Ubezpieczenie OC - najtańsze czy droższe?

MartaMM

Re: Ubezpieczenie OC - najtańsze czy droższe?

Postautor: MartaMM » 10 cze 2016 13:50

A po co brać najdroższe OC? :shock: Zakres OC jest regulowany prawnie i każde towarzystwo ma obowiązek zapewnić taką samą ochronę. Jedynie warto spojrzeć czy dane towarzystwo jest w systemie BLS
AC to już inna sprawa - tu już trzeba sprawdzić udział własny, franszyzę integralną, franszyzę redukcyjną, jak wygląda kwestia amortyzacji, by wymienić tylko to co najważniejsze.

Leason
Kontaktowanie:

Postautor: Leason » 24 paź 2016 16:15

Do leasingu potrzebny jest pełny pakiet OC AC NW i patrzy się na jego cenę. Im taniej, tym lepiej dla ciebie. Firma leasingowa przedstawi ci oferte własnego ubezpieczenia, niektóre s otwarte na negocjowanie ceny takiego ubezpieczenia.

Pegaz

Postautor: Pegaz » 22 wrz 2017 18:24

Ja biorę zawsze najtańsze, wiem że tam ludzie czasem opowiadają, że ktoś tam długo czekał na wypłatę, ale to i tak mi się wydaje, że nie ma jakiegoś dużego znaczenia. Poza tym każda firma co roku podnosi OC i czasem warto zmienić, po jakimś czasie jak już nas zaczyna wkurzać składka i uznajemy, że za wysoka. Robię tak co 5-6 lat, o ile uda mi się znaleźć tańsze OC. Polecam wybrać jakąś agencję porównującą oferty większości towarzystw ubezpieczeniowych, wtedy porównają i nam zaproponują różne oferty. Polecam ubezpieczenia TCU. Ubezpieczenia OC według mnie nie mają takiego znaczenia dla nas jako właścicieli samochodu, jak AC, no ale też bywają problemy potem i pretensje, że ktoś się nie może odczekać wypłaty odszkodowanie. Przy czym tu nie koniecznie cena odgrywa rolę.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018 16:47 przez Pegaz, łącznie zmieniany 3 razy.

Jakub88

Postautor: Jakub88 » 26 wrz 2017 09:13

Jeśli chodzi o OC to wystarczy najtańszy pakiet. Droższe tak naprawdę nic nowego nie wnoszą, szczególnie na twoją korzyść. Zaś jeśli chodzi o inne ubezpieczenie takie jak AC, assistance itp. to wtedy warto dokładnie wczytać się w ofertę i tu dopasować cenę do oferty. Czasem jest bardzo wiele atrakcyjnych ofert w nie za wysokiej cenie. Ja polecam wykupić z https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-pr ... tance-plus ubezpieczenie assistance. Ma ono w swojej ofercie pomoc techniczną, prawną, informacyjną, medyczną w kraju i za granicą oraz oferują jeszcze pomoc zwierzętom jakie będzie się przewozić. Co jest ważne w korzystaniu z takiego ubezpieczenia to, to że szkoda z ubezpieczenia assistance nie pomniejsza zniżek w AC czy OC. No zawsze jak korzysta się z AC i OC to maleją zniżki na te ubezpieczenia w następnym roku. A korzystając z assistance te zniżki zostają, nie ulegają zmianie. A wiadomo trudno żyć bez jakiejkolwiek stłuczki, no bo my możemy uważać, ale już inni nie będą.

Manuszkiewicz

Postautor: Manuszkiewicz » 10 paź 2017 13:28

Moim zdaniem najtańsze, bo tez OC się niczym nie różnią. Trzeba przeczytać warunki i tyle. A porównać sobie możecie tutaj https://najtaniejuagenta.pl/ . Ja zawsze biorę najtasze i jest okej. Teraz ceny i tak poszły w góre...

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 12 paź 2017 15:34

Ja dodatkowo polecam porównywarkę z której sama korzystałam czyli https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam Znalezienie w internecie najlepszej oferty ubezpieczenia komunikacyjnego może być szybkie i proste za sprawą skutecznej porównywarki. Na polskim rynku działa wiele serwisów umożliwiających zestawienie ubezpieczeń OC. Dlatego warto wybrać takie, które przedstawi nam najlepsze wyniki. Przy korzystaniu z danej internetowej porównywarki ubezpieczeń należy zwrócić uwagę, z iloma towarzystwami współpracuje, a także czy zapewnia przejrzysty przegląd wszystkich warunków polisy.

Santik

Postautor: Santik » 26 lut 2018 22:28

Ubezpieczenie OC to nic innego jak obowiązkowy - haracz - który jest karą dla ostrożnych kierowców i czymś ratującym finanse dla piratów drogowych. Tak więc odpowiadając na pytanie OC tylko i wyłącznie najtańsze - jak takie znaleźć? Są specjalne porównywarki jak - https://superpolisa.pl/ można zobaczyć co oferuje konkretny ubezpieczyciel również w pakietach z AC i bezpośrednio przez www wykupić taki pakiet mając dzięki temu gwarancje ceny.

lunalelyte

Postautor: lunalelyte » 30 lip 2018 23:17

możesz śledzić swoją paczkę w Internecie, a cena jest naprawdę niska - tylko z ParcelABC, który wysyła paczki do uk

Kanto88

Postautor: Kanto88 » 31 sie 2018 09:14

Ja przebierając w OC lubię mieć wszystko jak na tacy. Szczególnie więc lubię, gdy dana firma udostępnia mi takie narzędzie jak to: https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle dzięki któremu mogę sobie zobaczyć dokładnie, jak się przedstawi oferta dla mnie. Obliczane jest to oczywiście na podstawie danych, które podamy, więc jest to zawsze bardzo zindywidualizowane. Jest to przydatne nawet wtedy, gdy po prostu chcemy porównać sobie parę ofert i potrzebujemy do tego jak największego spektrum informacji.

alibabus

Postautor: alibabus » 17 wrz 2018 17:27

Ja najtaniej oc kupiłem zgodnie z radami ze strony http://superomat.pl/oc-najtaniej/ gdzie jest jasno napisane jak najmniej zapłacić za ubezpieczenie.