Konto w Lion's Bank

tammam

Konto w Lion's Bank

Postautor: tammam » 27 kwie 2017 21:26

Chodzi mi po głowie założenie konta w Lion's Bank pod kątem private banking. Czy są tu może jacyś szczęśliwi posiadacze kont w tym banku? Warto? Chętnie poznam opinie.

AnnaN

Re: Konto w Lion's Bank

Postautor: AnnaN » 28 kwie 2017 23:06

Przyznam szczerze, że nie mam, ale się przymierzam. Mój ojciec ma u nich konto Lion's Prime od roku i jest zadowolony. Obsługuje je internetowo, nie naliczają mu opłat, przelewy darmowe, karta też.

Pegaz

Lepsze jest konto Idealne w Idea Bank, a to ten sam bank.

Postautor: Pegaz » 09 maja 2017 10:17

Taaak, tam jest opłata za prowadzenie konta 100 zł bodajże. Konto może być darmowe jak się spełnia warunki, które wymaga bank do zwolnienia z prowizji, ale raz się zapomnisz i masz 100 zł w plecy. W Idea Banku zwykłe konto osobiste jest darmowe bez warunków, a to ten sam bank.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2017 11:07 przez Pegaz, łącznie zmieniany 1 raz.

mandarynka

Postautor: mandarynka » 11 maja 2017 20:44

Przecież to nie jedyne ich konto w ofercie, jak się boisz, że nie spełnisz warunków to Lion’s Rentier jest za darmo (prowadzenie, wypłaty z bankomatów, przelewy internetowe).

Pegaz

Postautor: Pegaz » 12 maja 2017 12:35

Nie wiem jak tam jakoś wolę Idea Bank i kwestii lokat (chociaż niektóre są podobne) i samego konta również. Nie bardzo rozumem sens zakładania konta w Lion's, które obłożone jest wygórowanymi warunkami i wysoką opłatą warunkową, jak można sobie założyć konto w tym samym banku, czyli Idea Bank, tylko nie priveate banking, a zwykłe osobiste - konto idealne, której jest darmowe bez warunków, włącznie nawet z przelewami natychmiastowymi Elixir Express (2 w miesiącu) i SEPA. Poczytajcie sobie opinie - konto idealne w Idea Banku. Konto idealne w banku Idea jest chyba jednym z najtańszych rachunków na rynku. Nawet nie ma warunku co do płacenia kartą. To po co sobie utrudniać życie? Jak Lion's to przecież Idea Bank. Raz nie spełnisz warunku, zapomnisz czy coś i skroją to swoją olbrzymią prowizję za prowadzenie. Oddziałów Lion's też jest tylko kilka, a Idea Banku dość dużo. Mobilny wpłatomat, który przyjeżdża na zamówienie w okolicy dużych miast za darmo itp. Jak dla mnie lepiej wybrać Konto Idealne w Idea Banku, zamiast tego private w Lions.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2017 11:05 przez Pegaz, łącznie zmieniany 1 raz.

tammam

Postautor: tammam » 18 maja 2017 22:44

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, chwilę mnie nie było na forum, ale już odpisuję. :)

Sprawdziłam sobie ten Prime i nie ma opłaty 100 zł, jeżeli są odpowiednie wpływy @Pegaz, a ja ten wymóg akurat spełniam, więc nie odstrasza mnie to. Argument ""jakoś tam wolę"" trochę do mnie nie przemawia, choć bank o którym piszesz akurat dobrze znam. :)

@mandarynka a ten Rentier to masz czy tak wymieniasz tylko? Ja jeszcze brałam pod uwagę ror jakiś.

mandarynka

Postautor: mandarynka » 18 maja 2017 23:12

Mam od niedawna :) Skorzystałam z ich lokaty Welcome i tak już zostałam w banku :) Jeśli chodzi o oszczędnościowe, to moze popatrz na Excellence?

tammam

Postautor: tammam » 21 maja 2017 20:41

A to sobie zobaczę, skoro podpowiadasz. Z jakiegoś konkretnego powodu je polecasz?

mandarynka

Postautor: mandarynka » 23 maja 2017 22:05

No chociażby oprocentowanie, 2,4%, jak na lokacie prawie. I to bez limitu środków. Odsetki kapitalizowane są co miesiąc i nie tracisz ich, jesli korzystasz z pieniędzy na koncie. Moim zdaniem to spora przewaga nad lokatą.

popi6

Postautor: popi6 » 05 cze 2017 12:29

Witam! ja ze swojej strony mogę polecić konto za 0 zł w PKO BP które sam posiadam ale oczywiście by było za O zł trzeba spełnić odpowiednie warunki. Jeszcze konto Nest Banku ma także bardzo dobre warunki zerknij sobie Ranking Kont Osobistych, i porównaj która oferta będzie Ci najbardziej odpowiadała , bo wiadomo każdy wybiera według swoich możliwości