Rozwój bankości

lorkin
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2018 15:07

Rozwój bankości

Postautor: lorkin » 03 lip 2018 15:18

Witam,
nurtuje mnie kilka kwestii odnośnie dyrektwy PSD2 https://apilogic.pro/ . Na pierwszy ogień, co z bezpieczeństwem moich danych i pieniędzy? Jak daleko rozwinie się bankowość?

Kanto88
Posty: 413
Rejestracja: 07 mar 2017 14:16

Re: Rozwój bankości

Postautor: Kanto88 » 26 lip 2018 12:36

Wydaje mi się, że tego typu regulacje nie do końca trafią w każdego pojedynczego klienta banków. Oczywiście dobór odpowiedniego banku, który jest w dużej mierze nastawiony na komfort i sytuację klienta, a do każdego z nich podchodzi indywidualnie, może znacznie ograniczyć problemy o których wspomniałeś. Aktualnie korzystam z oferty banku https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konta-standardowe.html Wybór konta bankowego może wydawać się skomplikowana ale tak na prawdę wystarczy rozpatrzyć najważniejsze czynniki. Zazwyczaj tymi czynnikami będą: koszt prowadzenia konta bankowego, czyli czy bank pobiera dodatkowe opłaty i prowizje za prowadzenie konta bankowego. Oczywiście warto poświęcić czas i dokładnie przeczytać umowę, którą podpisujemy, tak aby nie zaskoczyły nas "ukryte koszty". Na szczęście odkąd mam powyższe konto, nigdy nie miałam problemu z dziwnymi opłatami, czy dokonywaniem płatności.

inkk
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2018 17:53

Re: Rozwój bankości

Postautor: inkk » 15 wrz 2018 18:12

Najważniejsze aby wybierać banki, które są sprawdzone, działają na rynku od jakiegoś już czasu i cieszą się zaufaniem klientów. Nie warto kusić się na nowo powstałe banki nawet jeśli oferty na konkretne produkty są bardzo korzystne. Ja ufam swojemu bankowi Nest Bank: https://www.nestbank.pl/bezpieczenstwo.html który oferuję bezpieczną bankowość internetową i rzeczywiście taka jest. jestem ich klientem długo i nigdy nie spotkała mnie jakaś niespodziewana sytuacja.

Bodler90
Posty: 591
Rejestracja: 02 lip 2015 08:34

Re: Rozwój bankości

Postautor: Bodler90 » 20 wrz 2018 09:50

Ja też, podobnie jak @Kanto88, bardzo polecam usługi Banku Zachodniego WBK. To znaczy, zagalopowałem się trochę – cóż, oferta jest ta sama generalnie, natomiast od początku września nie ma już BZWBK, tylko Santander Bank Polska - https://santander.pl . Jeżeli do kogoś z Was nie dotarły jeszcze te słuchy, to na początku września dokonany został rebranding Banku Zachodniego WBK na Santander Bank Polska – żeby nie było żadnych niejasności albo zaskoczenia. Oczywiście jak ktoś był już klientem Banku Zachodniego WBK to nie czekają go żadne zawieruszenia, bank sam się zajmie wszystkim, co potrzebne – innymi słowy, nie trzeba się z własnej strony o nic martwić. Najlepiej sami wejdźcie sobie na tę podaną w linku stronę i przejrzyjcie sobie sami, jak to na chwilę obecną wygląda.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość