Leasing - prośba o poradę

Ryszard
Kontaktowanie:

Leasing - prośba o poradę

Postautor: Ryszard » 25 wrz 2012 14:43

Zastanawiam sie powaznie nad mozliwoscia skorzystania z leasingu na samochod tylko nigdy wczesniej nie mialem z tym do czynienia i mam lekkie obawy. Czy moze ktos pokrotce wyjasnic na co zwracac przede wszystkim uwage przy zawieraniu tego typu umowy? No i jesli macie jakies bezposrednie doswiadczenia ze sprawdzonymi firmami to bylbym wdzieczny za ewentualne sugestie gdzie mozna bez obaw sie udac. Najlepiej jakies firmy z malopolski. Tylko prosze o powazne opinie, bez zarzucania mojej skrzynki pw reklamowymi linkami, itd.

Ryszard
Kontaktowanie:

Re: Leasing - prośba o poradę

Postautor: Ryszard » 07 paź 2012 11:27

Widze brak odpowiedzi, nikt nie bral leasingu w ostatnim czasie zeby moc cokolwiek doradzic? :(

Krystyna Bodz

Postautor: Krystyna Bodz » 14 wrz 2013 20:55

Mój brat ma samochód w firmie w leasingu. Szczegółów nie znam wiem tylko że wszystko załatwiał w open finansach . Raczej jest zadowolony bo przymierza sie do drugiego .

hito
Kontaktowanie:

Postautor: hito » 16 paź 2013 00:48

Ale i tak każdy dealer samochodów współpracuje z danym bankiem w zakresie leasingu więc na jedno wychodzi a po co płacić jeszcze prowizję dealerowi?

Artur Moric

Postautor: Artur Moric » 26 kwie 2014 12:23

Mój szwagier ma firmę transportową i większość samochodów w leasingu. Kiedyś wspomniał że załatwia wszystko z doradcą finansowym z open finance . Podobno jest wygodnie ponieważ nie traci czasu na porównywanie ofert , załatwia to za niego doradca a on tylko podejmuje ostateczną decyzje.

takasaki

Postautor: takasaki » 27 lip 2016 11:56

lilka91 pisze:Jak już kupisz samochód to dobrze byłoby pomyśleć też o wideorejestratorze np tym Ferguson Eye Drive FHD170
Nigdy nie wiadomo kiedy się przyda dlatego warto mieć go w swoim samochodzie. Mój maż ma kamerę od jakiegoś miesiąca i już raz mu się przydała - miał stłuczkę z nie swojej winy i udało mu się to udowodnić.

Zgadzam się z tym w 100 %

Leason
Kontaktowanie:

Postautor: Leason » 24 sie 2016 23:25

Ryszard pisze:Zastanawiam sie powaznie nad mozliwoscia skorzystania z leasingu na samochod tylko nigdy wczesniej nie mialem z tym do czynienia i mam lekkie obawy. Czy moze ktos pokrotce wyjasnic na co zwracac przede wszystkim uwage przy zawieraniu tego typu umowy?

Dla osób, które jeszcze nie korzystały z leasingu warto zaznaczyć, że w Polsce funkcjonuja 2 rodzaje leasingu, operacyjny i finansowy.
O różnicach między nimi piszemy tutaj.

Istotne elementy:
wysokość wkładu własnego (od 0 do 45%),
czas spłaty (przeciętnie od 2 do 5 lat, ale można też dłużej)
wykup (od 1% do 30-40%)
Ogólnie im wyższy wkład własny, krótszy czas spłaty i niższy wykup tym leasing jest tańszy.
Przy czym w pewnych sytuacjach opłaca się na przykład zostawić wysoki wykup na koniec leasingu.
Dobry doradca leasingowy pomoże dobrać warunki odpowiednie do Twojej sytuacji i oczekiwań.

Zwraca się także uwagę na koszt ubezpieczenia OC AC NW - można skorzystać z oferty leasingodawcy lub zaproponować własną. Przy kolejnych latach leasingu polecam sprawdzać ofertę na rynku - można sporo zaoszczędzić.
Dla nowych samochodów warto też rozważyć dodatkowe ubezpieczenie GAP (od utraty wartości).

Wimen

Postautor: Wimen » 17 sie 2017 23:29

Jak masz problem z możliwością zyskania kredytu na dobrych warunkach, to skorzytaj z pomocy http://www.wyczyscbik.com.pl/