Ściąganie długów - jak się za to zabrać?

sager

Re: Ściąganie długów - jak się za to zabrać?

Postautor: sager » 06 lut 2017 23:58

Tu na forum pojawiała się nazwa Windykacji BON, to biuro odzyskiwania należności z Warszawy. Uważam, że właśnie to jest jedno z lepszych rozwiązań. Teraz są jakieś programy online itp., ale to o kant d… potłuc trochę. Po prostu mało skuteczne i tyle. Cóż, ściąganie należności nie jest takie proste.

Steuer_Dieb

Postautor: Steuer_Dieb » 09 lut 2017 19:28

A ja Wam napiszę że wszystkie sposoby o których piszecie a nawet najlepsze kancelarie i komornik, nie zrobią nic, jeżeli dłużnik nie będzie miał chęci długu spłacić. Jeżeli przygotował się na taką ewentualność to nikt nic od niego nie uzyska, więc lepiej sobie od razu odpuścić aby nie brnąć w koszty. Znam taki przypadek. Człowiek jest zadłuzony na ponad 400 tysięcy. Sprawa ciągnie się już ponad 3 lata. Kolejni windykatorzy i komornicy wycofują się a on sobie normalnie żyje. A kluczem jest kwota która musi pozostać na rachunku. Aktualnie to jest bodaj że coś około 1600 zł. Nie są to kokosy, ale miesiąc można za to przeżyć, fakt że wszystko ponad to jest zabierane, ale tego " ponad" jest coś około 300 zł. W tym tempie to życia mu braknie aby spłacić całość.

Palermo

Postautor: Palermo » 10 lut 2017 13:35

Ja skorzystałem z pomocy biura bia.com.pl i udało się i gdybym kiedykolwiek miał taki problem jeszcze raz chodź mam nadzieję, że nie to na pewno nie będę się tak długo zastanawiał jak teraz. Od razu trzeba takie sprawy załatwiać.

Comasz Tomasz

Postautor: Comasz Tomasz » 22 lut 2017 17:55

To akurat prawda nie można zwlekać. Nie słyszałem o bia.com.pl, ale gdzieś też o nich czytałem i były to pozytywne opinie także myślę, że faktycznie jeśli ktoś ma problem to należy korzystać z pomocy.

specjalista

Postautor: specjalista » 08 wrz 2017 15:15

Najłatwiej ściągać długi po przez wynajęcie komornika. Ja korzystałem z usług http://www.komorniknowysacz.pl Ma on prawo do podejmowania postępowań egzekucyjnych na terenie całego kraju.

ewaboberr

Postautor: ewaboberr » 14 wrz 2017 14:14

Ja znalazła kilku świetnych specjalistów na www.monitorurzedowy.pl Trafiłam tam bo czytałam artykuł o tym jak to robić samemmu, a gdy sprawa okazała się skomplikowana to zatrudniłam specjalistę. z perspektywy czasu uważam, że zrobiłąm dobrze, bo mój dłużnik wszelkie listy i prośby miał w głebokim poważnaiu, a gdy sprawą zajął się specjalista to się chyba w końcu przestraszaył i zaczął oddawać co był mi dłużny.
Creativity is intelligence having fun :geek:

luizza338

Postautor: luizza338 » 20 wrz 2017 17:50

Ciekawa opcja z tym ściąganiem długów, nieźle !

Zamkato

Postautor: Zamkato » 11 paź 2017 14:47

Jaki % kwoty zabierają firmy odzyskujące długi?

szoszon

Postautor: szoszon » 12 paź 2017 12:04

A może warto byłoby ten temat zostawić jakiemuś specjaliście? Moim zdaniem to jest jedno z najlepszych możliwych rozwiązań :)
Nie powinno się zawsze wydłubywać rodzynek z ciasta, jak to robią dziec

Tunka

Postautor: Tunka » 26 paź 2017 12:22

To co wiem na pewno, to że mając inne długi i generalnie mając problem z ich spłatą, to nie warto brać kolejnych pożyczek czy chwilówek. Można się przez to tylko władować w jeszcze większe trudności i przede wszystkim pakujemy się tym sposobem w pętlę długów, co z całą pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem.

Warto w takich przypadkach rozważyć upadłość konsumencką jak na przykład tutaj http://pokonajdlugi.pl/ Dzięki temu mając nawet naprawdę bardzo pokaźne długi, możemy się z nich bez większych trudności wygrzebać i zacząć od nowa. Co ciekawe, tam gdzie podlinkowałem dają możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej również w innych krajach Unii Europejskiej (to się inaczej nazywa transgraniczną upadłością konsumencką). Jest to więc naprawdę bardzo wygodne i ciekawe rozwiązanie dla ludzi zadłużonych, którzy mają trudności z wygrzebaniem się z długów.

Warto rozważyć ten sposób na oddłużenie się, ponieważ lepszego rozwiązania i przynoszącego natychmiastowy efekt w zasadzie raczej nie ma. Pozdrawiam!
Czas mija nawet kiedy ma się zamknięte oczy i zasłonięte uszy