odpowiedniego konto oszczędnościowego. Ciągle czytam artykuły z rankingami kont oszczędnościowych http://www.wktorymbanku.pl/konta-oszczednosciowe/ i nie mogę się zdecydować jakie oprocentowanie wybrać.

szuwik

Postautor: szuwik » 24 sie 2018 15:47

Myślę, że wszelakie kwestie finansowe powinny znajdować się w jednym banku a Twój kontakt powinien być z jednym tym samym doradcą klienta. Nie wiem w ilu bankach tak jest ale w moim tak. Bardzo ułatwia to sprawę bo doradca zna Ciebie, Twoją firmę, wie co chcesz i co może Ci zaoferować. Jeśli o sam bank chodzi to z własnego doświadczenia polecam: https://www.deutschebank.pl/klienci-biznesowi/db-rozwiazania.html Mnie odpowiada może i Tobie się spodoba.

agnieszka24

Postautor: agnieszka24 » 19 wrz 2018 21:40

Jedno jest pewne – konto firmowe posiadać powinna KAŻDA firma. O tym, dlaczego tak istotne jest jego posiadanie, można przeczytać pod adresem https://paniala.pl/wiedza/konto-firmowe/ - czy jednak firmy mogą posiadać konta oszczędnościowe? Nie mam pojęcia – nigdy jednak nie słyszałam o tym, aby jakakolwiek firm posiadała konto oszczędnościowe.