Dług i co dalej?

jarekkk

Dług i co dalej?

Postautor: jarekkk » 08 gru 2009 01:06

Witam.
Parę lat temu pożyczyłem mojemu dobremu znajomemu poważną kwotę pieniedzy. Nie ma sensu wdawać się w szczegóły ale do dziś ich nie odzyskałem, a na prawdę próbowałem.... zastanawiam się nad firmą windykacyjną ale nie wiem czy to dobry pomysł bo podobno różnie z tym bywa. Jak sądzicie? pozdrawiam

Dorotina

Re: Dług i co dalej?

Postautor: Dorotina » 16 gru 2009 12:35

Witaj. Podobnie jak Ty mam problem z dłużnikiem, tylko w moim przypadku jest to płatnik. Właśnie jestem po wymówieniu umowy firmie windykacyjnej - parę miesięcy zajmowali się tą sprawą bez efektów. Wiem, że sama sobie nie dam z tym rady i muszę jakąś nową, najlepiej przez kogoś polecaną znaleźć. Macie jakieś propozycje?

igor

Postautor: igor » 29 gru 2009 15:52

Ja wam mogę polecić firmę Windygo. Sam z niej korzystałem. Podstawowym atutem dla mnie jest to, że wszystko odbywa się zdalnie za pośrednictwem internetu, chyba że dochodzi do rozwiązania sprawy na drodze sądowej to wówczas dokumenty - pełnomocnictwa przesyła się kurierem lub pocztą. U mnie obyło się bez sądu. Kolejna rzecz to stała opłata bez względu na wysokość windykowanej należności. Pozdrawiam.

Windykator

Postautor: Windykator » 21 wrz 2010 23:29

No pomysł z firmą windykacyjną jest dobry, ale trzeba dokładnie uzgodnić na jakich zasadach mają działać. Inna sprawą jest to że często takie pożyczki mają słabe dokumenty, nawet czasem jest ich brak.
Można również zastanowić się czy na jakieś giełdzie wierzytelności nie umieścić takiego pożyczkodawcy?
Najważniejsze aby windykacja była skuteczna.
Powodzenia i Pozdrawiam

skoczylas

Postautor: skoczylas » 09 mar 2012 23:20

hej,
ja mam właśnie identyczną sytuację jak założyciel tego tematu! Wiadomo co się robi, albo co można zrobić w takim wypadku?!

Opiszę dokładniej.
pożyczyłem znajomemu 1,5 tys. jakiś rok temu i nie oddał mi kasy i wyprowadził się z miasta naszego. To brzmi jak z filmu, ale taka jest prawda. Już odpuściłem te 1,5 tys. złotych, ale zobaczyłem na Waszym forum ten temat, więc jest może jakaś nadzieja?!

Będę wdzięczny za jakieś rady.

Utnapisztim

Postautor: Utnapisztim » 20 wrz 2012 12:14

PRACASTALA.PL pisze:Witam.
Podstawowa zasada nie pożyczaj przyjacielowi bo go stracisz.

A to piękna zasada jest swoją drogą i taka "życiowa"... niestety.
Moim zdaniem od pożyczek przyjacielskich - w każdym kierunku lepiej się trzymać z daleka. Jak potem wchodzi w grę wyjazd przyjaciela, prośby, telefony, błagania i wreszcie europejski nakaz zapłaty to przyjemnie wcale nie jest...
A w końcu pożyczka to pożyczka. Trzeba ją oddać.

StEzo
Kontaktowanie:

Postautor: StEzo » 27 wrz 2012 15:35

Wchodzimy w kwestie filozoficzne. Osobiście uważam, że pomagać sobie można, a nawet trzeba. Jednak w przypadku pożyczki pieniężnej należy zawsze spisywać umowę, nawet z przyjacielem. Swoją drogą przyjaciel, który nie zamierza oddać pieniędzy, nie jest i nigdy nie był przyjacielem.

Paolos

Postautor: Paolos » 30 paź 2012 15:28

Czy ja wiem... w zyciu jest różnie, nawet z przyjaciółmi...
Zaczynam. Jestem. Trwam. (Maciej Bujnicki, Proza życia)

Grzegorz Wesołowski

Postautor: Grzegorz Wesołowski » 11 gru 2012 11:51

Umowa to podstawa ale w teorii wystarczy umowa ustna zawarta przy świadkach. Tylko czy w sytuacji gdy pożyczkobiorca nie będzie chciał oddac pieniędzy świadkowie będą skrorzy do współpracy? Moim zdaniem o ile mamy pożyczkę dla osoby fizycznej udokumentowaną najlepiej wysłać pismo informujące o chęci umieszczenia wierzytelności na giełdzie długów. Chyba fakt że każdy kto wpisze w wyszukiwarkę nasze imie i nazwisko (pracodawca, potencjalny pracodawca, kontrahent, znajomy) dowie się o naszych długach jest dla osób fizycznych motywujący.

BartoszS

Postautor: BartoszS » 29 sty 2013 15:02

Dorotina pisze:Witaj. Podobnie jak Ty mam problem z dłużnikiem, tylko w moim przypadku jest to płatnik. Właśnie jestem po wymówieniu umowy firmie windykacyjnej - parę miesięcy zajmowali się tą sprawą bez efektów. Wiem, że sama sobie nie dam z tym rady i muszę jakąś nową, najlepiej przez kogoś polecaną znaleźć. Macie jakieś propozycje?

Mogę polecić firmę windykacyjną Volenti. Korzystam z ich usług i jestem bardzo zadowolony z efektów. Większość należności skutecznie i szybko odzyskują na etapie windykacji przedsądowej. Mogę szczerze powiedzieć, że znają się na rzeczy. W odróżnieniu od innych firm pobierają jedynie niewielką prowizję od usługi windykacyjne, a jeśli sprawa trafi do sądu to nie pobierają kosztów zastępstwa procesowego.