Strona 1 z 1

Odzyskanie długu

: 27 cze 2018 14:58
autor: Camvis
Witam. Współpraca z nieuczciwym kontrahentem zakończyła się nieopłaconą fakturą. Dług powstał w lutym 2012 r. należność z tytułu faktury wynosi 1000zł. Było postępowanie komornicze ale niestety zostało umorzone z powodu "bezskuteczności egzekucji". Czy są firmy skupujące takie rzeczy? Na przykład skup długów za gotówkę. Oraz jak to wygląda od strony prawnej, tzn. po umorzeniu postępowania komorniczego co teraz można zrobić?

Re: Odzyskanie długu

: 03 lip 2018 14:48
autor: Bodler90
Dodatkowo zapoznajcie się ze stroną https://pozyczkolog.pl/pl/za-dlugi-do-wiezienia-aspekty-prawne-zadluzenia Jeśli w toku składania wniosku pożyczkowego zataisz prawdę, podając pożyczkodawcy niezgodne z prawdą informacje, możesz trafić do więzienia. Zasada ta dotyczy nie tylko składania nieprawdziwych oświadczeń, ale również dostarczania podrobionych dokumentów. Podobne konsekwencje mogą czekać na pożyczkobiorców, którzy chcąc uniknąć konsekwencji, postanowili ukryć składniki swojego majątku czy dochody. Podstawą prawną jest w tym przypadku art. 300 § 2 Kodeksu Karnego kto, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu lub innego organu państwowego, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku zajęte, lub zagrożone zajęciem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Re: Odzyskanie długu

: 22 sie 2018 20:29
autor: Alanis
Ja się zgadzam z moim poprzednikiem. Nic dodać i nic ująć :)

Re: Odzyskanie długu

: 30 sie 2018 11:03
autor: Feli.Feli87
Teraz trzeba ratować się jak tylko można nawet jeżeli musieli byśmy uruchomić komornika....Jeżeli ktoś jest z okolic Poznania - Wilda Nowe miasto czy nowe miasto to warto zapisać namiary do tego komornika : Kancelaria Komornicza - Komornik Sądowy Łukasz Kozieł / ul. Jana Pawła II 14, pokój 224 Poznań.

Re: Odzyskanie długu

: 19 wrz 2018 13:17
autor: Gutek89
Znam tą kancelarię komorniczą i z tego co słyszeliśmy mają bardzo dobrą "odzyskiwalność" długów. Ja jak narazie nie muszę korzystać z takich usług ale mam ten adres na uwadzę i zapisany w notesie.