Kredyt samochodowy czy leasing?

hito
Kontaktowanie:

Kredyt samochodowy czy leasing?

Postautor: hito » 16 paź 2013 00:45

Witajcie
Co jest lepsze wg Was? Lepiej wziąć lesaing czy kredyt? Co jest korzystniejsze... ?

Paweł.Z

Re: Kredyt samochodowy czy leasing?

Postautor: Paweł.Z » 25 lip 2015 20:46

Ja brałem w leasing sprzęt do firmy i taka opcja była dla mnie korzystniejsza niż kredyt. Warto poszukać w internecie, bo często trafiają się naprawdę ciekawe oferty leasingu.

andykorol
Kontaktowanie:

Postautor: andykorol » 05 lut 2016 13:24

samochodu z leasingu nie posiadamy na wlasnosc. Warto rozejrzec sie za dobrymi kredytami samochodowymi. Nie sa drogie teraz i niezle oferty mozesz znalezc w rankngach. Zajrzyj tutaj, mi pomógł.

maciejdotski

Postautor: maciejdotski » 23 kwie 2016 12:53

Jeśli posiadasz działalność, to w sumie bez różnicy. Plusem dla leasingu jest łatwiejsza amortyzacja i możliwość rezygnacji w trakcie.

Leason
Kontaktowanie:

Postautor: Leason » 25 sie 2016 00:07

Wszystko jest dla ludzi a czy lepszy kredyt czy leasing dla samochodu zależy od sytuacji i oczekiwań.

Chcesz być właścicielem samochodu? - weź kredyt
Chcesz jednorazowo odliczyć VAT? - weź kredyt lub leasing finansowy
Chcesz szybko wrzucić zakup w koszty - weź leasing
Kupiłbyś za gotówkę ale nie opłaca się podatkowo? - weź leasing z jak największą pierwszą wpłatą
Samochód używany? - tańszy będzie leasing
Samochód używany powyżej 8 lat - raczej jesteś skazany na kredyt
Kupujesz drogi samochód? - zakup w leasingu może być tańszy, niż zakup za gotówkę.
Chcesz mieć dobry samochód i spłacić w ratach tylko część jego wartości? - weź leasing z kosztami serwisu w ratach

Przykłady można by mnożyć, ale poza samymi kosztami odsetek warto zwrócić też uwagę na kontekst.

Kred.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Kred.pl » 25 paź 2016 05:23

W moim przekonaniu sprawa jest dosyć prosta. Kredyt samochodowy, biorąc pod uwagę jego całkowity jego koszt, będzie tańszy. Natomiast leasing jest znacznie wygodniejszy (np. nie trzeba się martwić o kwestię przeglądów serwisowych).

Leason
Kontaktowanie:

Postautor: Leason » 09 lis 2016 15:51

Kred.pl pisze: Kredyt samochodowy, biorąc pod uwagę jego całkowity jego koszt, będzie tańszy. Natomiast leasing jest znacznie wygodniejszy (np. nie trzeba się martwić o kwestię przeglądów serwisowych).

Bardzo często nominalnie leasing jest tańszy od kredytu, szczególnie przy używanych samochodach.
W tradycyjnym leasingu trzeba "martwić się" przęgladami serwisowymi bo nie s wliczone w ratę leasingu.
Nie trzeba natomiast w wynajmie długoterminowym. Niektóre firmy leasingowe maja go w ofercie.

Blink

Postautor: Blink » 22 gru 2016 22:22

Właśnie chyba, jeśli samochód traktujemy jako narzędzie w naszej pracy to bardziej chyba opłaca się leasing. Ratę leasingową można wrzucić w koszty prowadzenia działalności.
Tak jak ktoś wcześniej wspominał w Bawaria Motors mają teraz wyprzedaż aut demonstracyjnych w super cenach, z bieżącego rocznika, z niskim przebiegiem i zastanawiam się nad leasingiem na jeden z nich. Jeśli się da, oczywiście.

awwsome

Postautor: awwsome » 29 gru 2016 22:52

Blink, ja korzystałem z Bawarii Motors poza wyprzedażą i też dal mi świetną cenę :)

akwarelowa

Postautor: akwarelowa » 22 cze 2017 11:52

Wiele osób przekonywało mnie do skorzystania z tej oferty: http://www.master1.pl/promocje/ i rzeczywiście wydaje mi się, że jest to całkiem fajna alternatywa dla kredytu. W tym przypadku dobre jest to, że mamy większą pewność co do samochodu, możemy spać spokojnie, bo liczba przejechanych kilometrów musi się zgadzać ;) Ogólnie dla osoby, która niekoniecznie doskonale zna się na samochodach kupowanie auta na giełdzie może być prawdziwą pułapką :D