Strona 1 z 1

Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

: 18 kwie 2010 13:50
autor: Negocjator
W przypadku problemów z rozliczeniem się zarówno z wierzytelności jak i zobowiązania, warto rozważyć wynajęcie profesjonalnego negocjatora, który nie będąc emocjonalnie związany z problem, częstokroć jest w stanie wypracować lepsze warunki rozliczenia, niż osoba bezpośrednio zainteresowana. Co więcej, profesjonalny negocjator pobiera wyłącznie wynagrodzenie od sukcesu, a więc zamawiający tego typu usługę płaci wyłącznie w przypadku osiągnięcia satysfakcjonującego go porozumienia.

Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

: 19 cze 2011 11:32
autor: Arkaszka
Problem zaczyna się gdy dłużnik faktycznie nie ma kasy, wtedy całą windykację można w buty wsadzić

Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

: 12 lip 2011 00:20
autor: eRWu
Arkaszka pisze:Problem zaczyna się gdy dłużnik faktycznie nie ma kasy, wtedy całą windykację można w buty wsadzić

A takich dłużników jest niestety coraz więcej.
Chociaż z tytułem wykonawczym długu można dochodzić przez 10 lat - więc jest szansa, że dłużnicy się "dorobią" ;)

Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

: 23 lis 2012 15:27
autor: aleksandra60
Dług można sprzedać firmie windykacyjnej i wtedy ona się tym zajmie za jakiś czas jak dłużnik odzyska pieniądze :P

Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

: 23 lis 2012 21:20
autor: natasza
windykacja,to słowo mnie przeraża,zawsze bałam się takiej formy odzyskiwania pieniędzy,tym bardziej ,że sporo się słyszało o ich nie zawsze fajnych sposobach odzyskiwania pieniędzy.

Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

: 23 lis 2012 21:39
autor: Patka25
Długi trzeba egzekwować - krew mnie zalewa słysząc że kogoś oszukali na Alledrogo.pl i że kwota to 100 czy 200zł to nie pójdę z tym nigdzie.
Tak wyrolowanych osób jest kilkanaście - rachunek prosty. Trzeba walczyć o swoje!

Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

: 24 lis 2012 19:13
autor: oska
a nie można zgłosić tego problemu do jakiegoś rzecznika czy firmy jakiejś pomocnej?

Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

: 29 gru 2012 21:32
autor: Grzegorz Wesołowski
Nataszo masz rację... nie tylko ty obawiasz się współpracy z firmami windykacyjnymi.. Jest to niestety spory problem bo dużo firm traci pieniądze godząc się na brak zapłaty... Firmy windykacyjne muszą pogodzić dwie rzeczy: być "postrachem dłużników" ale jednocześnie zapewnić profesjonalną obsługę klientowi co często się ze sobą kłóci...

Pewne działania windykacyjne możesz podjąć we własnym zakresie i jest to zdecydowanie lepiej odbierane przez klienta.. bo zakładam że mówimy o kliencie który stał się dłużnikiem nie z premedytacją a zmusiła go do tego sytuacja i zamierzamy nadal kontynuować współpracę. W tym przypadku lepiej samodzielnie próbować odzyskać pieniądze korzystając z dostępnych narzędzi.

Inaczej ma się sprawa w przypadku pojedynczych transakcji gdzie nie zakładamy dalszej współpracy z dłużnikiem a zależy nam jedynie na odzyskaniu pieniędzy.. w takiej sytuacji polecam sprzedaż wierzytelności najlepiej w ciągu miesiąca od upłynięcia terminy płatności. Wiadomo że im mniejsze przeterminowanie tym wiekszą cenę uzyskamy za taką wierzytelność.

Re: PortalWindykacja - zadbaj o swoje pieniądze

: 04 cze 2013 23:48
autor: naczelny
natasza pisze:windykacja,to słowo mnie przeraża,zawsze bałam się takiej formy odzyskiwania pieniędzy,tym bardziej ,że sporo się słyszało o ich nie zawsze fajnych sposobach odzyskiwania pieniędzy.


Niestety, ale namnożyło się tych różnych, podejrzanych firm windykacyjnych tak dużo, że nikt nie ma nad tym kontroli. I niestety oni najczęściej posuwają się do bardzo nieczystych zagrywek, żeby ściągnąć długi... Negatywna opinia padła już jednak na całą branżę. A gdyby więcej osób zamiast korzystać z takich szemranych biznesików kierowało swoje pierwsze kroki raczej do kancelarii prawniczych, które oferują również pomoc w windykacji, to wszystko wyglądałoby inaczej...