Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

Negocjator

Postautor: Negocjator » 18 kwie 2010 13:50

W przypadku problemów z rozliczeniem się zarówno z wierzytelności jak i zobowiązania, warto rozważyć wynajęcie profesjonalnego negocjatora, który nie będąc emocjonalnie związany z problem, częstokroć jest w stanie wypracować lepsze warunki rozliczenia, niż osoba bezpośrednio zainteresowana. Co więcej, profesjonalny negocjator pobiera wyłącznie wynagrodzenie od sukcesu, a więc zamawiający tego typu usługę płaci wyłącznie w przypadku osiągnięcia satysfakcjonującego go porozumienia.

Arkaszka
Kontaktowanie:

Postautor: Arkaszka » 19 cze 2011 11:32

Problem zaczyna się gdy dłużnik faktycznie nie ma kasy, wtedy całą windykację można w buty wsadzić

eRWu

Postautor: eRWu » 12 lip 2011 00:20

Arkaszka pisze:Problem zaczyna się gdy dłużnik faktycznie nie ma kasy, wtedy całą windykację można w buty wsadzić

A takich dłużników jest niestety coraz więcej.
Chociaż z tytułem wykonawczym długu można dochodzić przez 10 lat - więc jest szansa, że dłużnicy się "dorobią" ;)

aleksandra60

Postautor: aleksandra60 » 23 lis 2012 15:27

Dług można sprzedać firmie windykacyjnej i wtedy ona się tym zajmie za jakiś czas jak dłużnik odzyska pieniądze :P

natasza

Postautor: natasza » 23 lis 2012 21:20

windykacja,to słowo mnie przeraża,zawsze bałam się takiej formy odzyskiwania pieniędzy,tym bardziej ,że sporo się słyszało o ich nie zawsze fajnych sposobach odzyskiwania pieniędzy.

Patka25

Postautor: Patka25 » 23 lis 2012 21:39

Długi trzeba egzekwować - krew mnie zalewa słysząc że kogoś oszukali na Alledrogo.pl i że kwota to 100 czy 200zł to nie pójdę z tym nigdzie.
Tak wyrolowanych osób jest kilkanaście - rachunek prosty. Trzeba walczyć o swoje!

oska

Postautor: oska » 24 lis 2012 19:13

a nie można zgłosić tego problemu do jakiegoś rzecznika czy firmy jakiejś pomocnej?

Grzegorz Wesołowski

Postautor: Grzegorz Wesołowski » 29 gru 2012 21:32

Nataszo masz rację... nie tylko ty obawiasz się współpracy z firmami windykacyjnymi.. Jest to niestety spory problem bo dużo firm traci pieniądze godząc się na brak zapłaty... Firmy windykacyjne muszą pogodzić dwie rzeczy: być "postrachem dłużników" ale jednocześnie zapewnić profesjonalną obsługę klientowi co często się ze sobą kłóci...

Pewne działania windykacyjne możesz podjąć we własnym zakresie i jest to zdecydowanie lepiej odbierane przez klienta.. bo zakładam że mówimy o kliencie który stał się dłużnikiem nie z premedytacją a zmusiła go do tego sytuacja i zamierzamy nadal kontynuować współpracę. W tym przypadku lepiej samodzielnie próbować odzyskać pieniądze korzystając z dostępnych narzędzi.

Inaczej ma się sprawa w przypadku pojedynczych transakcji gdzie nie zakładamy dalszej współpracy z dłużnikiem a zależy nam jedynie na odzyskaniu pieniędzy.. w takiej sytuacji polecam sprzedaż wierzytelności najlepiej w ciągu miesiąca od upłynięcia terminy płatności. Wiadomo że im mniejsze przeterminowanie tym wiekszą cenę uzyskamy za taką wierzytelność.

naczelny

Postautor: naczelny » 04 cze 2013 23:48

natasza pisze:windykacja,to słowo mnie przeraża,zawsze bałam się takiej formy odzyskiwania pieniędzy,tym bardziej ,że sporo się słyszało o ich nie zawsze fajnych sposobach odzyskiwania pieniędzy.

Niestety, ale namnożyło się tych różnych, podejrzanych firm windykacyjnych tak dużo, że nikt nie ma nad tym kontroli. I niestety oni najczęściej posuwają się do bardzo nieczystych zagrywek, żeby ściągnąć długi... Negatywna opinia padła już jednak na całą branżę. A gdyby więcej osób zamiast korzystać z takich szemranych biznesików kierowało swoje pierwsze kroki raczej do kancelarii prawniczych, które oferują również pomoc w windykacji, to wszystko wyglądałoby inaczej...
Obrazek