Ubezpieczenie OC - najtańsze czy droższe?

MartaMM

Re: Ubezpieczenie OC - najtańsze czy droższe?

Postautor: MartaMM » 10 cze 2016 13:50

A po co brać najdroższe OC? :shock: Zakres OC jest regulowany prawnie i każde towarzystwo ma obowiązek zapewnić taką samą ochronę. Jedynie warto spojrzeć czy dane towarzystwo jest w systemie BLS
AC to już inna sprawa - tu już trzeba sprawdzić udział własny, franszyzę integralną, franszyzę redukcyjną, jak wygląda kwestia amortyzacji, by wymienić tylko to co najważniejsze.

Leason
Kontaktowanie:

Postautor: Leason » 24 paź 2016 16:15

Do leasingu potrzebny jest pełny pakiet OC AC NW i patrzy się na jego cenę. Im taniej, tym lepiej dla ciebie. Firma leasingowa przedstawi ci oferte własnego ubezpieczenia, niektóre s otwarte na negocjowanie ceny takiego ubezpieczenia.

Pegaz

Postautor: Pegaz » 22 wrz 2017 18:24

Ja biorę zawsze najtańsze, wiem że tam ludzie czasem opowiadają, że ktoś tam długo czekał na wypłatę, ale to i tak mi się wydaje, że nie ma jakiegoś dużego znaczenia. Poza tym każda firma co roku podnosi OC i czasem warto zmienić, po jakimś czasie jak już nas zaczyna wkurzać składka i uznajemy, że za wysoka. Robię tak co 5-6 lat, o ile uda mi się znaleźć tańsze OC.

Jakub88

Postautor: Jakub88 » 26 wrz 2017 09:13

Jeśli chodzi o OC to wystarczy najtańszy pakiet. Droższe tak naprawdę nic nowego nie wnoszą, szczególnie na twoją korzyść. Zaś jeśli chodzi o inne ubezpieczenie takie jak AC, assistance itp. to wtedy warto dokładnie wczytać się w ofertę i tu dopasować cenę do oferty. Czasem jest bardzo wiele atrakcyjnych ofert w nie za wysokiej cenie. Ja polecam wykupić z https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-pr ... tance-plus ubezpieczenie assistance. Ma ono w swojej ofercie pomoc techniczną, prawną, informacyjną, medyczną w kraju i za granicą oraz oferują jeszcze pomoc zwierzętom jakie będzie się przewozić. Co jest ważne w korzystaniu z takiego ubezpieczenia to, to że szkoda z ubezpieczenia assistance nie pomniejsza zniżek w AC czy OC. No zawsze jak korzysta się z AC i OC to maleją zniżki na te ubezpieczenia w następnym roku. A korzystając z assistance te zniżki zostają, nie ulegają zmianie. A wiadomo trudno żyć bez jakiejkolwiek stłuczki, no bo my możemy uważać, ale już inni nie będą.

Manuszkiewicz

Postautor: Manuszkiewicz » 10 paź 2017 13:28

Moim zdaniem najtańsze, bo tez OC się niczym nie różnią. Trzeba przeczytać warunki i tyle. A porównać sobie możecie tutaj https://najtaniejuagenta.pl/ . Ja zawsze biorę najtasze i jest okej. Teraz ceny i tak poszły w góre...

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 12 paź 2017 15:34

Ja dodatkowo polecam porównywarkę z której sama korzystałam czyli https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam Znalezienie w internecie najlepszej oferty ubezpieczenia komunikacyjnego może być szybkie i proste za sprawą skutecznej porównywarki. Na polskim rynku działa wiele serwisów umożliwiających zestawienie ubezpieczeń OC. Dlatego warto wybrać takie, które przedstawi nam najlepsze wyniki. Przy korzystaniu z danej internetowej porównywarki ubezpieczeń należy zwrócić uwagę, z iloma towarzystwami współpracuje, a także czy zapewnia przejrzysty przegląd wszystkich warunków polisy.