Jak wyegzekwować dług bez umowy?

dont
Kontaktowanie:

Jak wyegzekwować dług bez umowy?

Postautor: dont » 16 paź 2013 01:16

Ktoś powiedział mi, że jak zrobię to to on zapłaci mi X zł. Jak teraz to wyegzekwować aby on to faktycznie zapłacił?

naczelny

Re: Jak wyegzekwować dług bez umowy?

Postautor: naczelny » 06 lis 2014 23:10

Umowa ustna także jest ważna, po prostu trudniej ci będzie udowodnić, że rzeczywiście ją zawarliście... :(
Obrazek

pan dobra rada

Postautor: pan dobra rada » 27 sty 2015 09:17

Moim zdaniem umowa ustna jest wiążąca, z tym że z pewnością o wiele trudniej jest udowodnić że faktycznie zaszła. Jak to mówią: strzeżonego pan bóg strzeże, więc na przyszłosć radzę tylko pisemne umowy zawierać, bo zawsze lepiej mieć podkładkę, choć i w tej kwestii różnie bywa. Ja mimo pisemnej umowy nie mogłem wyegzekwować zapłaty za wykonane usługi. Dopiero interwencja sądowa i nieoceniona pomoc radcy Pana L. Blocha z Lublina, poskutkowała odzyskaniem zaległej zapłaty.

Farmer0071
Kontaktowanie:

Postautor: Farmer0071 » 25 kwie 2015 18:56

Jeżeli wiecie, że prawdopodobnie będzie zawierana umowa ustna, to polecam jednak nagrać przebieg takiej rozmowy.

Wiem z autopsji - wystarczyło wysłanie pliku .mp3 do kontrahenta i od razu zmienił zdanie - oddał pieniądze w ciągu 3 dni.

Magda-lena

Postautor: Magda-lena » 30 lis 2015 16:59

Umowa ustna jak najbardziej jest wiążąca, niemniej jednak w sądzie liczy się to, co można udowodnić. Jeśli umowa zostałaby sporządzona na piśmie, wyegzekwowanie płatności byłoby o wiele prostsze... Niestety.