Re: Faktoring w praktyce

1dorota

Postautor: 1dorota » 26 gru 2016 13:49

Kiedyś moja firma korzystała z faktoringu z regresem magellan.pl/i/oferta/dla-biznesu/finansowanie-dla-biznesu-bez-przeniesienia-ryzyka/faktoring-z-regresem/
Nie którzy twierdzą, że jest to gorsze rozwiązanie niż faktoring bez regresu, bo to ja jako przedsiębiorca podejmuje ryzyko tego że odbiorca moich usług nie wywiąże się ze zobowiązań i nie zapłaci faktury. W takim przypadku będę zmuszony sam pokryć straty.
Ten rodzaj faktoringu dostępny jest dla każdego rodzaju biznesu i nie zależnie od wielkości firmy.
Faktoring z regresem jest tańszy od faktoringu bez regresu ponieważ nie musimy pokrywać kosztów ubezpieczenia.
Do zalet tego rodzaju faktoringu należy zdecydowanie bardzo krótki czas zapłaty czy ograniczonej liczbie formalności. W pierwszej kolejności na firmie faktoringowej ciąży obowiązek odzyskania należności za faktury, dopiero w przypadku braku powodzenia spada on na przedsiębiorce.

AOWFaktoring
Kontaktowanie:

Postautor: AOWFaktoring » 27 lut 2017 10:17

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez BIG InfoMonitor, na 437 tys. działających w Polsce spółek prawa handlowego zarejestrowanych w KRS problemy finansowe ma ponad 55 tysięcy, czyli prawie 13%. Tłumaczy to dynamiczny wzrost w ostatnim czasie faktoringu pełnego (bez regresu), który stanowi już 55% obrotów branży. Natomiast jeśli potrzebujemy pieniędzy na finansowanie bieżącej działalności czy nowe inwestycje, a np. współpracujemy z kontrahentem, który wymaga od nas wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności, a nie mamy obaw co do jego wiarygodności i terminowości płatności to lepiej skorzystać z faktoringu niepełnego (z regresem), który jest tańszy. Więcej informacji i przykładów wykorzystania faktoringu można znaleźć na naszym blogu: faktoringdlafirm.pl

adamjanicki

Postautor: adamjanicki » 26 kwie 2017 08:56

Ciekawe informacje - mam nadzieje, że to nie żadne tanie chwyty reklamowe.

filimonik

Postautor: filimonik » 10 sie 2017 00:25

Rzeczywiście tak to wygląda, coraz częściej klienci wymagają wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności, jeśli tego nie umożliwiamy to rezygnują :/ Już takich sytuacji miałam kilka, gdyby nie faktoring z Idea Money to moja firma utraciłaby płynność finansową

luizza338

Postautor: luizza338 » 20 wrz 2017 17:52

Niezły ten faktoring !