Ubezpieczenie OC - najtańsze czy droższe?

bluka

Re: Ubezpieczenie OC - najtańsze czy droższe?

Postautor: bluka » 08 lis 2018 15:10

Oczywiście że najtańsze, bo nic ci nie da że weźmiesz droższe jak zakres jest i tak ten sam. Tak reguluje nasze prawo - https://kioskpolis.pl/optymalizuj-wydat ... nszego-oc/ . nie daj się oszukać na słodkie słówka agentów

icon

Postautor: icon » 09 lis 2018 12:21

A możesz podpowiedzieć jak to najtańsze OC znaleźć, bo ofert ubezpieczycieli jest masa. A dodoatkowo jak się nie ma zniżek to składka jest wysoka.

etka

Postautor: etka » 14 lis 2018 12:27

W internecie masz mase porównywarek i kalkulatorów ubezpieczeń. Najpolularniejsza jest chyba Rankomat. Szczerze to nie wiem, bo nie korzystam. Mam swojego agenta i przedłużam co roku ubezpieczenie u niego. Bo raczej zmiana chyba nie ma sensu, co?

dunka22

Postautor: dunka22 » 16 lis 2018 14:41

Też będę musiała taki kalkualtor OC wykorzystać bo szukam taniego ubezpieczenia do swojego autka, a Wy gdzie maci wykupione OC?

icon

Postautor: icon » 17 lis 2018 13:09

Kalkulatorów OC jest sporo, Rankomat faktycznie jest najpopularniejszy. Muszę sprawdzić, ale też na jakimś portalu motoryzacyjnym czytałem, że jak nie ma się dużych zniżek to można skorzystać ze zniżek współwłaściciela i wielu młodych kierowców tak ubezpiecza swoje auta.

flojd

Postautor: flojd » 18 lis 2018 15:07

W sumie to ciezka sprawa cos wybrac.

arkadiusz80

Postautor: arkadiusz80 » 18 lis 2018 15:25

Ja natomiast nie patrzyl bym na to pod katem ceny w sposob przestawiony przez autora. Prawnie jest to wszystko tak ustalone, ze przy ubezpieczeniu OC kazda firma musi zapewnic te same warunki. Pozostaje kwestia tego na jak dobre wsparcie mozna liczyc ze strony tej na jaka sie zdecydujemy. Przy mniej znanych propozycjach moze byc czesto problem z wyegzekwowaniem calej procedury .. a przeciez nikt nie ma czasu na dochodzenie swoich praw. Najlepiej bedzie skorzystac z jakiejs porownywarki ofert np. hdi oc znalezione po przez https://www.mfind.pl/hdi-oc/ prezentuje sie dobrze. W ten sposob mamy o wiele wiekszy wybor niz bysmy sie wybrali do jakiegos lokalnego biura gdzie zazwyczaj jest cos nam wciskane na sile - bo wlasciciel dostaje od ubezpieczyciela "x" najwieksza prowizje. Trzeba czasami wziasc sprawy we wlasne rece .. i to jest wlasnie jedna z takich :)

icon

Postautor: icon » 20 lis 2018 17:30

Tu masz racje. Dlatego ja jak już to właśnie przez Rankomat sprawdzam. Ale zdarza się też, ze na infolinię ubezpieczycieli dzwonie. A jak mam czas to i do agenta się przejdę zapytać. Tak chyba najlepiej jak komuś zależy na tym by zaoszczędzic,

Pusia

Postautor: Pusia » 22 lis 2018 10:44

Ja tam jeśli chodzi o ubezpieczenia to zawsze co roku sprawdzam na https://rankomat.pl/, jak mam pytania to wysyłam prośbę o kontakt. Ale też mam w dowodzie wpisanego ojca jako współwłaściciela i ubezpieczam korzystając z jego zniżek a ma ich 60 % więc płacimy grosze.

icon

Postautor: icon » 23 lis 2018 11:58

Dużo osób korzysta z Rankomatu, bo to chyba najpopularniejsza porównywarka OC w Internecie. Jakoś tak z automatu zawsze po nią sięgam jak większość pewnie.